Adófórum

Adózási és számviteli információk

licenz és fejlesztési ktg könyvelése

Számvitel

licenz és fejlesztési ktg könyvelése

HozzászólásSzerző: renike78 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok fórumozók!

 Van egy megnyert pályázatom, most szeretném aktiválni az eszközöket és écs-t elszámolni. Vásároltunk egy vállalatirányítási rendszert licenz-eket a Microsoft-hoz, melyhez adódi csomó fejlesztési költség, hogy rászabják a cégre és még néhány tárgyi eszköz. A kérdésem, hogy a licenz vagyoni értékű jog, de hova tegyem a fejlesztési költséget? Azt a szoftverek közé? És milyen écs-vel écséztesem őket? Licenzek: 16 mio Ft, fejlesztés 12 mio Ft.

Köszönettel venném a segítségeteket: Reni

renike78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

licenz és fejlesztési ktg könyvelése

HozzászólásSzerző: csibus » kedd jan. 23, 2007 1:38 pm

Én abból indulnék ki, hogy a pályázat után a tárgyi eszközökől eltekintve lesz néhány cégre szabott Microsoft licenszed. Szerintem a fejlesztés nem lesz külön eszköz, ami külön életet él, ezért én közösen kezelném, kvázi ráaktiválnám a fejlesztést a licenszre, aminek így az értéke 26M Ft lesz. Azt, hogy mennyivel écs-teted, a várható használati idő dönti el. 

csibus
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

licenz és fejlesztési ktg könyvelése

HozzászólásSzerző: renike78 » kedd jan. 23, 2007 2:45 pm

Még megakadtam egy kicsit.

Ha veszünk egy Office-t vagy Windows-t akkor az most vagyoni értékű jog, vagy szellemi termék. Nekem arra felhasználási jogom van, vagy mi? Ez most nem tiszta. Régen még mindent szellemi termékre kellett tenni. :(

Reni

renike78
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég