Adófórum

Adózási és számviteli információk

Töröltessem magam?

Számvitel

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: 3HInfo » csüt. feb. 25, 2010 3:32 pm

Szia!

Teljesen egyetértek Veletek. Nálunk is ez a helyzet. Bár a férjem nagyszerűen lerázza őket: " kérem nekünk szerződésünk van néhány alapítvánnyal és őket támogatjuk. Más forrásunk viszont nincs. Köszönöm, hogy hívott" és ezzel leteszi a kagylót.

Nálunk otthon esténként szoktak hivogatni mindenféle emberkék, utazást, egyebeket kínálva. Ezt nagyon meguntuk és kitaláltunk rá egy jó játékot. Ajánlom mindenkinek, ha másért nem, egy jó nevetésért:

amennyiben férjemet keresik és én vezsem fel a telefont: "Kérem a nagyságos úr nincsen idehaza. Elmente golfozni. Én a szakácsné vagyok és nem vehetek fel üzenet, mert kirúgnak. " Ha engem keresnek személysen, akkor: " Kérem a nagyságos asszony ilyenkor nem fogad telefonokat, mert pihen és nem zavarhatom. A viszonthallásra."

Szép napot mindenkinek.

üdv

Tica

3HInfo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. feb. 25, 2010 3:42 pm

Hát nem tudom, biztosan nem találnak más munkát és próbálnak ebből megélni. Én nem vagyok ilyen alkat, én képtelen lennék erre. Akkor inkább már elmennék takarítónőnek, minthogy ilyen telefonos zaklatásokat csináljak. Bár lehet, hogy ők már takarítói állást sem találtak és azért vetemedtek erre. De igazad van, a társadalom tükörképe, ez az egész társadalom egy nagy ...

A múlkor mikor egy nyomorult hajléktalan jött oda hozzám, és előtte aznap már megvolt a szokásos adományozási kiosztásom, idegesem odaszóltam neki, hogy "nem hiszem el, hogy állandóan ilyenekkel zaklatják az embert!" Szerencsétlen bocsánatot kért és el akart menni, de én odaszóltam neki, hogy "nem az Ön hibája, hanem a társadalomé". Aztán elővettem a pénztárcámat és adtam egy kicsit neki is. Az úgy helyeselt, hogy igen, igen ez a társadalom hibája...

Hát aztán lehet, hogy éppen ő volt az, aki nem a társadalom áldozata hanem a saját maga hülyeségéé, de a legtöbb az biztosan nem a saját hibájából kerül utcára ebben a világban. (na, ahogy ezt írtam, menet közben beesett még egy ajánlgatós telefon :-)

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. feb. 25, 2010 3:49 pm

Elég sűrűn járok a Nyugati aluljáróban. Egy öreg koldus szokott ott ülni egy kutyával. Na az öregekre és a kutyákra rendkívül érzékeny vagyok. Adtam mindíg. Egy alkalommal egy fiatal srác jött oda, és azt mondta: "nem fogok mindenféle hülyeséget összehordani, most jöttem ki a börtönből, sem lakásom, sem pénzem nincs. Adnék-e neki 200 Ft-ot. Neki is adtam, mert nem hülyített. De ezt nem lehet állandóan csinálni. A Metrón jár egy fiatal nő. Kicsit fogyatékosnak néz ki és egy pici babát fog a karján. Kiszúrtam, hogy játékbaba. Hát majdnem neki mentem. Szégyen, hogy a gyerekekkel zsarolják az embert.

Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: Budainé » csüt. feb. 25, 2010 3:49 pm

Tudom, hogy ezeknek az adományoknak nagy részét nem arra fordítják, amire adjuk, rengeteg pénz elmegy a gyűjtéssel kapcsolatos kampányra. (megjegyzem, működési támogatás keretein belül - Nemzeti Civil Alapprogram - kapnak erre pénzt ezek a szervezetek) Küldenek néha olyan minőségű és terjedelmű kiadványt, hogy lehet, az többe került, mint amennyit adni tudok, de valóban jó érzés segíteni. Volt már rá példa, hogy ki akartam dobni egy ilyen csekket, mert épp elég kiadásom volt azon kívül is, aztán meggondoltam, és mégiscsak feladtam, mondván, hogy majd kispórolom. Megnyugodott a lelkem.

A mai „problémás céges” levél viszont mindennek a teteje!

 
Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. feb. 25, 2010 3:50 pm

"A mai „problémás céges” levél viszont mindennek a teteje!"

 

Ez mi?

szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: Nyerkiné » csüt. feb. 25, 2010 3:53 pm

Szedlacsek te még nem kaptál olyan levelet, mint a Budainé (a kérdés)
Nyerkiné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:22 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: kovalkata » csüt. feb. 25, 2010 3:56 pm

Tökéletesen értem a babás reakciódat! Itt van a helyiek között egy ember, aki tolószékben ült mindig a közértnél. Amikor csak tudtam odaadtam neki a kosárból a 20-ast. Aztán egyszer hétvégén nézek ki a konyhaablakon, és látom, hogy ez a "mozgássérült" tolja maga előtt a kocsiját és vígan gyalogol. Azt hittem kimegyek és felrúgom! Hogy lehet emberek segítőkészségével ilyen szemét módon játszani? És aztán pont ebből kifolyólag majd éppen annak nem fogsz adni, akinek valóban szüksége lenne rá.

A kutyásoknak én sem tudok ellenállni :-) Tudják ők ezt nagyon jól, erre is hajtanak.

kovalkata
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. feb. 25, 2010 3:56 pm

Szerencsére még nem....
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: Budainé » csüt. feb. 25, 2010 4:03 pm

A kérdésem lényege.
Budainé
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Töröltessem magam?

HozzászólásSzerző: szedlacsek » csüt. feb. 25, 2010 4:05 pm

Ok. Már túl vagyok rajta... :)
szedlacsek
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég