Adófórum

Adózási és számviteli információk

régi számlatükör még jó?

Számvitel

régi számlatükör még jó?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Új ügyfelet kaptam és az anyagának átnézésekor egy kicsit meglepődtem. Az előző kolléga a könyvelést a régi számlatükör szerint végezte.

Vagyis 52-es bér, 53-as tb, 55-ös écs, stb.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez így jó? Nyugodtan átfordíthatom az általam használt számlatükörre vagy kénytelen leszek én is ezt használni év végéig???! Ha igen, akkor megőrülök (fizetendő áfa 471) ez nekem nagyon nem fekszik.

Van valakinek valami jó tanácsa, ötlete hogyan lehetne megoldani?

Előre is köszi!

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

régi számlatükör még jó?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd aug. 05, 2008 1:05 pm

Szia Tica!

Tulajdonképpen kötelező előírás nincs rá, a számviteli tv. is csak a számlaosztályok, ill. az anyagköltség, az igénybevett szolgáltatások, stb, stb. tartalmát határozza meg, és ajánlott számlatükör van, nem kötelezően előírt. Ha azonban ez nagyon eltér a nálad használt és megszokott tükörtől, sztem nyugodtan átfordíthatod. Ha év közben veszed át, a nyitóegyenlegeket úgyis felkönyveled, és a beszámolót, tao.bevallást, stb. már a saját könyvelésedből készíted. A lényeg, hogy a tartalma megfeleljen a számvit. törvénynek.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

régi számlatükör még jó?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd aug. 05, 2008 1:25 pm

Az jutott még eszembe, hogy ha más számlatükörre térsz át, akkor a számlarendjét is át kell írni - illetve új számlarendet is kell írni ennek a vállalkozásnak, hiszen annak kell tartalmaznia minden megnyitott főkönyvi számlát, ill. annak analítikával való kapcsolatát, egyeztetését, stb.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

régi számlatükör még jó?

HozzászólásSzerző: hvanna » kedd aug. 05, 2008 3:36 pm

 

Szia Tica !

Egyetértek Böbével, ha nem akarsz magadnak több gondot  akkor ne forgass át ebben az évben. Már kevesebb van  idő van hátra mint ami elmult, és sokmindent át kellene dolgozni miatta.

Végigviszed ezt az évet igy, évzárás, és utánna  az aktuális helyes számlatükör szerint kezded a 2009-es év nyitását.

Üdv.hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

régi számlatükör még jó?

HozzászólásSzerző: radri » szer. aug. 06, 2008 6:07 am

Szia Tica!

Egyetértek a többiekkel, az Apehnél is csak gond lenne az évközi váltásból, ha ellenőrzést kapsz. Egyszerűbb ezt az évet így végigvinni.

Üdv: radri

radri
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

régi számlatükör még jó?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » szer. aug. 06, 2008 1:12 pm

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm szépen a gyors választ. Nem lesz egyszerű dolgom, de megoldom valahogy.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég