Adófórum

Adózási és számviteli információk

külföldön szgk bérlése

Számvitel

külföldön szgk bérlése

HozzászólásSzerző: fulope » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Szép napot Mindenkinek!

Segítségre lenne szükségem szgk. külföldi bérlésével kapcsolatban.  Konkrétabban szlovákiában tartós bérleti konstrukció érdekelne.  Azt olvastam, hogy a havi díjban a biztosítás és a szervizelés ára is benne van.  Ezeket költségként el lehet nálunk számolni. Az újság szerint  kb ugyan annyiba kerül a bérleti díj mint nálunk. 

A lizing díj is igen kedvezőnek tűnik, de gondolom azt csak szlovákiában bejegyzett cég veheti igénybe.

Ha Valakinek van már tapasztalata ebben a témakörben szívesen venném, ha megosztaná.

 

 

fulope
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

külföldön szgk bérlése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » kedd aug. 05, 2008 6:14 pm

Szia!

Csak azt "hallottam" hogy most a külfölditől igénybevett  bérleti díj a "menő" a szgk-nál, mivel a külföldi "tulajdonú" szgk-t az Apeh ellenőrzi.

Hogy a bérleti díj mit "takar" (értem itt azt amit TE írsz: bíztosítás, szervizelés...??), az csak a szerződésből derülhet ki.

Véleményem szerit a bérleti díj ktg-ként elszámolható, természetesen az ÁFA az "EU-s bejövő számlák" szabályai szerint ami "elvileg NULLA". 

A lízing feltételei biztosan mások mint a bérleti díjé. (bérelni  akár  EU-n  kívül is lehet, persze itt nem a több évesre gondolok, hanem egy-egy  "üzlet alkalmával" ) Üdv:Napraforgó

Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

külföldön szgk bérlése

HozzászólásSzerző: validitas » kedd aug. 05, 2008 8:54 pm

Csak azt nem értem, hogy ha ugyanannyiba kerül a bérlet, mint itthon, akkor mi értelme Szlovákiában bérelni? (kivéve persze, ha kinn végez a vállalkozás munkát, és nem a saját gk-ját használná külföldön).

Üdv: Böbe

validitas
 
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

külföldön szgk bérlése

HozzászólásSzerző: Napraforgó » csüt. aug. 07, 2008 8:49 pm

Valami olyasmi az "értelme", hogy "kinnt" van a cég, a költségek is arra kellenek, de nem "szívesen" akarják tulajdonba venni, mert  állítólag az Apeh vizsgálja a Szlovák rendszámú gépkocsik magyar tulajdonosait, ami a vagyonvizsgálat része.
Napraforgó
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron