Adófórum

Adózási és számviteli információk

honlap fejlesztési költség

Számvitel

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az alábbi témában kérném ki a véleményeteket. Adott egy cég, aki honlap fejlesztésre kötne szerződést a szolgáltatóval, de:

1) az egyik tárhely olyan lenne, melyet egy intézmény tart fenn a szóban forgó cég tagja számára, hogy azon végezhessen olyan munkákat, melyek a kettejük közötti vállalkozási szerződésben foglaltatnak. A honlapfejlesztéi szolgáltatás elvégzéséről a számla természetesen a cég nevére szólna, és egyértelműan a vállalkozás érdekében felmerülő kiadás, csak kérdés, hogy mennyire lehet abba belekötni, hogy a tárhely maga nem a cég nevén van?

2) a szóban forgó cég egy alapítványnak is szeretné ezt a honlap feljesztési szolgáltatást is elvégeztetni. Egyszerűbb módját választaná, tehát ez a számla is a cég nevére szólna és a cég is fizetné ki, hogy ne kelljen a támogatást átutalnia, aztán az alapítványnak kifizetnie a szolgáltató cégnek. Gondolom ennek nincs akadálya, mert akkor magát a számlát természetbeni alapítványi támogatásként elszámolhatná, és ha kapna az alapítványtól erről igazolást, ebbe semmilyen módon nem köthetne bele az apeh.

A hozzászólásokat előre is köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: validitas » szer. szept. 24, 2008 3:00 pm

Szia Kata!

Jó kérdéseket "csíptél" már megint ki. Szerintem egyik esetben nem jó a dolog. Az 1. esetnél a tárhely fenntartójának a nevére kellene kiszámlázni a honlapfejlesztést, majd ő számlázza tovább a cégre a tárhely szolgáltatás költségét. Ez így korrekt, hiszen a fejlesztés eredménye a vállalkozási szerződés teljesülésével, befejezésével is a fenntartó intézményé marad, a munkát végző cég pedig nem használhatja tovább, legalábbis gondolom ez van a szerződésben.

2.esetben ez nem gond, mert a tao. tv. 4.§ 1/a. szerint szolgáltatásnyújtás is adható adományként.

Kiváncsi vagyok azért, hogy a többiek mint mondanak.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 7:53 am

Szia Böbe!

Valóban a 2. esettel már én is úgy gondoltam hogy nincs probléma, de jól jött a megerősítés. Ez az összeg akkor idén még ugyanúgy adóalap növelő és csökkentő tétel is lesz. ( A jövő évi végleges tv. módosításokban meg ki tudja mi lesz.)

Az 1. esetben az szerinted mennyire tiszta, ha a honlapfejlesztő cég a tárhely fenntartójának számláz, aztán a tárhely tulajdonosa egy az az egyben az egész összeget továbbszámlázza a cégnek? Szerinted ez mennyire beleköthető?

Üdv. Kata 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. szept. 25, 2008 8:17 am

Szia Kata!

Gondolom, a tárhely tulajdonosa tovább használja, nem szünteti meg, ezért a teljes összeg továbbszámlázása sztem kissé aggályos. Valamennyi használati díjat átháríthat, de a teljes összegbe bele lehet kötni. Nagy összegről van szó? Mert ha esetleg nem olyan volumenű, hogy szemet szúrjon, akkor számlázhatják egy-az-egyben is.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 8:31 am

Szia Böbe!

Kb. 200 ezres összegről van szó, ez elég sok. És mi lenne, ha írnának egy szerződést, miszerint az intézmény "saját maga miatt" nem fejlesztené a honlapot, ez az igénybevevő cégnek szükséges a munkájához, és ezért számlázza tovább az egész kölséget neki? Ezzel sem védhető ki a dolog? (ráadásul ugye áfát is vonna belőle). Mindjárt valami figyelemvelhívó szöveget beszúrok még, hátha valaki tud még nekünk segíteni aki épp fenn van a Fórumon.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 8:33 am

Nelly, Enci, és aki még itt van most, ha tudtok segítetek nekünk ebben a kérdésben?
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. szept. 25, 2008 9:00 am

Jó lenne, ha felfigyelnének a kérdésedre és segítenének, mert én is kicsit bizonytalan vagyok. Úgy érzem, egy olyan fejlesztés teljes költségét, amelyet aztán más hasznosít, használ, a vállalkozás nem számolhatja el, rá nem hárítható át teljes mértékben. Sajnos nincs jó ötletem a megoldást illetően, de biztos vagyok benne, hogy a jelenlévő okos lányok tudnak segíteni :-)
validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. szept. 25, 2008 9:49 am

Sziasztok!

Kata néztem éjjel is a kérdésed, de sajna semmi használható információ nem jutott eszembe.

A 2. esetre azon morfondíroztam, hogy áfafiz-t nem von-e maga után, ha egy szolgástatásnyújtással támogatom? Alapítványokhoz közöm sincs, tehát lehet, hogy helytelen a meglátásom. Vagy ha a cég le sem vonja, fizetnie sem kell?

Az elsőbe pedig kicsit belekavarodtam. Tehát van:

  • a cég
  • a honlapfejlesztő
  • az intézmény

A cég köt szerződést a honlapfejlesztővel, amit tovább számláz az intézménynek. Az intézmény kap számlát a tárhelybérléséért (fenntartásáért)- kitől? (habár a kitől nem is annyira lényeges) Az intézmény a tárhelyfenntartás költségét továbbszámlázza a cégnek, a cég pedig mint már írtam számlázta honlapfejlesztést. A kettőt lehet egy megállapodással egymással szemben kompenzálni, a maradékot pedig pénzügyileg rendezni. Szerintem, ha egyértelműen csak a cég használja a tárhelyet, nem probléma ha az összes költségét átterheli.

Remélem jól értelmezem, ha nem javítsatok!

Szerintem valóban az az aggályos, hogy a tárhely nem a cég nevén van.

Vagyis már nem tudom! Még megpróbálom törni a fejem, mert szerintem nem ok, amit leírtam.

Bocs! Ma még jelentkezem!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. szept. 25, 2008 9:51 am

Ráadásul sokszor kidob a fórum, hogy kiszolgáló nem található, pedig internet kapcs.működik. Szrencse, hogy közben elmentettem.
tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: loncika » csüt. szept. 25, 2008 10:05 am

Igy nagyon bonyolult lesz a helyzet és több mint aggályos, mert egy apró nézeteltérés miatt jogi utra fog terelődni a dolog.... Több nemzetközi fórumon olvasam, hogy a webmester, a weblap karbantartója tökkelütött bolond, ha saját nevén biztositja az ügyfelének a tárhelyet.....

Javaslatom:

A tárhely szolgáltatóját  a leendő tulajdonos cégnek kellene kiválasztania és a tárhelyet fizetnie a szolgáltató számlája alapján...( a bejelentkezési jelszó és név tulajdonlása fontos lehet, a fejlesztők többnyire másod jelszót és másod nevet szoktak kapni ... már amennyire ez kezelhető a szolgáltatón )  . - természetesen tanácsadásként elfogadhatja a fejlesztő ajánlatát, mert azt csak ő tudhatja, hogy ismeri-e azt a szolgáltatási palettát, amit a szolgáltató ajánl, és képes-e a weblapot megirni, kezelni azon a kiválasztott szolgáltatón. 

A cég kössön a weblap fejlesztésére és karbantartására szerződést a fejlesztővel.

Ha  a cég a weblapon lehetőséget kiván biztositani egy 3. személynek is, akkor érdemes 3oldalú szerződést kötni erről, és abban szabályozni a feltételeket, többek között azt is, hogy kinek fog a fejlesztő számlázni, és hogyan történnek a weblapon megjelenő változtatások.

Ezzel a módszerrel sokkal tisztább kép alakul ki......
loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég