Adófórum

Adózási és számviteli információk

Bírósági letiltás megbízási díjból

Számvitel

Bírósági letiltás megbízási díjból

HozzászólásSzerző: manixbt » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van az állományunkban megbízási szerződéssel foglalkoztatott személy. Cégünkhöz egy bírósági végrehajtótól érkezett letiltási végzés. Az 1994.évi törvényben nem szerepel a megbízási díjból való levonás érvényesítése. Mindenhol a munkabér fogalma, és az egyéb juttatások szerepel munkáltató szempontból. Mit csinálhatok ebben az esetben?

 

 

 

manixbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Bírósági letiltás megbízási díjból

HozzászólásSzerző: sz.ili » szer. ápr. 02, 2008 2:30 pm

Szia! Lehet, hogy az egyéb juttatás jelenti a megbízási díjat is. Nálunk pl volt olyan akinek a nyugdíjából is letiltottak. Én felhívnám a végrehajtót, hogy ő mit mond. De szerintem vonnod kellene, valószínű, hogy azt fogja mondani. sz.ili
sz.ili
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bírósági letiltás megbízási díjból

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. ápr. 02, 2008 2:43 pm

Igen, vond le!

Az elmúlt évben nekem is vonni kellett, pedig a 07T1041-es megbízásosnak volt lejelentve, ebből kiindulva küldték a végzést.

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Bírósági letiltás megbízási díjból

HozzászólásSzerző: andulka » szer. ápr. 02, 2008 9:02 pm

Szia!

 

Hidd el, a végrehajtó pontosan tisztában van azzal, miből lehet vonni és miből nem :) Egyébként bármilyen jövedelemből lehet, kivéve, amit a gyermekre tekintettel kap az adós (tartásdíj, családi pótlék stb.).

De annyit megér, hogy telefonon rákérdezel, aztán vonod. Azt tudnod kell, ha nem vonod, és ennek okáról a vh-t sem tájékozatod, téged is felelősségre vonhatnak (büntetőjog).

 

Üdv. Andi

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Bírósági letiltás megbízási díjból

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » csüt. ápr. 03, 2008 3:22 am

Szia ! Szerintem a megbízási díj jelen esetben egyenlő az egyéb juttatással , ha külön nem is nevesíti a tv., de lehet, hogy a jogtárral megnézett tv-ben, már kiegészítve látja a végrehajtó, ide még mi tartozik, minden jövedelemből vonni kell, kivéve amit Andi írt a családi pótlékból már nem. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Bírósági letiltás megbízási díjból

HozzászólásSzerző: manixbt » csüt. ápr. 03, 2008 10:52 am

Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindnyájatoknak a segítséget!

Üdv: Szilvia.

manixbt
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég

cron