Adófórum

Adózási és számviteli információk

Készpénzes számla

Számvitel

Készpénzes számla

HozzászólásSzerző: fanni04 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Segítségeteket szeretném kérni, hogy a beérkezett készpénzfizetési számlát, hogy könyvelitek, mert én eddig úgy csináltam, hogy minden beérkezett számlát a szállító naplóra előírtam, majd bankon v. pénztáron keresztül kiegyenlítettem, de a könyvizsgáló szerint a kp.-s számlát felesleges a szállító naplóra előírni, lehet mindját a pénztár naplón közvetlen az 5-re könyvelni, T 5.. - K 381 ill. T 466.

Előre is köszi. 

fanni04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes számla

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. jún. 23, 2008 9:05 am

Szia!

Könyvvizsgálónak teljesen igaza van. Egy csomó felesleges munkát okoztál magadnak.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Készpénzes számla

HozzászólásSzerző: mazsi5 » hétf. jún. 23, 2008 9:15 am

Szia!  Az én programom olyan, hogy a pénztár könyvelésekor nyugodtan a pénztáron/pénztárnaplón keresztül viszem be a kp-s számlákat, úgy a kimenőt, mint a bejövető, tehát nem kerülnek a vevő, vagy szállító főkönyvi számlákra, viszont ettől függetlenül mikor a folyószámlát lekérem partnerre, ott abban megjelennek nekem a kp-s számlák is, de már mint teljesített számlák  ( ez nekem fontos, az adott partnerrel való forgalom nézésénél, lehet hogy másoknak nincs is rá szükség..)  Az sem törvény ellenes, ahogy Te könyveled, bár az iskolapéldáknál is a kp-s számlák könyvelése: 5T, ÁFA T/ pénztár K,  vagy 9K ÁFA K/ pénztár T.   Találkoztam már olyan könyvelővel, akinek a programja csak akkor mutatta a folyószámlában meg a számlát, valamint azt, hogy az ki van fizetve , -  ha külön folyószámla naplóba rögzítette fel a számlát és a kiegyenlítést teljesítésként a pénztárban.

Te ismered a programodat, próbáld meg, hogy ha közvetlenül a pénztáron keresztül könyveled magát a számlát, akkor lekezeli-e minden olyan helyen, ahol kell és amit látni akarsz.  Ha igen, akkor azért szerintem is az iskolapélda szerinti könyvelés a szabályosabb (tehát nem kerül közben a vevőre, vagy a szállító főkönyvi számlára)  és ráadásul kevesebb hibalehetőség, kevesebb munka is. 

mazsi5
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

Készpénzes számla

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » hétf. jún. 23, 2008 9:17 am

Én nem írom elő a szállítóra, rögtön a pénztárba könyvelem, ahogy a könyvvizsgáló is mondta. 
Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Készpénzes számla

HozzászólásSzerző: fanni04 » hétf. jún. 23, 2008 10:04 am

Sziasztok ! Köszönök minden gyors segítséget.
fanni04
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes számla

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. jún. 23, 2008 10:58 am

Én is a pénztárban könyvelem csak, amire később is kiváncsi vagyok, ahhoz a számlához partnerkódot adok, és le lehet kérdezni úgy mint a szállító számlákat.Igazából a program lehetőségeit kell maximálisan kihasználni, hogy a rögzítés minél kevesebb munka legyen-akkor kevesebb a hiba lehetőség.

A másik dolog, ami esetleg a könyvvizsgálónak nem tetszhet, hogyha egy egysz.kp-s számla a szállító dossziédban van, mint bizonylat, mit teszel a kifizetéskor a pénztárba bizonylatnak?

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Készpénzes számla

HozzászólásSzerző: hvanna » szer. jún. 25, 2008 12:09 pm

 

Szi a Fanni !

A készpénzes számlákat nincs értelme

- követelésként

- illetve kötelezettségként külön  analitikus nyilvántartásban vezetni,

mert a pénzügyi tranzakció a számal kiállításával egyidejűleg realizálódik.

A követelés, illetve kötelezettség analitikának az a lényege, hogy nyomon tudd követni,

-mennyi a tartozásod beszállítók felé,  

 - mennyi a követelésed a vevőidtől

A könyvvizsgálónak van igaza ebben a kérdésben.

Üdv: Hvanna 

hvanna
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég