Adófórum

Adózási és számviteli információk

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

Számlázás

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: paszti » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Egyéni vállalkozó kártyás telefonját feltölti elektronikusan, vagy plasztik kártya által, áfa szempontjából hogyan könyveljük? Úgy mint az előfizetéses mobilt 70-30%? Köszönöm a segítséget előre is.
paszti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: pseniko » csüt. feb. 28, 2008 12:37 pm

A többség azt mondja, hogy feltöltőkártyás telefon ktg-ét nem is lehet elszámolni. Én elszámolom a számlán szereplő összeg 50%-át, de áfá-t nem vonok le. Mivel a havi elszámolt ktg nem szokott több lenni mint  4000Ft  szerintem APEH ellenőrzésnél ez még egy elmegy kategória.    Én is várom a többiek véleményét.  Enci
pseniko
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. feb. 28, 2008 1:37 pm

Elektronikus feltöltésnél kaptok áfás számlát?

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: paszti » csüt. feb. 28, 2008 2:00 pm

Köszönöm a választ kedves Enci. Zsuzsa! Ha kérsz számlát róla, kötelességük adni áfás számlát természetesen, mint mindenről, ha bárhol vásárolsz.
paszti
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: simke » csüt. feb. 28, 2008 2:03 pm

Szia Paszti

Amennyiben az egyéni vállalkozók vagy a gazdasági társaságok (bt, kft, rt, stb.) a munkaviszonyban foglalkoztatott munkavállalójuk részére mobiltelefonjukhoz feltöltő-kártyát vásárolnak, akkor a személyi jövedelemadóról szóló törvény 69. § (1) bekezdésének „d” és „e” pontja alapján nyújtott magáncélú juttatás adóköteles természetbeni juttatásnak minősül. Miért beszélünk magáncélú juttatásról? Azért, mert feltöltő-kártya esetén nem tudjuk bizonyítani, hogy mennyi a magáncélú és a hivatalos célú beszélgetések aránya (költsége), hiszen részletes híváslista nem áll rendelkezésre.

  Én úgy tudom, hogy az  egyéni vállalkozónál a feltöltő-kártya vásárlása személyi jövedelemkivétnek minősül, tehát ugyanazok a közterhek fizetendők a beszerzési ára után, mint a kivét után.   De ha nem így van ez a rész, akkor úgyis kijavítanak. Én sehogyan sem szoktam az ev-nál elszámolni a feltöltőkártyát, nemhogy áfát igényelnék utánna.  Üdv Etus
simke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. feb. 28, 2008 2:05 pm

Ja, az elektronikus feltöltésnél nekem a bankkártyás feltöltés ugrott be. Bocs. Tényleg, az is elektronikus, ha pl. ujságosnál vagy hasonló helyen töltesz fel.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 28, 2008 2:17 pm

Sziasztok! Én sem könyvelek le semmi feltöltőkártyát. Sőt az egyéni vállalkozó előfizetéses számláját sem, ha nincs részletezés a hívásokról, amelyen bejelöli a hivatalos beszélgetést. Üdv. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: andulka » csüt. feb. 28, 2008 2:25 pm

Sziasztok!

Én eddig akkor számoltam el kártyás feltöltést (havonta egyet), ha egyébként nem volt a vállalkozónak előfizetése.

Úgy könyvelem, ahogy Enci is írja: 50% költség, ÁFA nulla.

 

Amiről Etus ír, az a munkavállalónak adott feltöltőkártyára vonatkozik, de az egyéni vállalkozó (saját maga) nem minősül munkavállalónak.

Én ezért mertem eddig elszámolni, de ezek után elbizonytalanodtam.

 

Üdv. Andi

 

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: andulka » csüt. feb. 28, 2008 2:28 pm

Szja tv. 11. sz. melléklet

12. az üzlet, a műhely, a gazdasági épület, az iroda bérleti díja, a fűtés, a világítás és a technológiai energia költsége, a telefon, rádiótelefon, telefax, cb-rádió, telex (ha a lakás és a telephely műszakilag nem elkülönített, akkor a tevékenységgel arányosan lehet e kiadásokat figyelembe venni az adott költségre jellemző mértékegységek - például nap, m2, m3 - alapulvételével), továbbá az internethasználat díja (ha a lakás és a telephely műszakilag nem elkülönített, az internet használati díjának 30 százaléka);

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

EV. esetén kártyás mobil és az áfa

HozzászólásSzerző: adotanacs » csüt. feb. 28, 2008 2:31 pm

Kb 3éve nem számolom el én sem, mert olvastam valahol hogy a hivatali célu ktg-et nem lehet csak vélelmezni, bizonyítani meg nem tudom. Van annyi más költség ami jobban megállja a helyét,  legalábbis az enyémeknek, hogy nem is fontos eröltetni. Ani
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég

cron