Adófórum

Adózási és számviteli információk

Befejezetlen beruházás

Számvitel

Befejezetlen beruházás

HozzászólásSzerző: Robbanto » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Most vettem át egy kft könyvelését, és az alábbi problémába ütköztem: A régi könyvelő az ügyvezető tudta nélkül az áruk jeletős részét átsorolta a befejezetlen beruházások közé (ezek számítástechnikai alkatrészek zömmel) és ott mutatta ki az éves záró főkönyvben. Természetesen a könyvelő eltünt és az ügyvezető semmit nem tud a dologról. Hogyan kezelnétek az esetet, mert szerintem ezeket a helyére kéne rakni, ne lógjon.

Várom válaszaitokat, üdv:robbanto

Robbanto
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Befejezetlen beruházás

HozzászólásSzerző: M.Éva » pén. szept. 26, 2008 7:10 am

Szia!

Számítástechnikai alkatrészeket árul?

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Befejezetlen beruházás

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » pén. szept. 26, 2008 7:24 am

Szia Robbanto!

És az ügyvezető adott a könyvelőnek év végi leltárt, ami alapján készletre tudta volna venni a beszerzett árut?

Habár egyelőre azt sem tudjuk, hogyan kezelték a készleteket, volt- folyamatos nyilvántartás, avagy sem.

Üdv.Nelly

OK! Az azért hozzátartozik, hogyha árukészlet, akkor nem a beruházás számlán van a helye. Nem lehet, hogy beszéltek arról, hogy saját használatra eszközöket fognak építeni az alkatrészekből?

Az csak egy gonosz magánvélemény, az eddigi tapasztalataimra építve, hogy az ügyvezető és a tulajdonos soha semmiről nem tud, a könyvelő baltáz el mindent. Jártam már úgy, hogy az ügyféllel mentem a szerinte hóthülye előzőhöz, ott rákérdeztem néhány dologra, és a kedves ügyfél csak álldogállt, a "forró vizet a kopaszra" semmi nem volt ehhez képest!

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég