Adófórum

Adózási és számviteli információk

Maradványérték meghatározása

Számvitel

Maradványérték meghatározása

HozzászólásSzerző: pimpa1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Vettünk tavaly egy tehergépkocsit,(aktiváltuk is, időarányos écs-t számoltunk el), melyre akkor nem becsültük meg a maradványértéket. Kellett volna, tudom, de sajnos nem történt meg. A számviteli politikánkban rögzítve is lett az az összeg, ami felett számolni kell.Ha visszamenőleg nem lehet kialakítani maradványértéket, akkor mit tudok tenni? Köszönöm előre is a válaszokat!
pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Maradványérték meghatározása

HozzászólásSzerző: madora100 » kedd nov. 04, 2008 9:26 pm

Szia Pimpa!

Az előző évet önrevíziózni kell, mert több écs-t számoltál el, mint amennyit lehetett volna. Ha nem jelentős a hibahatás, akkor az önellenőrzéssel feltárt összeget a tárgyévi tételek között kell kimutatni.

madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Maradványérték meghatározása

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd nov. 04, 2008 11:10 pm

Sziasztok! Szia Madora!

Jó hogy vagy! Örülök.

Nem a válaszodhoz, inkább csak a kérdezőnek. Nem kötelező a maradványérték minden esetben, csak a miért nem számoltok cc. kérdéskört rögzíteni kell a számviteli politikában. Esetedben azért nem jó a múlt év, mert az alkalmazott gyakorlat eltér a számviteli politikátokban rögzítettektől.

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Maradványérték meghatározása

HozzászólásSzerző: zspotorke » kedd nov. 04, 2008 11:50 pm

Erre gondoltam: 

Nem jelentős a maradványérték

Nullaértékűnek is minősíthető a maradványérték, ha egy bizonyos határérték alatt van. Ezt a határértéket az értékelési szabályzatban rögzíteni kell. Ezt az értékhatárt kétféle módon lehet kialakítani: forintértékben, vagy százalékos mutatóval. Forintértékben meghúzható a határvonal például 50 ezer forintban, százalékos mutatóban megjelölhető ez a szint például 10 százalékban. Figyelemmel kell lenni arra, hogy ez alatt a határérték alatt számvitelileg a maradványérték mindig nulla! Nullának kell venni forintban kifejezve a könyvekben is, holott matematikailag van maradványérték. A számviteli értelemben vett nullát nem szabad elfelejteni bejegyezni az egyedi kartonra, az üzembehelyezés okmányra .

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Maradványérték meghatározása

HozzászólásSzerző: Panni49 » szer. nov. 05, 2008 5:19 am

Szia! Zsuzsát tudom megerősíteni.Én biztos,hogy egyébként sem önrevízióznék,módosítanám a számvitelpolitikámat.(pláne,ha elbírja a magasabb écs-t)Üdv.Panni
Panni49
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Maradványérték meghatározása

HozzászólásSzerző: pimpa1 » szer. nov. 05, 2008 7:25 am

Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, én gondoltam arra, hogy a számviteli poilitkát módosítjuk. A tgk  6 MFt-ba került, ennél magasabbra kell emelni akkor az értéket, ami felett jelentősnek mondhatjuk a maradványérték kialakítását.

üdv: pimpa

 

pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am

Maradványérték meghatározása

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. nov. 05, 2008 8:43 am

Szia Pimpa!

Azért azzal vigyázz, hogy az "értékelési szabályokat" nem lehet évente ráigazítani a gyakorlatra! Magyarul: ha eddig (a járművek esetében) maradványértéket határoztatok meg, akkor indokolni kell a megszokottól eltérő gyakorlatot!

Üdv: P.Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Maradványérték meghatározása

HozzászólásSzerző: pimpa1 » szer. nov. 05, 2008 11:50 am

Rendben! Köszönöm

pimpa1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:21 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron