Adófórum

Adózási és számviteli információk

MBT gyógycipő elszámolása?

Számvitel

MBT gyógycipő elszámolása?

HozzászólásSzerző: szeifert » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyik KFT tagja MBT gyógycipőt vásárolt kb. 40 ezer ft értékben, a gerince miatt. Gépkölcsönzéssel foglalkozik, rengeteget pakol, elszámolhatom e ezt a számlát, és ha igen, munkavédelmi eszköz e? Köszönöm a választ!
szeifert
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

MBT gyógycipő elszámolása?

HozzászólásSzerző: bcsilla27 » kedd dec. 09, 2008 1:11 pm

Szia! Gondolom ezt a gerincproblémát megelőzte egy orovosi vizsgálat(esetleg üzemorvos is alá tudja ezt támasztatni), amiben állást foglalnak arra, hogy azt a cipőt kell a munkájához hordani. Ez szerintem nem munkavédelmi eszköz, hanem " gyógyászati segédeszköz". Én nem merném megkockáztatni, mert ez magáncélú használatot is érinthet és tudjuk mi annak a vonzata. Szia

bcsilla27
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

MBT gyógycipő elszámolása?

HozzászólásSzerző: jarasiteri » pén. okt. 16, 2009 10:24 am

Ugyanez a problámám nekem is. De nem vagyok biztos benne, hogy egy olyan cipő, aminek a viselete egészséges, és betegségmegelőző, azt mindjárt gyógyászati segédeszköznek nyilvánítsuk. Egy lábat rongáló munkavédelmi bakancs akkor vsizont gyógyászati rontóeszköz,  és mégis elszámolható.

Véleményem szerint az lenne a megoldás, ha MAGA AZ MBT cég kérne állásfoglalást az APEH-től a saját termékére vonatkozóan, hogy üzemorvosi vélemény alapján a cipő elszámolható legyen.  Hiszen a szemüveg is elszámolható ( a lencse és a legolcsóbb keret), ha az üzemorvos igazolja, hogy a látásromlás

v. ennek lehetősége  tipikusan a munkahelyen végzett munkával hozható kapcsolatba.

Félreértés ne essék: én jómagam nem hordok ilyen cipőt, és nem foglalok állást sem mellette, sem ellene.

Nem kellene hanyagolni ezt a problémát, mivel az ilyen cipőt hordók száma csak nőni fog, és ez nekünk könyvelőknek napi vitát jelent a vállalkozókkal.

Üdv. Járási Teri 

jarasiteri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron