Adófórum

Adózási és számviteli információk

Áruból tárgyivá

Számvitel

Áruból tárgyivá

HozzászólásSzerző: kovalkata » vas. szept. 23, 2007 7:08 am

Szia Böbe és Garbo!

Bocsánat, lezártam már a kérdést, de még annyit részetekről is kérnék megerősítésként: tehát akkor az is mindegy, hogy a cég fizeti utána a gépjárműadót, ettől (is) még nyugodtan maradhat áru.

Köszönöm mindenkinek a választ!

Üdv. Kata

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Áruból tárgyivá

HozzászólásSzerző: garbo50 » vas. szept. 23, 2007 5:25 pm

Szia Kata!

Ez a quad valahogy a 22 -es csapdájának tűnik úgy látszik, de nem vagyunk egyedűl, mert egyelőre senki( vagy csak igen kevesen) nem tudja hogyan kezelje. A lényeget tekintve, külön utánjárásra a közlekedési hatóság engedélyezi a közuton való használatát, valamilyen megkülönböztetett rendszámtáblával, de elvileg ugye jogosítvány sem kell hozzá ahogy ezt már kitárgyaltuk. Extrém sporteszköz, elvileg a sportolás helyére külön trélerek szállíthatnák. Nos ahogy taxcontroll is említette az áfa vonatkozásában érdekes ennek a szerkezetnek a besorolása. Ha személygépkocsi, illetve mkp, áfa csak akkor vonható le ha továbbértékesítési céllal vásároljuk, ha eleve bemutatóra alkalmazunk belőle, akkor annak az áfája nem vonható le, csak  majd akkor, ha értékesítjük.

De ha a vtsz szerint nem ebbe a kategóriába tartozik, akkor átminősíthetjük, de az áfa levonhatóságát az nem befolyásolja. Legalábbis most hosszabb gondolkodás után én erre az álláspontra jutottam. Említetted még, hogy nem teljesen egyértelmű a besorolása az ügyfeled szerint sem.

Ami azt illeti elég sokat meditáltunk a 0788-as kérdésében is, de nem nagyon siették el a választ a kérdésre a  közigazgatási fórumon sem, vagy kaptál már választ?

Remélem sikerűl megnyugtatóan rendezni ezt a kérdést is, nem irigyellek, vannak kacifántos ügyfeleid, de mint egyik kérdésre válaszoltad, az a szép a szakmánkban, hogy vállaljuk a kihívásokat. 

Üdv. 

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Áruból tárgyivá

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. szept. 24, 2007 4:33 am

Szia Garbo!

Sajnos a közigazgatási fórumon sem kaptam választ. P. Zsuzsa (megígérte akkor, ismerőse révén segít nekem) is azt mondta, bárhol kérdezősködött, mindenhol falba ütközött a témával kapcsolatban. Egyszerűen mindenki elzárkózik a konkrét válaszadás alól.

Igen ez így amit az áfával kapcsolatban írtok valóban jogos, de én még mindig azt mondom, mivel ők akkor még nem tudhatták, hogy bemutató darab lesz, ezért akkor az árubeszerzéskor jogos volt az áfa levonás. Az más kérdés, hogy amikor utána azt mondták rá, hogy na akkor ez most reklám darab lesz, akkor az előző könyvelő sem járt utána a dolgoknak, hogy mi van (bár valószínű ő is próbálkozott, csak semmire sem jutott).

Szerintem ezt a szakmát csak úgy érdemes csinálni, ha szereti is az ember. Persze vannak időszakok amikor a hócipőnk még a telinél is telibb van, de szerencsére az nem folyamatos jellegű. Bár mint Te is írod, az utóbbi időben nekem igencsak kijutott. Remélem mostmár egy nyugisabb időszakom jön, mert attól a nagyon-nagyon problémás ügyféltől sikerül "megszabadulnom", szept. 30-al végre lejár a felmondási időm.

Visszatérve az eredeti kérdésre: akkor azt Te is úgy gondolod, hogy az a tény, hogy ezután a bemutató darab után fizetik a gépjárműadót, nem befolyásolja azt, hogy át kell-e sorolni vagy sem tárgyiba (csak már a fent is kitárgyalt dolgok a mérvadóak)?

Üdv. Kata 

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Áruból tárgyivá

HozzászólásSzerző: kovalkata » hétf. szept. 24, 2007 9:46 am

Sziasztok!

Bemásolom ide, hogy Böröczkyné Verebélyi Zsuzsanna a szakmában elismert könyvvizsgáló milyen választ adott az átsorolás kérdésében:

 "A tárgyi eszközök a számviteli definíciójuk alapján  a vállalkozás tevékenységét több éven keresztül szolgálják. Igaz, hogy ezt a beszerzéskor kell meghatározni, de véleményem szerint az Önök esetében ez már induláskor tárgyi eszköz.

Lehet persze azt a megoldást is választani, hogy évente a bemutató darab is értékesítésre kerül, és utána egy újabbra mondjuk, hogy bemutatódarab, de itt nem ez az eset. Ekkor valóban áruként lehetne nyilvántartani."
Üdv. Kata
kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Előző

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron