Adófórum

Adózási és számviteli információk

Illeték számviteli elszámolása

Számvitel

Illeték számviteli elszámolása

HozzászólásSzerző: mara57 » szer. jan. 10, 2007 11:52 pm

P Zsuzsa, egyetértünk, erről próbáltam beszélni én is! Ha nem jelemtős a hiba könyvelheti 2006-ra, de ha igen, akkor módosítania kell 2005. éves beszámolót.

Nem beszéltem számokról, csak számviteli alapelvekről, abban a reményben, hogy ezt kollégáim megértik. (ezt madora100-nak szántam-:))nem sértésként!

Mi tudjuk miről beszélünk, de kéne tudni, kérdezőnk is érti-e?

Csigabiga írjál majd!

mara57

mara57
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Illeték számviteli elszámolása

HozzászólásSzerző: Csigabiga » csüt. jan. 11, 2007 6:04 am

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat, nem is reménykedtem, hogy válasz érkezik, pedig ma meg kell csinálnom az önellenőrzést. Tehát költségelni kell arra az évben amely évre azt kivetették. A határozatok rendre megérkeztek 2005. évben, sőt van egy 2004. évi illeték is több mint 300 ezer forintról, de a mérlegfőösszeg 2%-át ez sem éri el, így azt is beleteszem a 2005.évi illetékköltség közé. De a többi 2005-ben kivetett illeték amit 2006.06 hóban fizettek ki, az már meghaladja, mert közel 4Millió forintról van szó a fenti határt. Így önellenőrizni kell a 2005. évet. Az ingatlanokat a készletek között tartottuk nyilván, az összeset értékesítették 2005-ben. Ugye nem a bekerülési értékbe kellett volna beleszámítani? Csak ha T-i eszköz lenne, akkor kellene aktiválni úgy? Így simán költség, ugye? Ha új beszámolót készítek, akkor újra közzé kell tenni? A közzé tételnek van határideje, vagy ráér májusban, amikor úgyis bemegy a 2006. év és a középső oszlopban úgyis szerepel? Mégegyszer köszönöm nagyon a válaszokat! Szilvi
Csigabiga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég