Adófórum

Adózási és számviteli információk

közh. sportegyesület és a számla

Számlázás

közh. sportegyesület és a számla

HozzászólásSzerző: tanulo » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne, közhasznú sportegyesület adhat e ki készpénzes számlát tagdíj címén, azért, hogy a tag eltudja számoltatni az önkéntes egészségpénztárral.

tanulo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

közh. sportegyesület és a számla

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. márc. 10, 2008 6:50 am

Szia!

Szerintem a tagdíj nem az a kategória, amit el lehetne számolni. 

Inkább konkrét szolgáltatások azok, amik igénybevehetők ep terhére, azokról meg minden további nélkül adhatsz számlát.  

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

közh. sportegyesület és a számla

HozzászólásSzerző: andulka » hétf. márc. 10, 2008 9:00 am

Szia!

 

Csatlakozom Zsuzsához, annyiban egészíteném ki, hogy a tagdíjról szerintem nem is adhat számlát (ez inkább támogatásnak vagy "tőkebefizetésnek" minősül, melyről szintén nem szoktunk számlát adni).

 

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

közh. sportegyesület és a számla

HozzászólásSzerző: tanulo » hétf. márc. 10, 2008 12:02 pm

 

És abban az esetben, ha nem tagdíj, és nem is tag fizti, hanem olyan személy aki pl havi szinten 3500 Ft-ot fizet azért, hogy egy hónapban 8 edzésen részt vesz, tehát magának az egyesületnek nem tagja. Ilyen esetben állítólag az eg. péntár megtéríti a pénzt a magánszemély részére, természetesen szerződést kell kötni az eg, pénztárral. Ha állítható ki számla mégis mit lehetne ráírni? (edzési tevékenység?)

Illetve lenne még egy kérdésem, hogyan vehető igénybe az 1%-os felajánlás, mert az apehnél azt mondták, hogy nyugodtan lehet a felajánlásokat csinálni, majd szeptemberben van valami bevallásféleség amit majd be kell adni, és akkor leszünk jogosultak  a felajánlott 1 %-okra.(természetesen az apehes ügyintéző nem tudott bevallási számot mondani)

 

tanulo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

közh. sportegyesület és a számla

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. márc. 10, 2008 12:18 pm

Az egészségpénztárak orvosi javaslat alapján térítenek bizonyos sportolási lehetőségek igénybevételéről számlát. Ennek a pontos mikéntje nem feltétlenül egységes, egészségpénztáranként eltérő lehet. 

Legjobb lenne, ha megnéznétek annak az egészségpénztárnak a honlapját, ahol az illető tag, azon belül azt, hogy a sportolási szolgáltatások hogyan számolhatók el. (PL mi az MKBEP-nél vagyunk tagok. Ott kérnek egy orvosi javaslatot -erre is van formanyomtatvány a honlapon, - ha az beérkezik, utána már lehet küldeni számlát pl. uszodabérletről vagy részvételi díj sportfoglalkozáson.

Na, most hogy nézem, van ilyen is, hogy "sportegyesületi tagdíj". Hm. Eddig nem vettem észre. Akkor mégis vissza kell vonnom az első beírásomat.

De ettől függetlenül azt gondolom, hogy ha "Részvételi díj sportfoglalkozáson" címszó alatt állítod ki a számlát, akkor azt biztosan befogadják- ha megvan az a bizonyos orvosi javaslat.

Ami az 1 %-ot illeti, azt még nekem is meg kell néznem pontosan. De az APEH honlapon az adózási információknál mindíg szokott lenni leírás arról, hogy hogy lehet részesedni az 1 %-ból Nézz körül ott. 

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

közh. sportegyesület és a számla

HozzászólásSzerző: kaloczy » hétf. márc. 10, 2008 12:26 pm

Na, megnéztem az APEH honlapot is, az 1 %-kal kapcsolatban.

2008 évi 26-os tájékoztató füzet. De marha hosszú, most nem álltam neki elolvasni.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

közh. sportegyesület és a számla

HozzászólásSzerző: tanulo » hétf. márc. 10, 2008 12:36 pm

Köszönöm a segítséget, az eg. pénztárnak utánanézek, az 1 %-os felajánlásról pedig az apeh honlapon 2008. 03. 05-én megjelent tájékoztatóból okosodni lehet, de azért leírom, apeh levélben értesíti a szervezetet szept 1-ig, majd 30 napon belül be kell adnod a 0837-es nyilatkozatot, a beadástól számított 30 napon belül, de legkésőbb dec. 15-ig átutalja a pénzt.

További jó munkát:)

tanulo
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

közh. sportegyesület és a számla

HozzászólásSzerző: andulka » kedd márc. 11, 2008 4:59 pm

Az 1%-nál arra figyelj majd, ha van az egyesületnek adótartozása, akkor úgy kell kérni, hogy először azokat egyenlítse ki, és a fennmaradó rész lesz kiutalva.

Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron