Adófórum

Adózási és számviteli információk

Pénztár bizonylat

Számvitel

Pénztár bizonylat

HozzászólásSzerző: eretzer1 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

TISZTELT FÓRUMOZÓK !

AZ ALÁBBI KÉRDÉSRE SZERETNÉK VÁLASZT KAPNI:  EGY BT JANUÁR 1-VEL EGYSZEMÉLYE KFT-VÉ ALAKULT ÁT,

EDDIG NEM VEZETTEK PÉNZTÁR BIZONYLATOKAT, EZUTÁN KELL-E ? UGYANIS EGY KIMENŐ SZÁMLÁT A PARTNER KP-BEN EGYENLÍTETT KI ?? ELÉG CSAK EGY ÁTVÉTELI ELISMERVÉNY ??

KÖSZI: BÖBE

eretzer1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Pénztár bizonylat

HozzászólásSzerző: margó » szomb. márc. 15, 2008 1:28 pm

Szia Böbe! Én úgy tudom, hogy a partnernek kiadásit, a kft-nek bevételi pénztárbizonylatot kell kiállítani. Legalábbis én így szoktam, ha kp-s kiegyenlítés fordul elő, így mindkét fél részéről igazolva van.  Margó

margó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Pénztár bizonylat

HozzászólásSzerző: zspotorke » szomb. márc. 15, 2008 2:13 pm

Szia!

Kovalkatá-nak az alábbi választ küldte az adóhivatal - ezt is alátámasztja azt, hogy nem kötelező a kiadási-bevételi pénztárbizonylat használata ott, ahol rendelkezésre áll a Szv. törvényben foglaltaknak megfelelő alapbizonylat. De és ez a lényeg: a kérdésbeli cégeknek kötelező a pénzkezelési szabályzat. Abban ki kell térni a kérdésed megoldására, kezelésére.  Amit ott írtatok /írni fogtok ahhoz kell magad tartani.

Az én véleményem: a kiadási -bevételi bizonylatok használata rendezetté, átláthatóvá és követhetővé teszi számomra a készpénzmozgásokat azon kívül, hogy egy ellenőrzési pont is a könyvelésben. Ezt én kivételesen nem tartom felesleges munkának.

Üdv: P.Zsuzsa

Katának küldött válasz:

1. A pénztárbevételi- és kiadási bizonylatok könyvelo programmal történo alkalmazása továbbra is megfelelo.
2. A házipénztár kezelési szabályzatot a számviteli eloírásoknak megfeleloen a cégek elkészítik, s a továbbiakban ennek megfeleloen szükséges a pénzkezelés kialakítása. Pénzgtárbevételi- és kiadási bizonylatok  helyett - például, ha a pénztárt nem függetlentett pénztáros kezeli - lehetséges a pénzmozgások más dokumentumokkal történo alátámasztása. ( egyszeruséített számla, pénztárgép ellenorzo szalagja, készpénzfelvétel banki alapbizonylata, eszközbeszerzések, a szolgáltatás-igénybevételelk ellenértékeeként történt kifizetések bizonylata, más társaságok által kiállított készpénzes számla, stb.)
3. Amennyiben a pénzkezelo nem vezet naprakész pénztári nyilvántartást, akkor  a pénztári be- és kifizetések alapbizonylatai alapján ezt a fokönyvi könyvelés keretében a könyvelonek kell megtennie, azaz a pénztári be- és kifizetéseket a könyvviteli nyilvántartásban tételesen kell rögzíteni, és ott kell legalább havonta zárni.

Kérem tájékoztatásom szíves tudomásul vételét.
Adó- és Pénzügyi Ellenorzési Hivatal"

Ebből látszik, hogy nem kötelező mindenről bev-kiad. bizonylatot írni, ha az úgy van szabályozva a pénzkezelésiben. Üdv. Kata

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Pénztár bizonylat

HozzászólásSzerző: Bi.Monika » szomb. márc. 15, 2008 5:56 pm

Valami most nagyon nem tiszta nekem. A legutóbbi könyvelői továbbképzésen azt mondta az előadó, hogy a házipénztárt kötelező napra készen vezetni. Az ellenőr ha kimegy, kéri a pénzkezelési szabályzatot, majd a napi pénztár állományt. Ezt pedig csak akkor tudja a vállalkozó, ha ő vezeti a pénztárt, még ha csak egy excel táblába is. 

Erre most azt a választ adja az Apeh, hogy az is elég, ha a könyvelő készíti el.  

Bi.Monika
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Pénztár bizonylat

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » szomb. márc. 15, 2008 6:02 pm

Szia! Amit halottál az előadáson, az nem mond ellent, a fenti leírásnak, ha exel tábla, ha füzet készül az is lehet megfelelően vezetett házipénztárnak nevezni, ha ez van a házipénztárszabályzatban. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Pénztár bizonylat

HozzászólásSzerző: szabokatalin1 » hétf. dec. 15, 2008 8:51 am

Kedves P.ZSuzsa vagy Kata!

Szeretnélek megkérni benneteket, ha lehetséges küldjétek el nekem ezt az Apeh-os állásfoglalást faxon (62/424334) vagy emilben (szabo.katalin@idc.hu), mert éppen most akar megbüntetni egy túlbuzgó revizor éppen egy ilyen eset miatt. Pénzkezelési szabályzat van, amiben szerepel, hogy a pénztárbizonylatokat el kell készíteni a könyvelő rendszerbe, de nem kell kinyomtatni. A revizor vitatja a pénzkifizetések megtörténtét pénztárbizonylat hiányában (szerinte a készpénzes számla csak azt bizonyítja, hogy a másik oldalon befizették, de azt nem, hogy a vállalkozó kivette a pénztárából). A százezres bünti agyonvágná a céget.

Köszönöm szépen.

Üdv: Kati

szabokatalin1
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég