Adófórum

Adózási és számviteli információk

Évközi főkönyvi szlák nyitás könyvelő váltás miatt

Számvitel

Évközi főkönyvi szlák nyitás könyvelő váltás miatt

HozzászólásSzerző: lmeli » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy át kellett vennem a könyvelőtől egy cég könyvelését.

Hogy kell megnyitnom az én könyvelő programomba a főkönyvi számlákat, az ő adott főkönyvi kivonata alapján?

Azt tudom hogy 1-4-ig a 491-el szemben, de mit tudok tenni az 5-9-ig lévő főkönyvi számlákkal, hogy az eredménykimutatásom a teljes év költségeit mutassa? Esetleg az 59-költségnem átvezetési számlákon keresztül?

Mindenkinek köszönöm

Meli

lmeli
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Évközi főkönyvi szlák nyitás könyvelő váltás miatt

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. dec. 06, 2008 7:32 pm

Szia!

Lezáratlan főkönyvből, mivel nem szerepelhet benne mérleg szerinti eredmény, az eredményszámlákat is nyitni kell a 491-el szemben.

Nyitás után nullára kell futnia, ugyanúgy mintha csak 1-4 lenne.

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Évközi főkönyvi szlák nyitás könyvelő váltás miatt

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. dec. 06, 2008 7:43 pm

Szia!

Év közben nem kell/nem lehet lezárni a főkönyvi számlákat, azokkal az összegekkel kell nyitnod, amelyeket az átadás-átvétel főkönyvi kivonata tartalmaz. Kell hozzá analítikákat is kérni (vevő-szállító, stb) Természetesen ez nem zárja ki a mérleggel való átadást - csak nem kell a zárótételeket lekönyvelni.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Évközi főkönyvi szlák nyitás könyvelő váltás miatt

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. dec. 06, 2008 7:59 pm

Zsuzsa!

Ha a fkv. kivonatban 5-9 ig egyenlegek vannak, akkor biztos lezáratlan- nem mérleggel adják át.

Viszont az analítikáról jut eszembe, egyszer én úgy megjártam, hogy mindenféle előleg, hitel,kölcsön,váltókövetelés stb. számokon egyenlegek voltak és utólag kellett előásatni ezeket- főleg, amiket évek óta hozott nyitóban.Az ügyfelem lezseren legyintett: már tárgytalan dolgok...!!!Nehezen fogta fel, hogy kézlegyintésre nem tűnnek el, és erről nem a régi könyvelő tehet!!!

Azóta én elöbb kiolvasom a fkv. kivonatot- úgyis eléggé eltérő az én számlatükröm, van amikor nekem más egyedi megnevezése sem egyértelmű.Egy biztos: a precíz nyitással sok későbbi bosszúságot megtakaríthatunk.

Üdv:Éva

 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Évközi főkönyvi szlák nyitás könyvelő váltás miatt

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. dec. 06, 2008 8:08 pm

Éva!

Mérleget lehet készíteni a főkönyvi kartonok zárása nélkül is - csak a megfelelő analítikákkal alátámasztva kell kidolgozni. Évközi mérleg készítésekor sem zárjuk le az 5-9 számlaosztályt.

A 2 könyvelő közötti eltérő számlaszámokat átvezetési számlával szerintem meg lehet oldani. Persze mindenki másképp csinálja. A lényeg mindenképpen az, hogy a folyamatosság és az azonosság biztosított legyen.

A kartonokhoz kapcsolódó analítika pedig nagyon fontos pontosan azért amit írsz. Ami az előző könyvelőnek a "fejében" volt, az az utódnak esetleg kínszenvedés lehet.

Üdv: P.Zsuzsa

 

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 1 vendég

cron