Adófórum

Adózási és számviteli információk

Lízingelt és továbblízingelt lakás áfa

Számvitel

Lízingelt és továbblízingelt lakás áfa

HozzászólásSzerző: pmelinda » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Tudnátok-e segíteni abban, hogy ha egy építőipari cég álatal építetett lakást egy bank megvásárol lízingbe adja az építtető cégnek, és ez a cég a munkavállalója számára ismét lízingbe adja a lakást, (szerintem visszlízing) akkor a tőkéhez felszámított áfával mi történik?

Kell-e aktíválni és értékcsökkenést számolni, illetve hogyan történik a munkavállaló felé a tőke és kamat elszámolása?

Köszi

Melinda 

pmelinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Lízingelt és továbblízingelt lakás áfa

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. feb. 01, 2007 1:49 am

Iszonyatosan zavaros. A munkavállalónak adja a cég lízingbe? Ez szerintem engedélyhez kötött hitelintézeti tevékenység. A lakás csak az első értékesítéskor ÁFÁ-s. A bank ÁFA mentesen adja tovább, de már az ÁFÁval növelt összeg lesz az adásvétel alapja (ők sem idióták). Ha a cég adja a munkavállalónak, akkor az kölcsön. Ez csak akkor adómentes, ha hitelintézeten keresztül történik. Miért nem adja bérbe, kínál fel részletfizetési lehetőséget vagy egyszerűen a munkavállaló lízingelje a banktól.

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Lízingelt és továbblízingelt lakás áfa

HozzászólásSzerző: pmelinda » csüt. feb. 01, 2007 8:30 pm

Szia!

Bocsi a zavaros kérdésért!

Közben megtudtam, hogy a bank által a már megvásárolt lakást lízingbe adja nekünk és mi bérbe adjuk a munkavállalónknak.

Értékesítésnél mi fizetjük az áfát, a bank ki fog állítani egy számlát áfásan a lízing díjakra, amit mi nem helyezhetünk levonásba és tulajdonképpen bruttó értéken mi bérbe adjuk a munkavállalónknak áfa körön kívüli áfa kulcson. A lakás rezsi számlája is a cég nevére fog szólni, de ennek az áfáját sem lehet levonásba helyezni.

Valószínűleg nyílt végű pénzügyi lízingről lesz szó , mert itt dönthet a cég a lízinglejártát követően, hogy a maradványértéken a tulajdonába kerüljön, vagy eltekint ettől és átadja a tulajdonjog megvásárlását egy másik félnek.

Ezért nem kell könyvelni a tárgyi ezközök közé és écs-t sem kell számolni, hisz nem lesz a tulajdonomban.

Természetesen mindezekhez a bank engedélye szükséges, amire a szerződéskötéskor kerül sor.

A cél az volt valójában hogy a munkavállaló lízingelje a banktól, de ehhez kell önerő, ami neki nem volt.

Így a cég fogja lízingelni, és a lízinglejárat után valószínűleg a bank által megállapított maradványértéken fogja megvásárolni.

Köszi István a tájékoztatást.

Melinda

pmelinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Lízingelt és továbblízingelt lakás áfa

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » csüt. feb. 01, 2007 11:57 pm

Biztos voltam benne, hogy erről van szó csak nem akartalak mégjobban bekeverni azzal, hogy elébe megyek a dolgoknak.
gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég