Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tárgyi eszköz beszerzés?

Számvitel

Tárgyi eszköz beszerzés?

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok,

Mit tennétek abban az esetben ha a könyvelő csak az adófolyószámla egyeztetésből tudná meg, hogy a vállalkozás vásárolt egy gépkocsit.

A dolog úgy történt, hogy a folyószámlán elő van írva az átírási illeték, amely rendezésre került. Jeleztem az ügyfélnek, hogy láttam és most mi van? Erre ja igen elfelejtette egy magánszemélytől vette de nincs adsávételi példány, mert leadta okmányirodába  rendőrségen. Ígérte, hogy szerez másolatot de a mai napig nem adta oia. Elmondása szerint 300000Ftért vette. Most mit tegyek? A vásárlás decemberben volt.  

köszi

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz beszerzés?

HozzászólásSzerző: validitas » kedd máj. 13, 2008 7:46 pm

Szia Kaktusz1!

Addig sajnos nem tudsz semmit sem csinálni, amíg az ügyfeled nem ad egy adásvételi szerződést (akár másolatot is). Mert bizonylat nélkül ugye nem lehet könyvelni. Viszont hozd tudomására, hogy a gk. költségeit sem lehet elszámolni addig, amíg nem tudod aktiválni a járművet. Írásban tudasd vele, onnantól az ő sara az egész.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Tárgyi eszköz beszerzés?

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szer. máj. 14, 2008 8:38 am

Adásvételi hiányában (amíg nem lesz meg) írjon egy nyilatkozatot az üv. Összeg, dátum legyen jó. Okmányiroda az átírási díjak befizetéséről tud igazolást adni, még ha nincs is meg a csekk, a befizetés tényét, összegét igazolják. Így már tudod könyvelni mindenét, és zárni is.
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tárgyi eszköz beszerzés?

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » szer. máj. 14, 2008 12:32 pm

A nyilakozata alapján tudok aktíválni egy tárgyi eszközt és Écs-t elszámolni vagyis adóalapot csökkenteni. Kicsit nekem meredeknek tűnik..

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz beszerzés?

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » szer. máj. 14, 2008 12:38 pm

A folyószámlán lévő előírást és teljesítést valamilyen módon nem kellene könyvelnem? Esetleg a tulajdonosokkal kapcsolatos kötelezettségként. Arra gondolok, hogy mivel nincs bizonylat a vállalkozás pénzét használta és nem számolt el vele aztán ha lesz bizonylat akkor könyvelem a bizonylatok alapján és a kötelezettséget v. elsz előleget csökkentem. Ez nagy hülyeség?

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Tárgyi eszköz beszerzés?

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szer. máj. 14, 2008 5:52 pm

Mivel még 2007-es, még ha meredek is, de az ő nyilakozatai  alapján én megcsinálnám. Még mindig jobb, mint később tánya, mérleg javítani. Az ebből eredő kár (ha nem lesz meg mégsem az adásvét.) őt terheli.  

Átírással, illetékkel kapcsolatosan csak azokat venném figyelembe, amiről bármilyen irat van. (főleg mert ez a besz.ár része is). Egyébként a készpénzes befizetéseire, egy feljegyzést készítenék szintén, az alapján pénztárból is rendezhető.

Egy javaslat a saját védelmedre: minden papírra írja rá: kérem elszámolni!:)

Vagy tájékoztatod: most nem rakod bele, de az ezzel járól +munka, vagy későbbi bármilyen következmény őt terheli. Egyébként miért ne lehetne, hogy nem teszi bele a cégbe? Hiszen enyhe túlzással akár én is vehetnék az APEH nevére szóló számlára piros cipellőket, és az sem szerepelne az APEH könyvelésében!:)

 

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tárgyi eszköz beszerzés?

HozzászólásSzerző: kaktusz1 » kedd máj. 20, 2008 5:31 pm

Köszönöm a válaszokat.

kaktusz1

kaktusz1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég