Adófórum

Adózási és számviteli információk

KFT kontra egyéni vállalkozó

Számvitel

KFT kontra egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: toth.zs » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

Van egy egyéni vállalkozó , akinek van egy folyamatban lévő beruházása (ingatlan építés). Erre a beruházásra évekkel ezelőtt beruházási és egyéb hitelt vett fel (fedezete az ingatlan amin folyik a beruházás) egy takarék szövetkezettől. Ez a hitel kevés lett így elment az egyéni vállalkozó egy másik bankhoz, ahol kapott is hitelt azzal a feltétellel, hogy alakít egy teljesen új, előzmény nélküli KFT-t (az ügyvezető az egyéni váll. 60%-kal). Az új KFT megalakult, megkötötte a bank és a KFT a bankhitelszerződést, amelyben a fedezet ugyanaz az ingatlan, ami a tak. szöv.-nél volt, vagyis az egyéni váll. tulajdonában lévő ingatlan (már ez furcsa). A kft és a bank közötti szerződésnek született egy alszerződése is, amelyben az ügyfél=kft-neka  takarék szövetkezetnél lévő hitelét, hitelkiváltással rendezi a bank. A kft-nek nincs is hitele a tak.szöv.-nél, hanem csak az egyéni vállalkozónak, tehát itt megint nem stimmel nekem valami.

A rendezés megtörtént, a bank átutalta KFT bankszámlájáról a takarék szövetkezetnek a az egyéni vállalkozó hitelét.

Kérdésem: csak nekem nem stimmel ez az egész, vagy a fáradtság teszi?

1.) hova könyvelhetem a KFT bankszámláján megjelenő terhelést, amelyen látszik, hogy a tak. szöv. bankszámlájára történik a jóváírás

2.)és az egyéni váll. tak. szöv.-i bankszámláján megjelenő jóváírás hova könyvelődhet?

3. ) mi lesz a hitelekkel így? Nem tudom kifuttatni őket. 

Igazából nekem az egész furcsa, mert a bank nem kérte, hogy átalakuljon az egyéni váll. kft-vé, és vigye így magával az előzményeket hanem új kft-t kért. De így hogyan lehet egy egyéni vállalkozó hitelét kiegyenlíteni egy kft hitelével? Nekem ez jogilag is és könyvelésileg is sántít.

Nagyon vVárom a hozzászólásokat!

Előre is köszönöm!

Üdv: Heni

Szerintetek mi lenne a megoldás?  

 

 

K

toth.zs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

KFT kontra egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. okt. 10, 2008 4:31 pm

Szia!

1. Gondolom, ennek az lett volna a sora, hogy a váll. eladja a kft-nek az ingatlant, azon az áron, amennyi a hitel- pénz jön, kifut a hitel.

2. A kft az ingatlanra hitelt vesz fel ( jelzálognak a kft tulajdonán kellene lenni).

Szerintem jó banki ismerettséggel rendelkezik, így rendezetlen papírokkal is vehet fel hitelt!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

KFT kontra egyéni vállalkozó

HozzászólásSzerző: toth.zs » vas. okt. 12, 2008 7:40 am

Szia!

Beszéltem egy bankossal, azt mondaj, hogy ez teljesen bevett szokás, hogy a Kft-vel megkötik a bankhielszerzősét, a keretbiztosítéki jelzálogszerződést pedig a tulajdonossal (mint magánszemély) kötik és így az ingatlan jelzálog sorsa rendezve lesz. Azt, hogy a könyvelő ezek után mit kezd a téelekkel, senkit nem érdekel. Egyébként biztosan van megoldás, csak még én nem csináltam ilyet.

Kérdés: egyéni vállalkozást el lehet adni kft-nek? Mi lesz a sorsa az egyéni váll. tulajdonában lévő ingatlannak? Áfa fizetés...stb..?

 

Előre is köszönöm!

 

Heni

 

 

 

toth.zs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron