Adófórum

Adózási és számviteli információk

peresített követelés

Számvitel

peresített követelés

HozzászólásSzerző: Monoriné » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók! Segítsetek az alábbi témában.

Szolgáltatás igénybevételére kötött szerződés nem megfelelő teljesítése miatt a bírósághoz fordultunk. A bírósági végzés szerint a már kifizetett ellenérték visszafizetésére kötelezte a szolgáltatót.
A visszafizetésre nem került sor, mivel a szolgáltató felszámolási eljárása megkezdődött. A felszámoló nyilvántartásba vette és visszaigazolta jogos követelésünket. A fenti összeg könyvelése és mérlegben történő beállítása hogyan történik?

Magdi

Monoriné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

peresített követelés

HozzászólásSzerző: gyergyoiistvan » szer. márc. 07, 2007 9:23 am

Követelésként szerepeltetendő. Ha a felszámolótól sikerül olyan bizonylatot szerezni, melyben szerepel a várható megtérülés és ez alacsonyabb, mint a teljes követelés a különbözetre értékvesztést kell elszámolni.

Behajthatatlan követelésként legvégül csak akkor lehet leírni, ha a felszámoló igazolja, hogy biztosan nem fogjátok megkapni!

Üdvözlettel: Gyergyói István

gyergyoiistvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

peresített követelés

HozzászólásSzerző: Monoriné » szer. márc. 07, 2007 10:18 am

Köszönöm a gyors választ, még abban kérném a segítséget, hogy milyen bizonylat alapján könyvelhetem le a követelést, mert stornó számla nincs, csak a bírósági végzés.

Üdvözlettel: Monoriné

Monoriné
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

peresített követelés

HozzászólásSzerző: madora100 » szer. márc. 07, 2007 3:32 pm

Meg kell kísérelni a stornó számla beszerzését, mert a szolgáltatás áfa részét csak ennek alapján tudjátok kezelni. Ha a felszámoló elfogadta a bíróság által megítélt követelést, akkor ki is fogja adni a stornó számlát. Ha mégsem, akkor a követelés bruttó összegét a bírósági végzés alapján lekönyvelheted, mert annak szerepelnie kell az aktuális év mérlegében.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am


Vissza: Számvitel

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég