Adófórum

Adózási és számviteli információk

benzin elszámolás könyvelése

Számvitel

benzin elszámolás könyvelése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. ápr. 03, 2008 6:58 am

Szia! Látom már Böbe reagált.  Vallani kell a kifizetés hónapjában, akkor is ha egyszerre 3 hónapot kapott, a magánszemély is be fogja vallani, s ha jogszabályi mértéket kapott az általa megtett km-re, akkor jövedelme nem fog keletkezni, tehát SZJA-t nem fizet.  A Bt nem von SZJA előleget, ha a tag pontosan olyan összegről állítja ki a nyilatkozatán az költségtérítés költség összegét, amennyit kapott. Üdv.

Annyi még, hogy én a 0808-04 lap 386 sor kiskockájába: a 3-as kódot szoktam írni, ami a 10% költséghányad alkalmazása helyett, költségnyilatkozat alapján - hiszen nyilatkozik nekem arról, hogy az adott havi kifizetésű nem önálló tev. költségtérítés költsége pl. 36.750 Ft, (pont annyi, ami térítést éppen kap.....)

melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

benzin elszámolás könyvelése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. ápr. 03, 2008 7:20 am

Melcsi, kérlek nézd meg a TAo/Megáll-e a kapcsolt vállalk. definiciója kérdésemet, Te olyan jókat tudsz írni.

A kérdezőtől elnézést, hogy ezzel idepofátlankodtam, de katasztrófálisan elkeseredett vagyok. Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

benzin elszámolás könyvelése

HozzászólásSzerző: melcsi62 » csüt. ápr. 03, 2008 7:32 am

Kata! szerintem abban nem tudok túl okos lenni, mert a sajátommal sem bírok, nálam ugyanazok a magánszemély tulajdonosok másik (általam könyvelt) három cégben is tulajdonosok, mikozben azok a cégek is tulajdonosok ezekben a másik cégekben, ahol a magánszemélyek már halmozottan tulajdonosok (magánszemély és tulajdonos társaság tulajdonosai is!!)., ráadásul a magánszemélyek között van férj-feleség is.....   Nekem leírják minden évben, hogy egymással szemben olyan árakat alkalmaznak, melyeket független felek esetén is alkalmaznának, stb. De megnézem a kérdést. Üdv
melcsi62
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

benzin elszámolás könyvelése

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. ápr. 03, 2008 7:39 am

Juj Melcsi, ezt még hallgatni is rossz. Köszi hogy megnézed. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég