Adófórum

Adózási és számviteli információk

Újrakönyvelés, vagy "csak" jegyzőkönyv ?

Számvitel

Újrakönyvelés, vagy "csak" jegyzőkönyv ?

HozzászólásSzerző: KEdit » csüt. okt. 02, 2008 8:06 am

Amit megint kiderítettem.

A 237/2003 13§ -ban átmeneti rendelkezésként benne van, hogy 2004-re még lehetnek egyszeresek, de 2005 januártól kettősre kell áttérniük az ügyvédi irodáknak.:

13. § Annak az ügyvédi irodának, szabadalmi ügyvivõ irodának, valamint végrehajtói irodának, amely nem jelentkezett be az egyszerûsített vállalkozói adóról szóló törvény hatálya alá, a beszámoló készítési és könyvvezetési kötelezettsége megállapításánál a Tv. elõírásait kell alkalmaznia azzal, hogy a 2004. évi üzleti évrõl készített beszámolójánál még alkalmazhatja az egyszeres könyvvitelt és készíthet egyszerûsített beszámolót, amennyiben az üzleti évet megelõzõen éves összes (ár)bevétele két egymást követõ évben évenként az 50 millió Ft-ot nem haladta meg.

Kerestem a  350/2004 ( XII.22.) korm. rendeletet, de a 118/2008 (V.16.) korm. rendelet hatáloyn kívül helyezte !

A 224/2000-es törvény módosításokkal együtt még hatályos, és abból nekem az derül ki, hogy akik most alakulnak, választhatják az egyszeres könyvvitelt. 

Viszont, mivel nálam a kérdés 2005,2006,2007-es évek, akkor még érvényben voltak az említett rendeletek. 

 

KEdit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég

cron