Adófórum

Adózási és számviteli információk

Beruházási célú támogatás

Számvitel

Beruházási célú támogatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

A cég pályázat útján az Oktatási Minisztérium Alapkezelő Igazgatóságától beruházási célú, vissza nem térítendő (utófinanszírozott) támogatást nyert, (eszközbeszerzésre). A támogatási szerződés tartalmazza, hogy a támogatás igénybevételével beszerzett tárgyi eszközöket 5 évig köteles működtetni, üzemeltetni.A szerződés tartalmazza azt is, hogy a támogatott a szerződés alapján kapott támogatást tőketartalékba helyezi és 5 évig lekötött tartalékként mutatja ki.

Kérlek, segítsetek, ennek a helyes elszámolását illetően. Megérkezik a pénz, tőketartalékba, majd lekötött tartalékba kerül? Erre nem vonatkozik az, hogy a fejlesztési támogatást rendkívűli bevételként kell elszámolni, majd időbelileg elhatárolni, s a tárgyévi értékcsökkenés fejlesztési támogatással arányos részének megfelelő összegben elszámolni rendkivűli bevételként?

Előre is köszönöm: Mari

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Beruházási célú támogatás

HozzászólásSzerző: simke » szer. ápr. 23, 2008 2:58 pm

Szia Mari!

Nem akkor kellenne tenni a tőketartaléba, amikor igényled a támogatást. T 362 K 412

És amikor megérkezik a pénz, akkor T 384 K 363 (támogatás teljesítése) ??

Nálam mg-i gépberuházás van az idén és így könyveltem. Bevételt nem érintett. Lehet, hogy rosszul csináltam?? Még nem vagyok kész a mérleggel, úgyhogy kiváncsi vagyok rá én is.

Üdv Etus 

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beruházási célú támogatás

HozzászólásSzerző: kohnmari » szer. ápr. 23, 2008 3:32 pm

Szia Etus!

Közben kutakodtam, a számviteli levelek 2005. augusztus 11-i számában a 2292. sz. kérdés: Szakképzés eszközbeszerzésének támogatása. Röviden: "a Szakképzési Alapból, a Munkaerő-piaci Alap szakképzési,  valamint fejlesztési és képzési alaprészéből kapott beruházási célú támogatást a tőketartalékba kell helyezni (T384 - K 412) a pénzügyi rendezéskor, majd a lekötött tartalékba át kell vezetni (T412 - K 413).Amennyiben a kft a hivatkozott jogszabály alapján a szakképzés célját szolgáló tárgyi eszközök beszerzésére a szakképzési alapból kapott támogatást halasztott bevételként számolta el (T 384 - K 9894 és T 9894 - K 4832), akkor törvényellenes gyakorlatot folytatott, amelyet önellenőrzés keretében meg kell szüntetnie."

Üdv. Mari  

kohnmari
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Beruházási célú támogatás

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. ápr. 23, 2008 4:03 pm

Marival egyetértve, én is így könyveltem. Volt egy géptámogatás, a neten böngésztem ki a könyvelési technikát.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beruházási célú támogatás

HozzászólásSzerző: simke » csüt. ápr. 24, 2008 10:30 am

Szia Mari!

Most jutottam gépközelbe. Csak azt nem értem, hogy a 362-363 számlákat, amikt direkt a támogatások igénylésére,   pénzügyi teljesítésére szolgálnak, azokat miért nem használja. Pláne, ha decemberben igénylem, és csak januárban érkezik meg a pénz, követelésként ott kell hogy álljon a mérlegben szerintem. 

Amúgy meg nem is érdemeltem meg a pontokat, és igazából csak azért válaszoltam, mert engem is érint a dolog.  Sőt a lekötött tartalékról el is felejtkeztem volna, úgyhogy köszönöm! Üdv Etus

simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Beruházási célú támogatás

HozzászólásSzerző: gariv » pén. jan. 30, 2009 9:41 am

Szia!

Bocsánatot kérek a zavarásért.  Szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted vonatkozik ránk is a te általad leírtak?  A Közép Mo-i Reg. Munkaügyi közp. kötött velünk hatósási szerződést. A szerződés tárgya a megváltozott munkaképességű személyek foglalkoztatása érdekében az Flt.19. §. a foglalkoztatást elősegitő támogatásról szóló rendelet alapján.

felvannak sorolva:   a , munkahely létesítése

                             b.megváltozott mukaképességű személye foglaltkoztatása

                              stb.

Szerinted ebben az esetben is a fentiek alapján kell eljárni? Zavaró, hogy a szakképzéssel foglalkozó KFT. ír  a 2292.sz. számviteli levelekben. Ha ránk is vonatkozik, akkor a bankban megkapott pénzt T384-K412 utána T412-K413-ra kell könyvelni. Ezenkivül csak a /nálunk targonca beszerzés történt/ aktiválom a targoncát, elszámolom az értékcsökkenést. Más nincs.

Köszi előre is  a válaszodat: Évi

 

gariv
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron