Adófórum

Adózási és számviteli információk

Elektronikus mérleg

Számvitel

Elektronikus mérleg

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

El tudná nekem valaki mondani körvonalakban, hogy mit kell ahhoz csinálni, hogy a mérleget elektronikusan tudjam beküldeni az Igazságögyi Minisztériumnak és a Cégbíróságnak? Tudom, hogy jövőre már kötelező is lesz elektronikusan, de most az egyik ügyfél felderült, hogyha elektronikusan küldjük a mérleget, akkor a 10.000.- Ft közzétételi díj csak 3000.- Ft lenne.

Előre is köszönöm, Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Elektronikus mérleg

HozzászólásSzerző: validitas » kedd ápr. 01, 2008 1:56 pm

Szia Kata!

Itt tájékozódhatsz, leírni túl hosszú: http://ceginformaciosszolgalat.irm.gov.hu/?mid=40&cikkid=42

Üdv: Böbe 

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elektronikus mérleg

HozzászólásSzerző: HIDNA » szer. ápr. 02, 2008 3:45 am

Jó lenne ha valaki tudna valamit a gyakorlati kivitelezésről.Az önadózó hírlevélben olvastam, hogy a kormányzati portálon keresztül már ez évtől is benyújtható, ekkor nem kell az elektronikus aláírás.

Megnézted Kata, honnan kell letölteni a feltöltendő nyomtatványt?

A kieg. melléklet, könyvvizsgáló jelentés? 

Klári

HIDNA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elektronikus mérleg

HozzászólásSzerző: kovalkata » szer. ápr. 02, 2008 6:29 am

Sziasztok!

Klári, elolvastam a linket amit Böbe ajánlott, de nekem az a bajom vele, hogy abból sajnos a gyakorlati megvalósítására nem jövök rá. Nem tudom pl, hogy az elektronikus aláírást egyáltalán hogyan kell intézni. Ezen a honlapon megírja, hogy honnan lehet mérleget letölteni, de azt is írja, hogy "saját" mérleget is használhatunk, csak azt szabja meg, hogy max. mekkora méret az, amit el tudunk nekik küldeni. Ilyeténképp ha a dokuban szerkesztett kieg. melléklet belefér ebbe a méretnagyságba, szerintem az is átmegy a mérleggel. Legalábbis amit átolvastam abból én ezt veszem ki. Szerintem több nekifutásra ha áttanulmányozzuk, meg a kapcsolódó linkeket is átnézzük talán okosabbak leszünk. Viszont az sem tiszta pl., hogy hogyan lehet elektronikusan leróni a közzétételi díjat? Szóval egyenlőre még csupa kérdés nekem is.

Viszont ha van valami tippetek erre az elektronikus aláírásra - mert azt aztán végképp nem értem - akkor írjátok már meg.

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Elektronikus mérleg

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. ápr. 21, 2008 3:04 pm

Senki nem intézett még elektronikus aláírást, hogy segíteni tudjon hogy kezdjem el? Egyszerűen a honlapokon leírtakból képtelen vagyok kiigazodni. Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Elektronikus mérleg

HozzászólásSzerző: validitas » hétf. ápr. 28, 2008 10:49 pm

Szia Kata!

Még nem kezdtem intézni, mert a honlapon lévő leírásból azt szűrtem le, hogy még nincsenek technikailag sem, meg egyébként sem felkészülve erre. Szerintem várj még néhány hónapot, és a 2007-es mérlegeket add be a szokott formában.

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Elektronikus mérleg

HozzászólásSzerző: kovalkata » kedd ápr. 29, 2008 5:50 am

Szia Böbe!

Közben még próbáltam telefonos segítséget is igénybe venni. Az illetékes akivel beszéltem, elmondta, hogy nemcsak én nem értem meg, amit a honlapon leírnak, hanem szinte senki. Szóban ezért elmagyarázta a lényegét: a www.nhh.hu honlapon meg kell keresni a szolgáltatók menüpontot. Ezekkel a szolgáltatókkal kell felvenni a kapcsolatot és megérdeklődni tőlük, hogy ők milyen feltételek mellett vállalják az elektronikus aláírás, időbélyegző készítését. Természetese díj ellenében! Tehát mi önmagunk semmit sem tudunk intézni, nem olyan egyszerű mint az apehos regisztráció, a szóban forgó cégnek kell szerződést kötni valamelyik általa kiválasztott szolgáltatóval.

Miután ezt elmondtam a tulajnak, ő is azon a véleményen volt, hogy idén még mellőzzük a mérleg elektronikus beküldését. (Megjegyzem nagyon meglepődtem volna, ha ezek után még szorgalmazza, és nem bírja kivárni a következő évet, mikor már úgyis kötelező lesz.)

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég