Adófórum

Adózási és számviteli információk

ingatlan ára

Számvitel

ingatlan ára

HozzászólásSzerző: taxcontroll » szer. dec. 31, 2008 6:57 pm

Sajnos elképzelhető, hogy tényleg értéken felüli vásárlásnak tekintené a bank ezt. A szerződésben milyen összeget határoztak meg? Ha 8 millió plusz áfa, akkor nyert ügye van a cégnek.

 

taxcontroll
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

ingatlan ára

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » szer. dec. 31, 2008 8:00 pm

Szia Zsuzsa4

 

alapvetúen nem értem akkor az egészet. A bank általában azért kér értékbecslést, mert nem akar túlhitelezni.

Ha egyszer az adott ingatlan mondjuk 10 MFt-ot ár, akkor szerintem teljesen mindegy, hogy 8MFt || 2 MFt ÁFA, vagy peig 10 MFt az ingatlan értéke. A bank szempontjából csak az számít, hogy 10 MFt-ért eladható az ingatlan. Én nem hiszem, hogy sorozatértékesítésnek számítana az, ha kényszerből a bank árverezné az ingatlant .(Bár lehet, hogy itt van az eb hantja)

 

Üdv. Andi

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

ingatlan ára

HozzászólásSzerző: BeneMagdolna1 » csüt. jan. 01, 2009 3:51 pm

Sziasztok!

Köszönöm, hogy engem is tájékoztattatok.

Szerintem, ha az értékbecslő úgy határozta meg az ingatlan értékét, hogy vételár+ÁFA az téves,ha az eladó nem jogosult ilyet kérni.

Szerintem nem lényegtelen a bank számára, hogy vételár vagy ÁFA-val terhelt vételárról van e szó. Ha a hitelt ingatlan vásárlásra folyósítja,azt nem lehet adó fizetésére használni, minden forintért ingatlant kell venni úgymond.

Én pedig azt nem értem, hogyan lehet pusztán hitelből ingatlant venni? Se foglaló, se előleg se önerő?

Én úgy képzelem, ha nekem hitelt kellene felvennem ingatlan vásárlásra, minimum 60%-át kifizetném, erre vennék fel hitelt.

És egy cégnek mire kell egy 10 Milliós ingatlan? Azt gondoltam eddig, több tíz milliós tulajdonról van szó, munkahelyteremtés céljából, mert ugye a hitelt vissza kell fizetni.

De nem szeretnék elkanyarodni a témától, elsősorban az eladóval kell megbeszélni a kifizetés módját szerintem. Ha nem ragaszkodik az ÁFa-hoz....

BeneMagdolna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

ingatlan ára

HozzászólásSzerző: BeneMagdolna1 » csüt. jan. 01, 2009 3:57 pm

És még annyi, hogy az adás-vételi szerződésben feltüntetett vételár a lényeges. Ha az ügyvéd nem írja bele "kölcsönösen kialkudott vételár+ÁFA" szerintem nem kell foglalkozni azzal, mit írt az értékbecslő a papirkájára, kivéve, ha az eladó az ÁFA nélkül is rááll az üzletre. (gondolok itt arra, hogy 8 milloért is eladja a házat. Ha 10millióért adja, és az értékbecslő szerint csak ÁFA-val ér annyit, az gond lehet.) 

 

BeneMagdolna1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég