Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tao előírása

Számvitel

Tao előírása

HozzászólásSzerző: milus14 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

A tárgyévi Taot és különadót elő szeretném írni, de nem szeretném, hogy az eredményben benne legyen. Kinek van ötlete, hogy lehet még másképp, hogy a fkvi kivonatban ne legyen zavaró.

Köszi

milus14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao előírása

HozzászólásSzerző: nagy.andrea2 » kedd nov. 18, 2008 11:39 am

Szia!

Nem tudod másképp előírni, csak ahogyan kell: T 891 - K 461.

 

De nem értem, miért zavaró? És miért akarod már most előírni? Remélem, nem az előlegre gondolsz.

Andulka 

nagy.andrea2
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Tao előírása

HozzászólásSzerző: Panni49 » kedd nov. 18, 2008 12:33 pm

Szia! A társasági adó az eredményben soha nincs benne.
Ha zárom az évet a főkönyv szrint,akkor a 493 Tárgyévi eredmény elszámolás számlán,akkor
T.oldalon vannak a 81 -  88-ig számlák,
K oldalon a 91  - 98 ig számlák.
A kettő külömbsége adja az adózás előtti eredményt. 
Tehát a 89-es számlaosztály csak ezután jön be a képbe,ha a 493-as számlának  K egyenlege van.
Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tao előírása

HozzászólásSzerző: milus14 » kedd nov. 18, 2008 2:55 pm

De az előlegre gondoltam. A pü vezetőm szerint jó lenne látni a fkvi kivonatban a kötelezettséget, de ha előírom a 8-asban akkor az az adózás előtti eredményt torzítja. Én eddig nem könyveltem az előleget és nem jutok dűlőre vele.
milus14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao előírása

HozzászólásSzerző: Panni49 » kedd nov. 18, 2008 4:27 pm

Szia! Pontosan leírtam,hogy miket veszel figyelembe az adózás előtti eredmény megállapításánál.A 88-as számlaosztályig.A társasági adó már 89-es számlaosztály.Az előleget is a 89 re könyveled.Amikor évvégén megállapítod a fizetendő TA. akkor mivel már az előleg rajta van,már csak a különbözetet könyveled még hozzá.Tehát,mit torzit????????? Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tao előírása

HozzászólásSzerző: milus14 » szer. nov. 19, 2008 8:19 am

A könyvelő program úgy működik, hogy a fkvi kivonatban a 89-re könyvelt tételt is figyelembe veszi, és ha lekérek egy kivonatot, már az adózott eredményt mutatja, ráadásul ezt az előző évi eredmény alapján előírt előleg , ami  közel sem biztos, hogy a tárgyévben is annyi lesz.

Persze kalkulálni tudnék, de pont azt szeretnénk elkerülni, hogy kalkulálgatni kelljen.

Üdv. Milus

milus14
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tao előírása

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. nov. 19, 2008 12:17 pm

Szia! Nem tudom,hogy mit csinálhat a prodramod.A főkönyvi kivonaton nyilván hogy rajta van  mivel lekönyvelem.Azonkívül a 493 -as számlán semmi nincs könyvelve,tehát nem tudom,hogy a főkönyvi kivonaton hogy lesz azon a számlán érték.Nem tudom,hogy hogy mutatja az adózott eredményt,mikor a társasági adónál az adózás előtti eredményt még módosítom,és a TA.bevallásban állapítom meg.A 2007-évi TA.bevallásban előírt előleg pedig könyvelve sehol nincs,mert azt csak fizetjük,tehát ez is megfoghatatlan számomra,hogy  kerülhet  bele.Ilyenkor csak kalkulálni lehet,az eddig lekönyvelt anyagból megközelítőleg ki lehet számolni.Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég

cron