Adófórum

Adózási és számviteli információk

Alaptevékenységtől eltérő t. eszköz elszámolható?

Számvitel

Alaptevékenységtől eltérő t. eszköz elszámolható?

HozzászólásSzerző: winter » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Jellemzően internetes szolgáltatással foglalkozó (normális forgalommal, nyereséggel rendelkező) kft venne egy nagy értékű (kb. 600 ezer Ft) mágneses masszírozógépet. Elvileg orvosi betanítással használható, de magánszemélyeknek is eladják, tehát előképzettség nélkül üzemeltethető kütyü. Az ügyvezető terve az, hogy bérbe adja, illetve az eseti (másnak nyújtott) kezeléseket is bérbeadásként számláznánk. Szerintetek hol tudom megnézni, hogy tényleg nem kell-e hozzá semmilyen orvosi vagy egyéb hatósági engedély? Persze az ügyvezető maga is használná a kütyüt, mivel beteg és szerinte ettől (is) fog meggyógyulni - ez vajon természetbeni juttatás lesz? Már ha dokumentálja az üzemórákat a kütyü és vezetünk a saját felhasználásról is nyilvántartást, amit szerintem kéne.

Mi a véleményetek: ez vállalható felállás, vagy inkább próbáljam meg lebeszélni róla az ügyvezetőt?

Köszönettel,

Kata 

winter
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am

Alaptevékenységtől eltérő t. eszköz elszámolható?

HozzászólásSzerző: potoczki » kedd ápr. 15, 2008 1:37 pm

Szia Kata!

amennyiben nem szerepel az ügyfeled tevékenységi körében olyan tevékenység amelyre "ráhúzható" a kütyü üzemeltetése , akkor szerintem addig nem működik a történet , amíg nem bővítik a tevékenységi kört (pl.9604 : fizikai közérzetet javító szolgáltatás) . onnantól kezdve , mivel az egyszerű megoldásokat szeretem ,én tuti azt mondanám az ügyvezetőnek , hogy "ő is fizessen " a kütyü használatáért , már ha valóban üzemórás , így nem tudnak belekötni . de ez saját megoldás:)

üdv,Viki 

potoczki
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Alaptevékenységtől eltérő t. eszköz elszámolható?

HozzászólásSzerző: linda26 » kedd ápr. 15, 2008 3:39 pm

Szia Kata!

Én is egyetértek Vikivel. Amíg nem kapcsolódik a cég tevékenységéhez, addig semmiképp ne számold el. Viszont amint bővíti a tevékenységi körét, nincs ilyen gond. Szerintem ha más használja, akkor az nem bérbeadás. Ha más üzemelteti, akkor igen. Az ügyvezetővel pedig én is kifizettetném, ha látszik, hogy mennyit van használva.

Üdv:

Linda 

linda26
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Alaptevékenységtől eltérő t. eszköz elszámolható?

HozzászólásSzerző: winter » csüt. ápr. 17, 2008 12:20 pm

Köszönöm szépen!

Kata

winter
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:10 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég