Adófórum

Adózási és számviteli információk

honlap fejlesztési költség

Számvitel

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: loncika » csüt. szept. 25, 2008 10:06 am

I


loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: loncika » csüt. szept. 25, 2008 10:07 am

most látom duplán tiszta akép :)

 

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 10:10 am

Szia Nelly!

Aranyos vagy hogy reagáltál. A 2. esetben én nem vonnám le az áfát a támogatásból, mert a támogatás ugyebár nem a cég tevékenységéhez közvetlenül kapcsolódik, tehát így áfa fizetési kötelezettség se lenne (Böbe, ezt gondolom Te is így véled.)

Az 1. esetet - amin egyáltalán nem csodálkozok - kicsit másképp értelmezted, mert már mi is itt variációkat hoztunk fel vele. Tehát ha az az eset állna fenn, hogy a honlapfejlesztő köztvetelnül az intézménynek számláz, akkor végül is erre az ügyletre nem a céggel kötne szerződést. Az intézmény kapná a számlát a honlapfejlesztésért (és nem a tárhelyért), és ezt számlázni tovább a cégnek. (A tárhelyet a cég tagja bérli, illetve pontosan ingyenesen van számára juttatva, mert dolgozik az intézmények is).

Eredeti esetben a cégvezető úgy szerette volna, hogy ő intézi a fejlesztést és rögtön a cég nevére kapja az áfás számlát. Hát nem tudom, mostmár itt tényleg totál összekavarodtunk. De úgy vélem, hogy legalább a 2. esettel teljesen tisztában vagyunk adóvonzatok és áfa szempontól is, nem??

Üdv. Kata 

 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 10:17 am

Huh Loncika, ezt most ember legyek a talpamon, ha értsem... Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. szept. 25, 2008 10:23 am

Kata ne haragudj, de úgy érzem ez meghaladja a képességeimet! Én eleve ezeket a tárhelyeket sem igazán értem!

Loncika pedig most még nagyobb katyvaszt csinált a fejemben!

Üdv.Nelly

Amit esetleg még ajánlani tudok: küldd szét privátban a kérdésedet, Ildi emiljeiben a címzettek mind fórumosok (vagy  ha gondolod, szívesen segítek szétküldeni, mert benne van nekem is címtáramban)

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: loncika » csüt. szept. 25, 2008 10:30 am

Bocsánat , nem akartalak megkeverni... :)

 A cégvezető jól gondolta :

vegye meg a tárhelyet a saját cége nevével,
fizesse ki a fejlesztőt a saját nevén számlára,
számlázza tovább a 3. személy részére a rá jutó részt, és ha gondolja hogy ez lesz a támogatás, akkor  rögzitse irásban, hogy ezt a számlát a 3. személynek nem kell kifizetnie.

loncika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » csüt. szept. 25, 2008 10:37 am

Semmi gond!

Már az elejét sem igazán értettem, ez nem az én napom!

Ráadásul, még a betegszabinál is hülyeségeket írkáltam!

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: validitas » csüt. szept. 25, 2008 10:37 am

Szia Kata!

A 2. eset áfáját illetően egyetértünk, nem vonod le az áfát (mert a váll.tevékenységéből kivonja, nem ahhoz használja), és fieztési kötelezettség sem terheli. Ezt ráadásul olvastam is tegnap valahol, mikor utánanéztem a szolgáltatás adományozhatóságának.

Az 1. esetet pedig úgy kellene megírnod a többieknek, hogy vázolod az eredeti verziót, majd az általunk "átdolgozott" variációt. Pl:

első verzió: Xcég szerződik intézménnyel elvégzendő munkára,

- ehhez szükséges a tárhely (ezt pontosan nem tudom, micsoda), a honlapfejlesztés (ezt talán értem),

- a tárhely intézmény nevén van, de a fejlesztés költségeit (ami ahhoz kell, hogy  Xcég el tudja végezni a szerződött munkát, ezért kialakítanak egy felületet) X cégnek számlázná ki a honlapfejleszt, nem annak az intézmények, akinek a nevén a tárhely van (és marad a munka befejezése után is, mert a tárhely nem szűnik meg, intézmény által tovább használható),

Na, Xcég elszámolhatja-e ezt a költséget a nevére szóló számla alapján? 

Jól írtam le? Remélem nem értettem valamit félre! Ugyanígy kellene vázolni a második verziót is (amikor a honlapfejlesztő az intézménynek számlázza a fejlesztést/tárgyhely kialakítást, majd az intézmény ezt teljes egészében átszámlázza Xcégnek.).

Üdv: Böbe 

 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 11:02 am

Sziasztok!

Na most aztán már én is úgy belekavarodtam, hogy már megint azt se tudom fiú vagyok e vagy lány, úgyhogy Nelly abszolút nem csodálkozom, ezek után ez a mai nap már az enyém sem lesz :-)))

Hogy miért kell nekem mindig ilyen problémákat kifognom???

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

honlap fejlesztési költség

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. szept. 25, 2008 11:05 am

Szia Loncika!

A két dolog különböző. Az az intézmény (alapítvány) akinek a cég támogatásként adná, egy külön téma, azzal azt hiszem már nincs is problémánk, ha Te is úgy gondolod.

Az 1. eset ami még nagyon zavaros, az egy másik intézmény, tehát oda a támogatás nem keverendő bele. Szerintem már mindannyian össze vissza kavarodtunk.

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég