Adófórum

Adózási és számviteli információk

Értékcsökkenés támogatás után

Számvitel

Értékcsökkenés támogatás után

HozzászólásSzerző: Napraforgó » vas. márc. 16, 2008 8:48 pm

Szia Zsuzsa!

Szerintem KELL a támogatás után nyereségadót fizetni. Erről szívesen elcsevegnék veled, mert  az egyik cégnél, annyira sok a az elhatárolt bevétel/támogatás, hogy talán 10 évig sem fizetne Tao-t . Igaz eddig sem vettem ígénybe, mert a Tao szerinti Écs miatt sem fizet adót, viszont tavaly szólt a könyvvizsgálóm, hogy nem vehetem ígénybe adóalapcsökkentőként, mivel a 96-osba kell könyvelni. (megjegyzem a könyvvizsgálómnak nem mindig hiszek, de mivel nem jelent a cég számára semmit - az Écs miatt- ez a bevétel, így nem foglalkoztam a témával)  Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Értékcsökkenés támogatás után

HozzászólásSzerző: tamas973 » hétf. márc. 17, 2008 10:04 am

Üdv.

Természetesen társaságról van szó. Eddig én is így csináltam: écs a teljes összeg (támogatás+önerő) után, a támogatást pedig elhatároltam majd az écs-k arányában bevételként vettem figyelembe, nyereség adót elvileg fizettem utána.

Üdv tomics

tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Értékcsökkenés támogatás után

HozzászólásSzerző: tamas973 » hétf. márc. 17, 2008 10:16 am

Üdv.

Tao alapot csökkenteni szerintem nem tudok vele. Tao tv.7. (8) bekezdése c) pontja különösen!! Jogszabály alapján kapott támogatás. Szinte minden támogatási formát jogszabály állapít meg, amiket én kapok főleg.

Üdv tomics

tamas973
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég