Adófórum

Adózási és számviteli információk

Tagi hitel kiváltása banki hitellel

Számvitel

Tagi hitel kiváltása banki hitellel

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kérem segítségeteket, hogyan kell helyesen könyelni, és hogyan bizonylatolnátok támadásmentesen?

Bank a tagi kölcsön kiváltására, hitelt biztosít a cég rendelkezésére. Ennek fedezete a tagok nevére lekötött, a hitellel megegyező összeg.  

 

Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tagi hitel kiváltása banki hitellel

HozzászólásSzerző: Rózsa72 » szer. ápr. 02, 2008 6:06 am

Szia!

 

 

 Mi is próbálkoztunk ezzel a verzióval!

Ez simán csak a bank nyeresége, kitalált egy olyan hitel formát ami mostanában nagyon "hiányzik" a vállalkozóknak, mivel rettentő sok cég szenved a tagi hitelektől.

Igaz a tagi hitel eltünik a könyvelésből, csak az a baj ( revizor ismerősünk értesítése szerint ), hogy nem az eltüntetés érdekli őket, hanem mikor berakta azt miből tette meg.

Ha 2004-2005-2006 stb. a tagi hitel nyújtás időpontja, akkor volt- e ennyi adózott jövedelme, az hogy ő most ezt eltüntette a könyvelésből nem sokat jelent számukra!

Mi le is tudtuk a dolgot, nem gyarapítjuk a bank nyereségét, mert csak plusz kamatot fizetünk a semmiért ( apeh így is, úgy is büntet, ha a betétet nem igazoljuk adózott jövedelemmel).

 

Ez csak saját vélemény, várom én is mások eseteit!

 

  Üdv:           Ildikó

Rózsa72
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Tagi hitel kiváltása banki hitellel

HozzászólásSzerző: szunyibea » szer. ápr. 02, 2008 6:18 am

Szia! Szerintem a tagi kölcsön másképpen is kikerülhet. Lemondhatnak róla a tagok. Persze azzal, hogy ezt tavaly még megtehették illeték mentesen, 2008-tól már illeték köteles. Nem lehet ezt megoldani még most? Nem lenne egyszerűbb? Vagy egyébként is kellene a pénz? Ezt már csak ti tudjátok eldönteni.
szunyibea
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Tagi hitel kiváltása banki hitellel

HozzászólásSzerző: andulka » szer. ápr. 02, 2008 6:40 am

Szia!

 

Osztom az előttem szólók véleményét. Akár hitelt vesz fel a cég, akár elengedi a tag a kölcsönt, attól még az előző években ott volt, így bármikor elszámoltathatja az APEH.

Ha viszont 2007-ben keletkezett, talán el lehetne engedni, így jó esély van arra, hogy nem szúr szemet.

 

A hitelt én azért találom aggályosnak, mert ha egy utólagos vizsgálat megállapítja, hogy a tagnak nem volt annyi pénze, mint amennyit papíron betett, könnyen megállapíthatják a bevétel eltitkolását. Így viszont a hitel felvétele nem a gazdasági tevékenység érdekében szükséges, tehát a kamattal sem szabadna csökkenteni az adóalapot.

Lehet, hogy nagyon furán hangzik, de én nem tartom kizártnak, hogy egy-két éven belül ezeket a hiteleket is ellenőrizni fogják.

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Tagi hitel kiváltása banki hitellel

HozzászólásSzerző: Sárgafilc » szer. ápr. 02, 2008 8:15 am

Ez már megtörtént esemény, köszönöm a véleményeiteket. A helyes könyvelése viszont még mindig érdekelne, ha abban tudtok segíteni.
Sárgafilc
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Tagi hitel kiváltása banki hitellel

HozzászólásSzerző: andulka » szer. ápr. 02, 2008 9:15 pm

Ha ott van a számán a pénz, akkor:

kp. felvét 

aztán pénztárból tagi hitel visszafizetése - vagy rögtön bankból utalás.

 

Így a tagi kölcsön kifut.

 

A hitel könyvelése: bankszámla   -    egyéb hosszú (vagy rövid) lejáratú hitelek

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron