Sziasztok,
Légyszíves segítsetek abban, hogy hol tudok utána nézni milyen szabályok vonatkoznak a művészeti iskolákra. Milyen szabályok vonatkoznak rá, könyvvezetés...stb?
Köszönöm szépen előre is!!
Peti
Sziasztok,
Légyszíves segítsetek abban, hogy hol tudok utána nézni milyen szabályok vonatkoznak a művészeti iskolákra. Milyen szabályok vonatkoznak rá, könyvvezetés...stb?
Köszönöm szépen előre is!!
Peti
Szia István,
TáncSport Egyesületet vezetünk és szeretnénk e mellé egy művészeti iskolát alapítani. Úgy tudom, hogy ezt az állam támogatja így valamekkora terhet le tudnánk venni a szülők válláról. Így talán szélesebb kört tudnánk megmozgatni és ismertebb lenne az emberek körében ez a műfaj is. Röviden ez a szituáció és szeretnénk körbejárni milyen feltételei vannak ennek. Nagyjából leírnád mi a különbség a fentiek között?
Köszönöm,Peti
Az iskola alapítást jogilag a megyei közgyűlés főjegyzője engedélyezi. Keressétek fel őket. Leggyorsabb egyből a művelődési osztályon kezdeni.
Ha kiadják az engedélyt, azzal kell menni a Kincstárhoz, APEH-hoz, bankhoz, stb.
Számvitelére az egyéb szervezetek könyvvezetéséről szóló Kormányrendeletben találod a részleteket.
Most tudok csak válaszolni. A számvitel, a könyvvezetés tekintetében - erről biztosat mondhatok - a művészeti iskolákra vonatkozóan nincs külön szabály. A számvitel, a könyvvezetés szabályai tekintetében csak az a mérvadó, hogy pl. 1.) állami, 2.) alapítványi, 3.) társadalmi szervezet, vagy 4.) profitra törekvő magánvállalkozás lenne-e az iskola. Mert az 1.) és 4.) esetben a 2000. évi C. (számviteli) törvény szerint kell a könyveket vezetni, kettős könyvvitellel és minima egyszerűsített éves beszámolót kell készíteni. Ha a tevékenységet pl. a 2.) és 3.) szerinti ún. „egyéb” szervezetként végzitek, akkor arra a számviteli törvény szerinti egyes egyéb szervezetek beszámolókészítési és könyvvezetési kötelezettségének sajátosságairól szóló 224/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet 6.-8.§-ai szerint rendelkezések vonatkoznak - amint erre Szedlacsek röviden utalt. Itt van lehetőség ún. egyszeres könyvvitel vezetésére és ennek megfelelő egyszerűsített beszámoló készítésére, ámde, mivel macerás az ezekhez teljesítendő analitikus nyilvántartások vezetése, ezért én a kettős könyvvitel választását javasolnám inkább. Azzal nem nehezebb, hanem egyszerűbb lesz a könyvvezetés és a beszámolás - a közhiedelemmel ellentétben, amint ezt a most megjelent könyvemben is bebizonyítom.Hogy a művészeti iskolákra egyéb tekintetben (nem adózás, nem számvitel) milyen előírások vonatkozhatnak még, azt nem tudom. (Mindent én sem tudhatok. J.)
Üdv: Gulyás István
Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég