Adófórum

Adózási és számviteli információk

honlap fejlesztési költség

Számvitel

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. szept. 25, 2008 2:01 pm

Sziasztok!

Próbálok az eredeti kérdésre koncentrálni, illetve párhuzamot keresni.Nekem úgy tűnik, hogy hasonló a következőhöz:

Bérlő átiratja az energia órát a nevére- a szolgáltató neki számláz-ebbe az apeh nem köt bele, max. megkérdezi,milyen minőségben használhatja az ingatlant- erre van egy szerződése (fizetős, vagy nem fizetős).

A cég szerződik a szolgáltatóval-neki számláznak.Ha egy hozzáértő revizor a tárhelyet is le akarja ellenőrizni, van az intézménytől egy megállapodása a tárhely használatára.A szolgáltató biztosan tudja, hogy a megosztást hogyan végezze el, hiszen csak akkor szerződik le, ha ez kivitelezhető.

Gyanús, hogy nekem ilyen egyszerűnek tűnik, de gondoljátok át, lehet, hogy kiindulásnak jó az ötletem!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: loncika » csüt. szept. 25, 2008 2:29 pm

Igen... majdnem telibe találtad....

Konkrétan a saját példám :  

megvásároltam a saját domain nevemet ... ezzel leszek azonositható a neten, ennek a névnek a regisztrációjakor megadtam a saját eredeti adataimat, és a fizetéskor kapok számlát a saját nevemre...

vásároltam 2 külön szolgáltatónál tárhelyet a domain nevemre .... kettőt, mert más a szolgáltatás minősége, tehát nem azonosak a szoftveres támogatások, kezelő felületek .... van 2 külön regisztrált fanzázia név jelszóval a tárhelyre való belépéshez.... természetesen a számla a nevemre és cimemre jön...

Igy tehát van két üres  tárhelyem  mondjuk 5 giga méretben és gondolkodom mire használjam.

Pl.  ugy gondolom hogy megosztom valakivel és átadok az egyikből 2 giga üres helyet. Ez az átadás az esetemben  csak ingyenes lehet, tehát szivességi használat, mert egyik szolgáltató sem engedi a továbbeladást.
Készitek a kezelő konzolon( a konzol szolgáltató függő) a kedves szivességi használómnak egy megosztást, fantázia névvel és másod nevet jelszóval (szolgáltató függő, hogy hány megosztás lehetséges ), amit átadok neki.
A saját nevem-jelszavam nem adom oda, igy továbbra is én rendelkezek még az ő hozzáférése felett is, még akkoris ha ő közben modositja az általam adott azonositó szót és jelszót.

Arra az üres helyre Ő azt tesz fel amit akar, tehát megtervezi a saját weblapját saját maga, vagy megveszi készen vagy megcsináltatja valakivel. ( weblapok tartalma mindenütt korlátozva vannak, erről előzőleg érdemes tájékozódni)... és ha nekem ugy tetszik letörölhetem az anyagát, megszüntethetem a másodmegosztást és a szivességi használóm éppenséggel mégegy szóval sem reklamálhat!

A maradék üres területre pedig én magam teszek fel weblapot, amit magam is meg tudok tervezni, de lehet hogy valakivel kötök szerződést csinálja meg helyettem. Vagy magam töltöm fel, vagy átadom a nevem/ jelszavam valakinek, aki épp a tervező is lehet vagy a karbantartó , aki majd feltölti a kész anyagot. Én eddig képes voltam magam megcsinálni és feltölteni....

 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 3:01 pm

Szia Éva és Loncika!

Nekem most e két utóbbi gondolatmenetből az jött le, hogy a cégem nyugodtan kérje a saját nevére a honlapfejlesztőtől a számlát, mert a honlapfejlesztő úgyis tudni fogja, hogy a cégem részére mekkora összeget állítson ki arányosítással. És mi van akkor, ha az intézmény - mivel neki ez a fejlesztés nem szükséges - azt mondja, hogy az ő részét is fizesse ki a cégem? Akkor ebben az esetben a maradék összeget továbbszámlázhatja a cégemnek? Mostmár ilyen alapon ez jön át nekem.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: garbo50 » csüt. szept. 25, 2008 3:12 pm

Huuu.. alíg találtam meg a végét a bejegyzéseknek, már ebbe belefáradtam.

Nos, amit én leszürtem az 1.kérdésből- adott egy tárhely( mondjuk olyan mint az általunk is ismert extra, aki a vásárolta ezt a domain nevet,) de mivel  van felesleges felülete ingyenesen biztosít magánszemélyeknek, esetleg cégeknek, erről a szerződés maga a regisztráció, ahol a hivatalos adataimat, felhasználói nevemet is közlöm. Nos így hozzájutok egy ingyenes felülethez (ugy mint: ingyenesen használom az apukám autóját) és erre egy weblapkészítő elkészíti az én arculatomnak megfelelő honlapot, amit kiolvasok a Kata kérdéséből. A weblapot naprakészen kell tartani és ezért a weblapkészítővel így is állapodok meg. Tehát a cég nevére kiállított számla elszámolható, mivel enyém a honlap, amit fejlesztenek. Az apukám autójára is elszámolhatom a kocsifutást, amit szivességi használatra adott.

 A szelektív tudásom,egyelőre  ennyire tudta megmozgatni a szürkeállományomat.

Üdv mindenkinek,  Kata mindig jó kis agytornára valót talál nekünk, nehogy berozsdásodjunk.

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: M.Éva » csüt. szept. 25, 2008 3:17 pm

Szia Kata!

Az intézmény és a cég köthet szerződést szerintem a használatra (mivel nem adhatja el, ha jól értelmeztem az előző hozzászólásokat).Ez már a kettőjük dolga.

Megjött közben Ildi mail-je, jó ötlet volt! 

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 3:26 pm

Szia Jutka!

Nagyon örülök, hogy örömöt tudtam szerezni a kérdésemmel! :-))) Egyébként amit írsz, ez nekem nagyon tetszik. Jó lenne, ha a végére mindannyian ott lukadnánk ki, hogy tényleg csak ennyire egyszerű a dolog.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. szept. 25, 2008 3:34 pm

Igen, jó kérdéseid vannak, meg szerencse, hogy Loncika így ért hozzá, mostmár kezdem úgy hinni, hogy lassacskán értem ezt az egész domain, tárhely, weblap/honlap kavalkádot. Bár szerintem ezt az informatikusok direkt bonyolítják m eg ennyire, hogy teljesen paff legyen tőle az ember, és jó nagy összegeket le lehessen gombolni rólunk :-)) Bocsánat minden informatikában parányit is érintettől, csak csipkelődésnek szántam :-))

Üdv:Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. szept. 29, 2008 12:34 pm

Sziasztok!

Végigbogarásztam a hozzászólásokat mégegyszer. Most lehet hogy nekem nehéz a felfogásom és félreértek valamit, de azt szűrtem le következtetésképpen, hogy a cég akkor kérheti a saját nevére a fejlesztésről szóló számlát függetlenül attól, hogy a tárhely az intézményé. Vagyis pl. olyan, mintha a bérlő, a haszonbérbe vevő kifestené az üzletet, amit bérel, és arról a saját vállalkozására kérné a számlát és nyugodtan elszámolhatná költségként. Vagy nem jól gondolom??

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. szept. 29, 2008 12:40 pm

Szia Kata!

Azt hiszem a lényeget jól látod!Legalábbis az én véleményem ugyanez.

Üdv:Éva 

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: loncika » hétf. szept. 29, 2008 1:22 pm

Igen jól látod, látjátok...

Valaki valakit alaposan megvezet a kérdésben?

Nekem csak egy kérdésem maradt mi a csudának kell szivességi tárhelyet adni bárkinek is, amikor eszméletlen sok helyen van ingyenes és fizetős tárhely.  Guglizzon rá valaki a tárhelyekre és jó pár milló találat lesz... Ebből nem tud választani az érintett cég?

A domain név is csak évi 7 -  max 10 ezer forintba kerül.
ADSL előfizetés mellé adnak a telefon/net szolgáltatók igyenes tárhelyet, igaz nem nagyot, de adnak. Egyébként a fizetős tárhelyek is már elérhetőek kb 15ezer Ft/év -től .
Véleményem szerint minden cég játsszon a saját térfelén....:)

üdv mindenkinek

 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 10 vendég

cron