Szia Arthur!
"Némi" fenntartásim vannak az általad leírtakkal!
"bevételi-kiadási pénztárbizonylatotot csak a könyvizsgálatra kötelezett cégeknél kinyomtatuk a könyvelőprogramból"- érdekes megközelítés, véleményem szerint nem ez dönti el a kérdést, hanem az, hogy a kp átvétele hogyan bizonyítható, ebből a szempontból pedig irreveláns, hogy könyvvizsgálatra kötelezett-e a cég, kissé kikerekedett szemmel olvastam, számomra ez elég meghökkentő érvelés.
"Új munkahelyemen mindez a következőképpen kell hogy történjen: elősször a számlák iktatása külön programban"- nyilván az iktatás azon a napon történik, amikor a könyvelőirodának átadja a vállalkozó a számlákat, ez jó a könyvelőirodának, mert vitás kérdésekben alkalmanként védelmet biztosít a könyvviteli szolgáltató részére, de semmit nem bizonyít abból, a vállalkozó birtokába mikor kerültek a bizonylatok. Vagy milyen dátummal iktatjátok? A váll. ráírja, mikor kapta kézhez a bizonylatot?
"Ezután bevételi-kiadási bizonylatok kézzel történő megírása, hozzátűzése a számlákhoz."- ha ezt magatokra vállaljátok, elég merész húzás! A bevételi és kiadási bizonylatok kiállítására a pénzmozgás helyén és a pénzmozgással egy időben kerülhet sor, és az állítja ki szerintem, aki a pénz kezelésére fel van jogosítva. Soha nem vállalom, legfeljebb elmondom, hogyan töltse ki a bizonylatot.
"Majd kézzel pénztárjelentés készítése"- a Te kézírásoddal?
"és a kinyomtatott pénztárbizonylat is OK! Ugye??"- hogy őszinte legyek, utólag nyomtatva ez sem szabályszerű, csak abban az esetben, ha a pénz átvátelékor történik (mondjuk hazudnék ha azt állítanám, hogy nálam ilyen még nem fordult elő, de nem vált gyakorlattá).
Az utólag, főkönyvi programból nyomtatott pénztárjelentés is hamiskás, de azon elég könnyű segíteni, excelbe kell nyomni, és úgy megszerkeszteni (apró kis módosítások), mintha a a váll. írogatná.
üdv:Nelly