Adófórum

Adózási és számviteli információk

átalakulási terv

Számvitel

átalakulási terv

HozzászólásSzerző: gyurcibácsi » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kollégák, tud valaki egy átalakulási terv mintát, vagy sémát küldeni? Bt alakul át kft-vé és a cégbíróság hiányolja, bár szerintem nem kötelező a mi esetünkben. Mi van ebben leírva? Egyáltalán hogy néz ki, mi a formája?

 

e-mailem: gygyarmati@t-online.hu

 

köszi

gyurcibácsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

átalakulási terv

HozzászólásSzerző: mona79 » szer. júl. 02, 2008 12:34 pm

Átalakulási terv

A létrejövő társaság vagyonmérleg-tervezete eltérhet az átalakuló társaság vagyonmérleg-tervezetétől. /Gt. 71. § (5) bek./.

Átalakulási tervet kell készíteni, ha az eltérés oka:

 

  • az átalakulással egyidejűleg belépő új tagok vagyoni hozzájárulása;

  • a tagokat terhelő pótlólagosan teljesítendő vagyoni hozzájárulás;

  • a jogutód társaságban rész venni nem kívánó tagra jutó vagyon hányad;

  • Ha a társaság számviteli törvény szerinti beszámolójában kimutatott eszközeit és kötelezettségeit átértékeli. /Gt. 72. § (1)-(2)-(3) bek./.

Az átalakulási tervben fel kell tüntetni a tőkeszerkezet átrendezésének okait és megvalósításának módját./Gt. 72. § (4) bek./.

Az átalakulási terv a vagyonmérleg-tervezet mellékletét képezi /Gt. 72. § (5) bek./.

mona79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalakulási terv

HozzászólásSzerző: mona79 » szer. júl. 02, 2008 12:36 pm

amit az előbb bemásoltam nem tudom, hogy az új Gt-re hivatkozik-e de nagyjából ennyi a lényege. sajnos sémám nincs, mikor mi alakultunk nem volt rá szükség.

üdv: Mona

mona79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalakulási terv

HozzászólásSzerző: gyurcibácsi » szer. júl. 02, 2008 12:56 pm

Kösz, ezt én is megtaláltam, de hogy a túróba néz ez ki?
gyurcibácsi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

átalakulási terv

HozzászólásSzerző: mona79 » szer. júl. 02, 2008 1:04 pm

ezt találtam még remélem segít. véleményem szerint hasonló lehet, mint egy kieg. melléklet szerintem le kell írni miért és milyen feltételekkel alakul át. ja és valahol a lezárt kérdések között már olvastam az átalakulásról talán ott hátha találsz valamit. 

"Az átalakulási terv az előbb említett átalakulási vagyonmérleg és vagyonleltár tervezet. A számviteli törvény 136.§ (3) szerint a beszámoló mérlegével megegyező adattartalommal kell elkészíteni az eszközök és források átalakulás előtti, illetve átalakulás utáni állapotát."

mona79
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

átalakulási terv

HozzászólásSzerző: bekassy » szer. júl. 02, 2008 1:13 pm

Kedves Gyuri!

Az átalakulás során 2 alkalommal kell elkészíteni vagyonmérleget és vagyonleltárat: először az átalakulásról szóló döntés megalapozásához, a cégbírósági eljárás alátámasztására – a gazdasági társaság legfőbb szerve által meghatározott mérlegfordulónapra (vagyonmérleg-tervezet és vagyonleltár-tervezet) –, majd az átalakulás napjával (végleges vagyonmérleg és végleges vagyonleltár).

A vagyonmérleg és a vagyonmérleg-tervezet gyakorlatilag úgy néz ki, mint egy rendes mérleg, de az utolsó oszlopban nem szerepelhet pl MSZE, valamint eredménykimutatást sem kell csatolni. Mindjárt küldök egy mintát Neked e-mailben. Ezt el kell készíteni mind az átalakuló, mind az átalakulással létrejövő társaságokra egyaránt. tehát Neked 2 db mérleg-tervezeted lesz először. Aztán el kell majd készíteni a végleges vagyonmérleget is. Ugyanez a szisztéma. Az átalakulást könyvvizsgálóval hitelesítetni kell.

A szvt. 136§-141§-ait nézd meg!

 

bekassy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

átalakulási terv

HozzászólásSzerző: bekassy » szer. júl. 02, 2008 1:18 pm

Nem tudom átküldeni a mérlegem. A lényeg, hogy a mérleg fejléce a következő lesz:

Sor-szám A tétel megnevezéseKönyv sz. értékÁtérétékelési különbözetVagyonért. szer.érték

A cím pedig: Vagyonmérleg-tervezet

Fordulónap: választott

Egyébként ua. mint a normál beszámoló. De eredménykimut nem kell hozzá.

bekassy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég