Adófórum

Adózási és számviteli információk

főkönyvi kivonat

Számvitel

főkönyvi kivonat

HozzászólásSzerző: aniko.varga2006 » pén. jún. 13, 2008 5:26 pm

Adatbázishibáknál sokszor segít az úgynevezett újraindexálás művelet. Ilyen lehetőség nincs a programodban? ELŐTTE CSINÁLJ EGY BIZTONSÁGI MENTÉST. De legjobb lenne a könyvelőprogramot biztosító cégnél segítséget kérni.

aniko.varga2006
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

főkönyvi kivonat

HozzászólásSzerző: ildivp » pén. jún. 13, 2008 5:28 pm

Én esetleg arra tudok gondolni, hogyha régebbi a könyvelő programod, a nyitó tételeknél ronthattál el valamit. Ha nem erről van szó, akkor a programmal van baj, mert szerintem addig egy program se enged rögzítést, amíg a T-K oldal nem egyezik. Én dolgoztam olyan programmal aminél a nyitó tételekt nem párosával kellett rögzíteni, hanem egyesével.

Üdv: Ildi

ildivp
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:20 am

főkönyvi kivonat

HozzászólásSzerző: validitas » pén. jún. 13, 2008 8:44 pm

Szia!

Néha az is előfordul, hogy "féllábas" a könyvelés, pl. programhiba, vagy áramkimaradás (ha nincs szünetmentes táp) esetén. A könyvelési tétel egyik része (vagy a T vagy a K) bekerül a főkönyvbe, a párja nem.

Nem tudom, milyen programod van, így nehéz megoldást mondani. Az összeg, amivel nem egyezik, nem ismerős? Mert annak a könyv. tételét kellene megnézni. Vagy a naplók forgalmát, mert ahol az ilyen "fél" könyvelési tétel van, ott a napló T és K forgalma sem egyenlő. És ha ráadásul havonta le tudod kérdezni a naplóforgalmakat, akkor már könnyú megtalálni a hibát. Ha tudod, hogy melyik napló (vevő, szállító, bank, pénztár vagy vegyes) meg az időszakot, akkor csak a kérdéses hónapot kell átbogarászni.

Remélem, segítettem valamicskét.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

főkönyvi kivonat

HozzászólásSzerző: andulka » szomb. jún. 14, 2008 12:33 pm

Szia!

 

Nincs olyan menüpont a programban, hogy hibaszűrés, hibakeresés vagy hasonló? dolgoztam olyan programmal, ahol sehogy sem egyezett a bank, tételesen egyeztettük a könyvelési tételeket, minden stimmelt a kartonon, a főkönyvben viszont nem. Valami dupla bizonylatfej volt a hiba, amit a hibavizsgáló elindítása megoldott :)

Ha megírod, milyen programmal dolgozol, talán többet tudunk segíteni :)

 

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

főkönyvi kivonat

HozzászólásSzerző: nagyne_karola » szomb. jún. 14, 2008 1:23 pm

Nézd meg esetleg szállító- vevő analitikánál nem írtál-e el dátumot.

nagyne_karola
 
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

főkönyvi kivonat

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. jún. 14, 2008 2:29 pm

Ha idén kezdtél újjal dolgozni,de a tavalyi évet régi programmal zártad,a nyitóban lehet eltérés.Érdemes lenne a záró kivonatot és a nyitó napi kivonatot tételesen ellenőrizni!Én sokszor járok úgy (wind.gépen dolgozok DOS-os programmal), hogy lehagy nyitókat a lekérdezésnél,és indexel-nem kell az állományokat és van egy főkönyvi kivonat generálása menü is,ami újra halmozza a tételeket,stb. Szerintem a Te programodba is tettek állomány ellenőrzéseket, fordulj a készítő céghez nyugodtan!

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

főkönyvi kivonat

HozzászólásSzerző: validitas » szomb. jún. 14, 2008 5:42 pm

Szerintem fordulj nyugodtan azokhoz, akiktől a szoftvert vásároltad, biztosan segítenek. Sajnos annyira nem ismerem ezt a programot, hogy érdemben tudjak tanácsot adni. De ha jól emlékszem, vannak naplói. Azok forgalmát megnézve se lehet kiszűrni a hibát? Vagy lehet, hogy gyűjtőszámlán maradt még valami.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

főkönyvi kivonat

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » szomb. jún. 14, 2008 6:04 pm

Szia!

Kérd le a kartonokat a képernyőre, ha ezt végignézed, hátha találkozol ezzel az összeggel, de az is lehet nemcsak egy tételről van szó.

Ha a fkvi törzsbe vittél fel új adatot, lehet rosszul adtad meg a mérlegsorokat, vagy ktg számláknál az er.kim sorait, esetleg nincs megadva egyáltalán.

Nem tudom, hogyan engedett összesítőre könyvelni, az szinte kizárt, hacsak ha a  fkvi törzsben nincs bejelölve az, hogy összesítő, végig kellene ezt is bogarászni.

Melyik a kevesebb az 1-4 vagy 5-9 ?

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Következő

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég