Adófórum

Adózási és számviteli információk

készlet bevételezés

Számvitel

készlet bevételezés

HozzászólásSzerző: zagyiné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az anyagkönyvelőnek hogyan kell olyan készletet bevételezni ami tartalmaz közbeszerzési díjat ( központosított köbeszerzés ) is, illetve hogyan rögzítse a közbeszerzési díjat tartalmazó készletbeszerzéses számlát a pénzügy? Jogszabályi hivatkozást tudtok-e írni!
zagyiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

készlet bevételezés

HozzászólásSzerző: hvanna » pén. júl. 18, 2008 4:05 pm

 

Szia !

A Közbeszerzési eljárás elvégzése más megbizott cég által, az szolgáltatási tevékenység , a közbeszerzés elvégzésének diját nem  lehet és nem kell  bevételezni, lekönyveled költségként.

A számlán szereplő anyagot vételezed be !!

Üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

készlet bevételezés

HozzászólásSzerző: DerStauner » szomb. júl. 19, 2008 1:14 pm

A sztv. 47. par. 2. bekezdése szerint:

 "(2) A bekerülési (beszerzési) érték részét képezi — az (1) bekezdésben felsoroltakon túlmenõen — az eszköz beszerzéséhez szorosan kapcsolódó
a) illeték [vagyonszerzés (ajándék, öröklés, adásvétel, csere után járó) illetéke],
b) az elõzetesen felszámított, de le nem vonható általános forgalmi adó,
c) a jogszabályon alapuló hatósági igazgatási, szolgáltatási díj,
d) az egyéb hatósági igazgatási, szolgáltatási eljárási díj (környezetvédelmi termékdíj, szakértõi díj),
e) a vásárolt vételi opció díja [a 61. § (2) bekezdésében foglaltak kivételével]."

 

Számomra egyébként egyértelmű, hogy minden olyan költség, ami szorosan kapcsolódik anyag, áru, v. akármi beszerzéséhez, növeli annak a bekerülési értékét.

 Tehát ha a számla pl. szól 4.000e Ft anyagról és 500e Ft közbeszerzési díjról (ami mondjuk külön fel is van tüntetve), akkor a 21-26-ra 4.500e Ft kerül (természetesen áfa nélkül).

Legalábbis én ezt így gondolom.

De senki sem tévedhetetlen.

 DerStauner

DerStauner
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

készlet bevételezés

HozzászólásSzerző: Napraforgó » szomb. júl. 19, 2008 8:25 pm

Sziasztok!

Én beruházásoknál találkoztam közbeszerzési díjjal, ami a beruházási költségbe egyértelműen beszámít!

Így azokkal értek egyet, akik ezt a költséget az anyagköltségbe is beszámítandónak tekintik. Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

készlet bevételezés

HozzászólásSzerző: hvanna » vas. júl. 20, 2008 4:11 am

 

T Zagyine!

 

Az előttem lévő véleményekkel abban egyetértek hogy ha az eszköz,  tárgyieszköz, vagy kisértékű tárgyieszköz került központosított közbeszerzére a közbesz. dijjal növelt értékkel kell nyilvántattásba venni. Ha a kérdésből jól értem, itt anyag ( készlet ) beszerzésről van szó.

Pl: 1256 db apró tárgy beszerzés  ( pl.irodaszer ) nyomtatványok, íróeszközök stb-ről van szó akkor nem értek egyet a közbesz. dijának az anyag értékének növelésével.

Üdv:hvanna 

 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

készlet bevételezés

HozzászólásSzerző: DerStauner » vas. júl. 20, 2008 6:48 am

Azonban az sztv. 62. par 2. bekezdése szerint:

"(2) Vásárolt készleteknél (anyag, áru) bekerülési érték a 47—50. § szerinti tételek, vagy a beszerzési értékek alapján számított átlagos (súlyozott) beszerzési ár, vagy a FIFO módszer szerint meghatározott bekerülési érték[...]" 

És mivel a 47. par-ban van ilyen tétel (lásd fentebb), ezért szerintem ez pedig beletartozik az anyag/áru értékébe. Hiszen van olyan, hogy közbeszerzési törvény, ami ugye jogszabály, a közbeszerzési díj pedig ilyen értelemben egy szolgáltatási díj.

 

DerStauner
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég

cron