Adófórum

Adózási és számviteli információk

SZÁMVITELI SZABÁLYZAT minták

Számvitel

SZÁMVITELI SZABÁLYZAT minták

HozzászólásSzerző: Kiskovács » vas. nov. 28, 2010 8:32 pm

Könyveltem egy butikos csajnak. Minden évben megvette és költségként elszámoltatta velem az Adókódexet, mondván tisztában kell lennie a dolgokkal, meg egyébként is, hogyan tudná ellenőrizni azt, hogy én milyen munkát végzek. Aztán a butikot bezárta, elment őstermelni. Mondtam neki, hogy én őstermelőknek is könyvelek. Válasz: ő ugyan azért nem fog fizetni senkinek, azt megcsinálja ő. Aztán egy év múlva bejött az elektronikus bevallás. A piacon rámkiabált, hogy eljönne hozzám, tanítsam meg neki, hogyan kell elküldeni. Mondtam: ügyes kislány vagy te, próbálgasd, nem olyan bonyolult. Margó
Kiskovács
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:24 am

SZÁMVITELI SZABÁLYZAT minták

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. nov. 28, 2010 8:32 pm

Sajnos mint az már többször kitárgyaltuk, kóklerek mindig vannak, és sajna nem kevés számmal. És amíg nincs probléma, az ügyfél azt is hiszi, hogy milyen szerencsés ő, hogy a drága, mindenbe belekötő könyvelők helyett sikerült egy ilyen "jó" könyvelőt kifognia.

Én most sem azt mondom, hogy mi mindent tudunk, hogy mi nem hibázhatunk. De mi mindent megteszünk azért, hogy becsülettel, az ügyfél érdekeit képviselve végezzük a munkánkat. És ezért bánt annyira, mikor lenéznek. 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

SZÁMVITELI SZABÁLYZAT minták

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. nov. 28, 2010 8:33 pm

:))) Ügyes válasz volt...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZÁMVITELI SZABÁLYZAT minták

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. nov. 28, 2010 8:42 pm

Tényleg, Szedlacsek, nem tudnád elintézni, hogy a könyvelők 30 év munkaviszony után nyugdíjba mehessenek? :)

Vagy legalább annyit, hogy a könyvelői munkakörben eltöltött idő után korkedvezményt kapjunk?

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

SZÁMVITELI SZABÁLYZAT minták

HozzászólásSzerző: szedlacsek » vas. nov. 28, 2010 8:45 pm

Megpróbálhatom... Törvényjavaslatig el tudom juttatni az ügyet.. :))
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

SZÁMVITELI SZABÁLYZAT minták

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. nov. 28, 2010 8:54 pm

Oké :)
nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

SZÁMVITELI SZABÁLYZAT minták

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » vas. nov. 28, 2010 9:02 pm

Az addig nem is lenne baj, hogy érdekli a téma. Nálunk is van olyan ügyvezető, aki időnként rákérdez dolgokra, és szívesen elmagyarázom neki, mert megérti, de nem képzeli magát rögtön könyvelőnek :)  Sőt, nem lenne rossz, ha a vállalkozók rendelkeznének némi alapismerettel, legalább annyival, hogy az egyes gazdasági események milyen hatással vannak az eredményre, adókötelezettségre.

 

Ami érdekesebb, hogy két olyan cégnek is könyvelünk, ahol egyébként van mérlegképes könyvelő. Egyik sem dolgozott soha a szakmában. Az idősebbikkel beszélgettünk párszor, és ő elmondta, hogy ugyan megszerezte a papírt, de nem akar könyvelni, ezért csináljuk mi tovább nyugodtan. A másik cégnél viszont egy fiatal csaj van, és már egy éve azon ügyködik alattomban, hogy átvegye tőlünk a könyvelést - miközben ő egy percig sem könyvelt, a cég pedig tele van EU-s cuccokkal, árfolyamokkal, 9 bankszámlával és valutapénztárral... mondtam neki, hogy én boldogan átadom a könyvelést, csinálja csak, legalább nem nekem kell vele szenvedni. Erre azt mondja nekem: "ó, Andi, dehogyis...", az ügyvezetőnek meg továbbra is duruzsolja a fülébe, hogy majd ő csinálja.

 

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron