Adófórum

Adózási és számviteli információk

Házipénztár egyenleg újra

Számvitel

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 19, 2008 12:38 pm

Hát pontosan erről van szó...
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 1:01 pm

Egy tippet találtam:

 

Nézzünk egy konkrét példát! Tételezzük fel, hogy ici-pici betéti társaságunk értékesítette 2009. március 01-én az öreg céges autót 600ezer forint összegért, majd március 30-án az összeget befizette a bankszámlájára, más egyéb készpénzes mozgás a hónapban nem volt.

Ebben az esetben az átlag úgy alakul, hogy 30 napig volt napi 600ezer a készpénzes záróállomány, és az utolsó napon nulla forint vot, vagyis a naptári hónapra számított naponkénti átlag = (30 x 600.00 + 1 x 0)/31 = 580.645.

A készpénzállomány meghatározott záróállományának túllépése 500ezer Ft-ig terjedő mulasztási bírsággal sújtható!

Sajnos, ez egy olyan szigorítás, aminek eleget tenni csak nagy odafigyeléssel lehet a közepes cégek esetén. (Azt se feledjék, hogy a házipénztár állományban van a napi készpénzes bevételen túl - esetleg - az az összeg is, amit az évek alatt „sikerrel” felhalmoztak…)

Akiket az a veszély fenyeget, hogy kiszámíthatatlan forgalmuk okán mindig kell, hogy nagyobb összeg legyen a kasszában, de nem akarják a szabályokat megszegni, akkor egyik lehetséges megoldás, ha a másnap reggeli nyitáshoz szükséges nagyobb összegű készpénz (pl. reggelre vár az autókereskedő egy eladót, de a bank még nincs nyitva), előző nap záráskor vásárlási, vagy elszámolási előlegként a szükséges összeget a házipénztárból, bizonylattal, ki kell adni. (Így a házipénztárunk előző napi egyenlege a megengedett szint alá süllyed, másnap pedig reggel az első tétel, amit be kell vételezni.)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 1:03 pm

És ezt se feledjük el:

 

Naptári hónaponként számított naponkénti átlagról beszélünk! Tehát, nem elegendő, ha a hónap utolsó napján kevesebb a házipénztár záróállománya az engedélyezettnél! 

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 19, 2008 1:05 pm

Igen Szedlacsek, nekem is pont ezen az elszámolási előlegen járt az eszem, mint megoldáson. Persze az esetek 99%-ában megint csak mi könyvelők fogjuk megszívni, mert szerintem az én cégeimhez hasonlóan is biztosan sok másnál van, hogy a könyvelők vezetik a pénztárjelentést. Áh, nem is akarom most ezzel tovább dühíteni magam.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. dec. 19, 2008 1:13 pm

Ugyanezen gondolkodtam már napok óta. Kiadom elszámolásra, majd vissza.

Érdekes lesz pl. nálam egy pici bt-nél, a nyolcmilliós pénztárból kiadom visszaveszem, a képviselő milliókkal rohangál a zsebében (éves bevétele ennek kétszerese). Legalább ellophatják, és megoldódott a pénztárgond!

Két éve ezt ugatom, hogy vezetnie kell a pénztárat, akár egy ócska füzetben. Idén minden hónapban mondom, nagyon sok pénzed van. Áll, minta ......, hát hogy lehet, ez, mikor egy fillérje sincs! Még a járulékokat sem tudja befizetni!

Legutolsó találkozáskor (múlt hét végén) ismét említem neki, meg most már az 500 ezres limitet is, mire azt mondja, erről most hall először, mármint hogy a pénztárat vezetnie kell!

Azt hittem megtaposom!

Majd biztos erre a kiadott előlegre is kitalálnak előbb utóbb valamit. Pl nem lehet több, az előző évi árbevvétel x %-ánál, én ettől félek!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 1:15 pm

Hát ezaz.... és főleg, ha hetekkel, hónapokkal később kapom meg az anyagot   .. pl. egyesületek, éves vagy negyedéves ÁFÁ-sok...  Neszeneked, jóskapista , ezeket kövessed le... :(
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 19, 2008 1:17 pm

Hú Nellyi mennyire meg tudlak érteni!!! Ki nem állhatom én is az ilyet. És amikor legalább huszadszor is elmondom nekik, úgy tesznek és úgy néznek rám, mintha most mondtam volna nekik először, és az valóban nem lehet! Hát, ez a megtaposás ráférne némelyikre.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 1:17 pm

Vagy csak egyszerűen előhúzzák az Art-ből, hogy "minden szerződést a valós tartalma szerint kell megítélni adójogi szempontból." Meg hivatkoznak a nem rendeltetésszerű joggyakorlásra...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: szedlacsek » pén. dec. 19, 2008 1:20 pm

Valamelyik bezárt topicban írtam már, hogy személyesen átadott vagy tértivevényesen átvetett levélben fogom felhívni a figyelmüket erre , a kiküld. rendelvényre és a 250-es vásárlási  limitre. 
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Házipénztár egyenleg újra

HozzászólásSzerző: kovalkata » pén. dec. 19, 2008 1:26 pm

Tudod annak idején én azt is aláírattattam velük, mikor először volt ez a nagy változás - bírságolásba helyezés - a házipénztár szabályzatokkal kapcsolatban. Szájukba rágtam, végig olvastam mi áll benne. Ennek ellenére sosem emlékeznek, ha ezt felhozom. Most is tutti, hogy alá fogom velük irattatni ezt a két fontos házipénztáras dolgot, de megérteni akkor sem fogják, és szenvedhetek velük sajna továbbra is...

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron