Adófórum

Adózási és számviteli információk

Egyén cég

Számvitel

Egyén cég

HozzászólásSzerző: Lérántné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni cégnek(ami az Egyéni vállalkozás jogutódja lett)  ha könyvel valaki, kérem segítsen. Kérdésem, hogy a 0808, 0858 bevallásokon a cégnevet kell használni, - ami eltér  a vállalkozó nevétől-  vagy a vállakozó saját nevét, mivel az adószám ugye változatlan, a bejövő ill. kimenő számlákon is cégnevet kell használni? Hívtam az Apeh-ot, de négyszer is kapcsoltak, de mind a négy emberke mást mondott. Nem hiszem el, hogy ez az egy van az országban, ezért kérem segítsetek, hogy  a gyakorlatban hogy müködik ez, ha valaki foglalkozik egyéni céggel  kérem válaszoljon még a bevallások beküldése előtt.  Köszi!

Üdv. Ica 

Lérántné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyén cég

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 07, 2008 8:17 am

Szia Ica!

Az egyéni cég ugyanúgy egyéni vállalkozónak minősül, SZJA-tv. hatálya alá tartozik. Azonban, mivel a cégnevet bejegyzik, és az APEH-nek is jelenti a Cégbíróság, ezért a bevallásokon, számlákon, stb. az egyéni cég nevét kell feltüntetni.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyén cég

HozzászólásSzerző: Lérántné » szer. máj. 07, 2008 8:40 am

Szia Böbe!

Köszi a gyors választ. Engem csak azért kavart fel ez a névhasználat, mert az Apeh törzsadataiban még mindig XY. egyéni vállalkozó szerepel, pedig beküldtem a változásbejelentőt. Köszi hogy megerősítettél, mert én is így gondoltam, de amikor rákérdeztem, hogy mikor írják át a törzsbe, azt válaszolták, hogy Őket nem igazán érdekli, mert úgyis adószám alapján azonosítanak. Jó mi, de büntetni azt tudnak.

Üdv: Ica

Lérántné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Egyén cég

HozzászólásSzerző: validitas » szer. máj. 07, 2008 8:48 am

Sajnos, tőlünk mindig sokkal többet és sokkal rövidebb határidőre követelnek, meg persze mindenért büntetnek. Bezzeg őket nem lehet szankcionálni! Sajnos! Pedig néha nagyon megérdemelnék.

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Egyén cég

HozzászólásSzerző: Juci1010 » szer. máj. 07, 2008 6:00 pm

 

Igaz, adószám alapján tartanak nyilván. Én egyszer a férjem vállakozói bevallására a saját nevemet, vagyis ...nét irtam.

Semmi visszajelzés nem jött, és a amikor megnéztem a feldolgozást  bizony ott volt a férjem nevén....nem zavarta őket a név....

 

Üdv:  györgyi 

Juci1010
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron