Adófórum

Adózási és számviteli információk

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

Számvitel

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

HozzászólásSzerző: karil » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Az a megtiszteltetés ért, hogy elkészíthetem egy közhasznú egyesület egyszerűsített éves beszámolóját és közhasznúsági jelentését. mintát elég sokat és jókat találtam a neten, de gondot okoz a tagdíj könyvelése:

Van egyszer bevételem tagdíjból, másrészt kiadásom, hiszen a tagdíj 50%-át tovább kellett utalni a megyei szövetségnek (adtak róla számlát)

Hova könyvelem a bevételt és a kiadást?

Köszönöm:

Ilona

karil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. feb. 04, 2008 8:20 pm

Szia!

A megyei szövetségnek milyen jogcímen fizettétek a tagdíjat? Mi van a számlán?

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

HozzászólásSzerző: karil » hétf. feb. 04, 2008 8:29 pm

Nem sokat mond:

Felnőtt 28 db, Ifjúsági 6 db, nyugdíjas 10 db

Tulajdonképpen arról van szó, hogy ez egy természetbarát egyesület és a megyei szövetségen keresztül kapcsolódik az MTSZ-hez. Ezért a beszedett tagdíj 50%-át tovább fizetik. Ennek fejében egy betétlapot kapnak a tagok a megyétől, amellyel igazolják, hogy ők tagjai a Magyar Természetbarát Szövetségnek. Ez által ők biztosítást és néhol kedvezményeket élveznek.

Én úgy értelmezem, hogy tagdíjat fizetnek az MTSZ felé ezekeért a kedvezményekért.

karil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. feb. 04, 2008 8:36 pm

Tehát  a beszedett tagdíj fele az egyesületnél marad. Ezt bevételre könyvelném. T38 - K 92

 

A másik felét (amit továbbutal) a kötelezettségekkel szemben írnám elő beszedéskor 

T 38 - K 45

És amikor elutalja a megyei szöv.-nek, akkor T 45 - K 38

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

HozzászólásSzerző: karil » hétf. feb. 04, 2008 8:48 pm

Az az előírás valahogy nem szimpatikus nekem (hogy a 38-al szemben írod elő a kötelezettséget), utána vissza. vagyis akkor nem csináltam semmit.

Ha a teljes beszedett tagdíj a 92-re megy, vagyis eredmény növel, akkor azerintem a továbbutalt résznek csökkentenie kellene az eredményt, csak nem tudom, hogy egyéb ráfordítás vagy igénybevett szolgáltatás legyen-e. Esetleg valami más? hmmmm... 

karil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. feb. 04, 2008 8:55 pm

Nem véletlenül kérdeztem, hogy milyen jogcímen utalja tovább a beszedett tagdíj felét az egyesület.

 

Itt arról van szó, hogy a megyei egyesület helyett szed be tagdíjat, ezért írnám elő kötelezettségnek. Mivel a tagdíj továbbutalásával a tagok a megyei egyesülettől kapnak majd igazolványt, kedvezményt.

 

Ha csak "szimplán" utalná tovább a beszedett tagdíj 50%-át, akkor működne az, hogy a teljes összeget bevétellel szemben könyveli, és a fizetett tagdíjat pedig költségként (52-esbe).

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

HozzászólásSzerző: karil » hétf. feb. 04, 2008 8:58 pm

Igen, igazad lehet, csak már én nem tudok gondolkodni (hajnali 4 óta kicsit hosszú ez a nap).

Köszönöm

karil
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Közhasznú egyesület kettős könyvvitel

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. feb. 04, 2008 9:00 pm

:))) Együttérzek veled.

 

Szia

Andi 

 

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég