Adófórum

Adózási és számviteli információk

Házipénztár egyenleg újra

Számvitel

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: puli84 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

 Elég sok szó esett már a jövő évi házipénztár limitről, de nekem még mindig problémáim vannak vele. Mit csináljunk akkor, ha nekünk a 2007-es árbevételünk alapján, kezdő cég lévén, alacsony lehet a házipénztárunk, ugyanakkor már a 2008-as forgalom alapján egyértelműen indokolt, és szükséges egy magasabb limit. Ráadásul 3 üzletünk van, és persze gondolom a 3-at együtt kell vizsgálni. Így pedig egyenként rendkívül alacsony összeget fogunk tudni megállapítani. Naponta 3 helyről pedig erős lenne bankba járni. Hogyan tudnánk a magasabb értéket alkalmazni 2009 első felében is? Van erre valami lehetőség?

Előre is köszönöm a segítséget!

Julcsi

puli84
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: june1 » pén. dec. 19, 2008 10:39 am

Ez egy nagyon okos kérdés... a törvény maximalizálta a házipénztár állományát a megadott kritériumok alapján... de mi van akkor, ha nem egy házipénztárad van, hanem három, öt, tizenkilenc... én arra gondoltam, hogy ha - "kicsit" több munka - külön kezeled teljesen a három pénztárat, 3811, 3812, 3813... akkor ezeknek külön kellene produkálniuk ugyanazt a megkötést.

Persze attól, hogy ezt így kitaláltuk, majd jön valaki aki pillanatok alatt rövidre zárja ezeket az elképzeléseinket... így volt ez a készpénz-forgalom korlátozásánál is. Mikor még tervezet volt, szó sem volt együgyletről. Az emberek elkezdtek megoldáson gondolkodni, és lett együgylet-szabály...

june1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. dec. 19, 2008 11:07 am

Szia!

3 üzlet az három telephely,eleve 3 db telepi pénztár.Egy ellenőrzéskor az adott pénztár forgalmát lehet csak vizsgálni!

Erre attól félek kitalálják, hogy meg kell osztani a limitet,ha kevesebb, mint 500 e, akkor bejön az 500 e.

Vagy fel lehet esetleg vállalni, hogy a bevételeket is megosztva kell könyvelni, és ekkor a telepelyek annak alapján lesznek limitelve.

Egy biztos, csak a munkát növelik meg a vállalkozásoknak és nem utolsó sorban a könyvelőknek! 

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 11:43 am

Nagyon ütős kérdést tettél fel.

 

Szerintem valamennyi pénztárra együtt vonatkozik az 1,2 %-os, illetve az 500 eFt-os limit....

 

Gondolj bele pl. bevásárlóközpont esetében, ahol csak egy üzletben van 30-40 pénztár.....

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: puli84 » pén. dec. 19, 2008 11:52 am

Az szerintem is valószínű, hogy együtt kell figyelembe venni a különböző telephelyeket.

A probléma inkább az, hogyan vehetném figyelembe a 2008-as várható árbevételt? Hatalmasat fejlődött a cég az elmúlt egy évben, és nem lehet kivitelezni, hogy a 2007-es minimális árbevétel alapján számoljuk a készpénzállományt!

Köszönöm!

puli84
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 11:55 am

A 2007-est időarányosan kell számolni. Ha a bejegyzéstől számítva pl. 3 hónapot működött 2007-ben, akkor szorozhatod 4-el az összes bevételed (árbevétel + egyéb bevételek + kamatbevételek)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 19, 2008 12:22 pm

Sziasztok!

Az én véleményem pedig az, hogy különböző helyeken rendelkezik telephellyel és külön pénztárral, akkor külön kell számolni a limitet. Gondoljatok csak bele milyen fejetlenség lenne állandóan azt figyelni, hogy a másik telephely már éppen 400 ezernél tart, és akkor juj, a másik kettő meg hogy gazdálkodjon a 100 ezerből. Amit Szedlacsek Te említesz, az persze szerintem is az az eset, amikor együtt az összes pénztárra vonatkozik a limit.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 12:25 pm

Ja... Csakhogy a törvény nem tesz különbséget pl. a GE  15-20 telephelye, illetve a Spar cca. 1000 pénztára között... Hanem egységesen rendelkezik....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 19, 2008 12:28 pm

Egyébként Adókonferencián ugyanez a probléma szintén felvetődött, és ott is nagyon megoszlottak a vélemények az ilyen külön telephelyű pénztárakról.

üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 12:35 pm

Tehát van egy újabb elkúrt törvényünk.... Mart ezért az tényleges röhejes lesz, hogy pl. a GE pénztárosai össze-vissza telefonálgatnak, hogy valaki még sürgősen költsön el x ft-ot 29-én, hogy nehogy 30 nap átlagában túllépjék a pénztárlimitüket...:)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég