Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tagdíjak elszámolása

Számvitel

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

T. Kollegák! 

 

Tudtok olyan tiltásról, miszerint egy vállalkozás egyszerre csak egy szakmai, érdekképviseleti szövetségnek lehet tagja? Egy kollega az terjeszti az ügyfelei - orvosok - körében, hogy ha tagjai az orvoskamarának, akkor a szakmai (pl. kardiológus) szervezeti tagdíját már nem számolhatja el.

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 31, 2008 2:07 pm

Szia ! Az orvosi kamarai tagság az kötelező minden orvosnak, a másik az a szakmai hovatartozás ( kardiológus ) tömörülése. A szakmai továbbképzéseket a szakosodott szervezetek szervezik és a müködéshez szükséges credit pontokat is ezen a szakmai konzultáción szerezhetik meg. A magasabb tudást és a müködés egyik feltételét ( csedit pont)biztosítja a vállalakoási tevékenység gyakorlása érdekében. Költség és elszámolható. Minden orvos szakosodásnak van szervezete, PL. Magyar pszichiatrai Társaság, de lehetne még sorolni.... Üdv:hvanna
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. júl. 31, 2008 3:08 pm

Az orvoskamarai tagság már pár éve nem kötelező... Épp ez a probléma gyökere, hogyha jól vettem ki a doktornő szövegéből, hogy a könyvelő kollega miért nem akarja elfogadni a nem kamara orvosszervezet által kiadott tagdíjszámlát...
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 31, 2008 3:31 pm

Szia ! Igaz, tényleg nem kötelező, de én ( eü-ben dolgozó)tapasztalatból tudom hogy az orvosok 90%-a megtartotta a kamarai tagságát, mert a szakmai hovatartozás azért kell nekik és a másik spceifikus is. A könyvelő kolleganő a számla elfogadásánál azt nézze meg alaposan, hogy a számla szabályosan van- e kibocsátva, és fogadja el. Az orvosok egyébként az uj szakmai eljárásokat hol tanulják meg, és az uj eszközökkel való mütéti eljárásokat, és ajánlásokat. A szakmai kollégiumokban és konzultáción, orvosi konferencián. Ha ezek nem lennének az epe mütétet és még sok más eljárást még mindig nagyvágással mütenék az orvosok. üdv:hvanna
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. júl. 31, 2008 3:38 pm

Igazad van.Ezt üzentem én is a kolleginának, és egyelőre türelmesen várom, hogy adja meg azt a jogszabályhelyet, ami alapján neki van igaza. (Egy közel 1000 fős orvoscsaaptról van szó, ahol szinte 100 %-os a kamarai tagság is...) Úgyhogy nagyon nem mindegy ez a vélemény. A mai világban, ha csak 1 % esélye is van az igazának, az APEH ezerrel csap le ilyesmire. Úgyhogy szeretnék tisztán látni... :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: hvanna » csüt. júl. 31, 2008 3:56 pm

Szia ! Egyáltalán nem értem a probléma felvetését. Más szakmát tekintve, mondjuk a könyvelés. Nagyon sok vállalkozás könyvel a különböző vállakozások részére. Egy mérlegképes könyvelőnek ki szabja meg milyen szakmai társaságnak lehet tagja és fizet tagdijat a topp. tudás megszerzéséhez. Senki nem szabja meg, inkább ajánlásokat kap. A bevételszerző tevékenysége érdekében még kötelező is az évi kötelező, igaz annak nincs tagdija, de van képzési költsége. Az egész kérdésfelvetés " álproblem" ! Üdv:hvanna
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. júl. 31, 2008 5:11 pm

Annyiban nem az, hogy a doki így nem akarja befizetni, ha a könyvelője nem számolja el, de a tagsággal járó előnyöket viszont szeretné élvezni  (havi újság, kedvezményes továbbképzés, stb...)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: oszlanszky1 » pén. aug. 01, 2008 9:34 am

Szia!

Az APEH nem azzal foglalkozik, hogy hány tagdíjat számol el az adóalany, hanem azzal foglalkozik, hogy a tagságból származó előnyök a vállalkozás érdekében merülnek fel vagy sem. Ha a tagság szükségességét/eredményességét megfelelően tudja bizonyítani az APEH felé, akkor költségként elszámolható.

A szakmai kamarai tagdíj is gond nélkül elszámolható költségként, viszont egy pl. golf klub tagsági díj már nem, mivel az magáncélú használatnak minősül.

Ez hasonlít ahhoz a problémához, mikor EU-s adózással kapcsolatosan magyar vállalatvezetőknek Malagán luxus szállóban szerveznek egy hetes konferenciát. Az is elszámolható költségként, csak a konferencia anyaga kell, hogy megfelelően legyen dokumentálva (írásos anyagokkal, jegyzetekkel, programmal, stb.). Ha elég írásos anyaga van az illetőnek a konferencián elhangzottakról, (s abban még saját jegyzete is szerepel), akkor az APEH - hiába akar - nem tud belekötni. 

üdv

oszlanszky1 

oszlanszky1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. aug. 01, 2008 9:42 am

Az előttem szóló véleményével maximálisan egyetétek, mint azt már korábban leirtam a tev. érdekében felmerülő költség, és egyértelműen elszámolható. Már lerágott csont az egész. Üdv:hvanna
hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Tagdíjak elszámolása

HozzászólásSzerző: szedlacsek » hétf. szept. 22, 2008 2:16 pm

Bocsánat, hogy csak most pontoztam... Köszi a válaszokat.
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég

cron