Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyszeres könyvvitel

Számvitel

Egyszeres könyvvitel

HozzászólásSzerző: modzso1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Nem vagyok jártas egyszeres könyvvitelben és ezzel kapcsolatban kérném a segítségeteket. Egy egyesület könyvelését kaptam meg idén amit, a lehetőséggel élve naplófőkönyvben szeretnék vezetni. Az lenne a kérdésem, hogy minden évre külön kell e ilyet vásárolni, vagy egy naplófőkönyvben több évet is lehet nyilvántartani? Illetve, hogy a gyakorlatban hogyan történik a könyvelés zárása, így hogy nincsenek számlaszámok? 

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

P.

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Egyszeres könyvvitel

HozzászólásSzerző: cecil59 » szomb. jan. 10, 2009 8:34 pm

Nem kell minden évebn újat kezdeni, folyamatosan könyvelhetsz. Nem értem a számlaszámokat - főkönyvi számra gondolsz? Oszloponként zársz. ÜDv
cecil59
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyszeres könyvvitel

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. jan. 11, 2009 7:10 am

Szia! Ha papíralapú naplófőkönyvbe könyvelsz,akkor nincs szükség a főkönyvi számlaszámokra.Ha nagy a forgalom,ha sok fajta költséged, rádításod van,akkor az azonosokat mindig ugyanabba az oszlopba írd,mert ha nincs valamiért egyezőséged,akkor így könnyebb megkeresni.Én egy papírra felírtam,hogy melyik oszlopba mi megy,mert azért  oszloponként ömlesztve vannak a költségek,ráfordítások.Ja és amit lekönyveltél számlára írd rá a naplófőkönyv oldal /sorának számát,mert így könnyebb megkeresni,ha valamiért kell a számla.Üdv.
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyszeres könyvvitel

HozzászólásSzerző: modzso1 » vas. jan. 11, 2009 10:37 am

Sziasztok.

Köszönöm a gyors segítségeket. Kis egyesületről van szó, kevés éves forgalommal. Arra gondoltam a zárás kapcsán, hogy kettősben a szoftverek automatikusan átvezetik a záró adatokat a következő évi nyitó adataként illetve az 5,8,9 eseket a 493-ra.  Ez a papír alapú naplófőkönyvnél hogyan működik? Év végén összesítem az adatokat a naplófőköny alján található összesítőben, a költségeket/bevételeket átvezetem pénzügyi eredmény oszlopba, és végül a +/- -al mi a teendő, hova kerül? Nem tudom, hogy egyáltalán jó e a gondolatmenet, mert eddig a program mindent megoldott helyettem.  

 

Köszönöm!

 

P.

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Egyszeres könyvvitel

HozzászólásSzerző: Panni49 » vas. jan. 11, 2009 2:43 pm

Szia! A naplófőkönyvben úgy ahogy írtad lezárod az oszlopokat.
Ez az összes forgalom 2008.12.31-el.Itt van alsósor,-felsősor.
A kötelezettségek  növekedése oszlopnál elszámolod a kerekítési különbözeteket.Gondolok itt a járulékok,adókra,amit ezerre fizettél be.
Ha a kötelezettségedet felfele kerekíted,a párja  egyéb kiadás, ha lefele kerekítesz,akkor az adóalapba nem számító bevétel.
Pénzügyi eredmény elszámolása:
Összes bevétel  pénzügyi eredmény  növekedés
Összes kiadás a       "                      csökkenés oszlopba megy. itt már csak a pénzügyi eredmény elszámolása oszlopban van értéked.
2008.évi zárás minden oszlopot összeadszmint a kettősben a mérleg.Bank,pénztár,követelés,kötelezettség.pü.eredmény ben van érték.


Záró tételek. Az egyenlegeket beírod ellentétetes az oszlopokba. Ez lesz a következő évi nyitód.

Mindösszesen sor: a 2008 évi zárás || záró tételek oszlopainak  összesítése. a bevétel-kiadás oszlop, kötelezettség csökkenés- nő oszlopoknál már nincs egyenleg.
A lehúzásokat nem véletlenül tettem be,hanem ott lehúzom a naplófőkönyvet.
Nagyon figyelj hogy mi van a felső sor,alsó sorban és oda írd annak megfelelően,mert nem kapsz különben egyezőséget.Üdv.Panni

Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Egyszeres könyvvitel

HozzászólásSzerző: modzso1 » hétf. jan. 12, 2009 2:21 pm

Szia Panni!

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!:)

 

P.

modzso1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 9 vendég