Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számla helyes kiállítása

Számlázás

Számla helyes kiállítása

HozzászólásSzerző: bereganyu » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Két dolgoban szeretném az Önök segítségét kérni. Kft-nk van a férjemmel amely földmunkavégzéssel foglalkozik. Könyvelőnk szerint nem jól adtunk ki számlát amelyen a következő adatok szerepelnek. Teljesítés 11.19. számla kelte 12.21. fizetési határidő 12.26. Én hiszek a könyvelőnknek, de sajnos a munka befejezéséhez képest a számlát csak a következő hónapban fogadta a cég, tehát a dátumot erre kellett irnunk. A teljesités igazolásban pedig a 11. havi dátum szerepel és ez épitési naplóval alá van támasztva. Hogyan lehet kivédeni ezt a helyzetet?

A második kérdésem a következő: Egyik alkalmazottunk másodállásban vállalkozó. Le akarja magát százalékoltatni és ezt követően dolgozna továbbra is nálunk, mint vállalkozó és kiszámlázná a munkabérét (kb. 200.000 Ft-ot). Meg teheti-e ezt, miközben a kft tulajdonában lévő géppel dolgozik, és kell-e ehhez valami külön szerződést kötnünk vele?

Köszönöm a segitséget, további jó munkát kívánok

bereganyu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

számla helyes kiállítása

HozzászólásSzerző: aesdbt@axelero.hu » szer. jan. 03, 2007 5:10 pm

Teljesités mindig az a dátum amikor a munkát elvégezték.Az ÁF bevallásban is a 11 honapban kell szerepeltetni ha 12 hó 21-én állitja ki a számlát akkor hogy kerül be a 11 havi ÁFA bevallásban.Nem tudom hogy cég-e a kérdezö vagy egyéni vállalkozó.Szerintem igaza van a könyvelönek.Mivel nem a szállitónál okoz ez problémát hanem Önöknél mivel ha 12-dik hónapban van bevallva akkor ÁFA hiányt fognak megállapitani Önöknél.
aesdbt@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

számla helyes kiállítása

HozzászólásSzerző: aesdbt@axelero.hu » szer. jan. 03, 2007 5:12 pm

Második kérdésre pedig a válaszom a szerzödésben kell le fektetni hogy az munkaeszközöket Önök szolgáltatják és csak a munkát számlázza le.Meg kell állapodni a munkája ellenértékéröl.Ez nem okoz akkor problémát. 
aesdbt@axelero.hu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Számla helyes kiállítása

HozzászólásSzerző: zspotorke » szer. jan. 03, 2007 6:05 pm

Szia Bereganyu!

Gondolom, hogy a földmunkát megrendelő céggel van valamiféle írásos szerződésetek, ahol rendezitek, hogy mi a feltétele a számla kibocsátásának. Olyanra gondolok itt amít írtál, hogy pl.: az éítési naplóban rögzítve van a teljesítés és modjuk a szerződésben pedig olyat írtatok (irtok), hogy az átvételt követő X napon jogosultak vagytok számlázni. Igy rövidre lehet zárni a kérdést. A befogadó cég nem hozhat Benneteket olyan helyzetbe, amiért az APEH büntetést tud a cég felé foganatosítani. Ahogy asdbt is írta és a könyvelőd is erre gondolt valószíműleg nem célszerű 20-a után előző havi teljesítésre számlát kibocsátani, mert így ÁFA hiányod lesz és pótlékod. Mit kell egyébként azon érteni, hogy nem fogadta be a számlát a cég? Mi az indok?

Második kérdéseddel kapcsolatosan: síkos pályán mozogsz, mert a vállalkozóként munkát végzők saját eszközökkel végezhetnek csak munkát egy-két kivételtől eltekintve. Javaslom mindenképpen tanulmányozd át a burkolt munkaviszony kérdését - mert a apparátus van erre kiképezve és bizony nagyon jó szerződés kell ahhoz, hogy az általad említett esetet ne minősíthessék utólagosan munkaviszonnyá. A fórumon is, az APEH honlapján is, a Foglalkoztatási Hivatal honlapján is találsz erre vonatkozó anyagot.

Üdv: P. Zsuzsa

zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla helyes kiállítása

HozzászólásSzerző: Mudaka » szer. jan. 03, 2007 6:28 pm

Szia Bereganyu!

 Sajnos sok hasonló eset van, főleg az építőiparban. Már én is jártam így, hogy nem fogadta be időben a Megrendelő a számlát. Ezért az apeh-hoz fordultunk tanácsért. A számlát ki kell állítani akár későbbi dátummal is, ha a Megrendelő nem veszi át akkor tértivevényes feladással. És sajnos mindez áfa-önrevízióval is jár. A Te esetedben szerintem ki lehet állítani decemberrel a számlát, de sajnos ez érinti a novemberi áfádat és azt módosítani kell.

Üdv. Szabó V.

Mudaka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla helyes kiállítása

HozzászólásSzerző: peter.maria » csüt. jan. 11, 2007 4:01 pm

Sziasztok !

Kérdésem az lenne, hogy ha a bérbeadó, aki január 1-től bérbeadja az élelmiszer-üzletét és úgy állapodik meg a bérbevevővel, hogy az éves bérleti díjat július 1.-én egy összegben kell megfizetnie, kiszámlázhatja-e azt július teljesítési dátummal, tekintettel, hogy a bérleti szerződés január 1-től érvényes. (ÁFA miatt érdekel)

Marcsi

peter.maria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Számla helyes kiállítása

HozzászólásSzerző: zspotorke » pén. feb. 09, 2007 11:39 pm

Szia!

Találtam egy anyagot a teljesítés napjának meghatározására vonatkozóan. Ajánlom szíves figyelmedbe, különösen az utolső mondatot.

Üdv: P.Zsuzsa

Teljesítés időpontja

Az áfa törvény 16. 17. 18. 19. 20.§-a tartalmazza a számlán szerepeltetendő teljesítési időpont szabályait.

pl.:
-állandó, megszakítás nélküli szolgáltatás, melyről időszakonként ismétlődően történik az elszámolás
A vonatkozó új, szabály:
- amennyiben a felek a szerződésben az elszámolás napját kikötik: az időszakonkénti elszámoláshoz kötött, vagy rendszeresen ismétlődő termékértékesítésnél, szolgáltatásnyújtásnál a számlán teljesítési dátumként a felek közötti elszámolás napját, vagyis a számla dátumát kell szerepeltetni!
-kisegítő szabály, hogy amennyiben a felek szerződésükben az elszámolás napját nem jelölik meg, akkor: a számla teljesítési dátuma a számlát kiállító adóbevallási időszakának utolsó napja. Ez azt jelenti, ha negyedéves áfa bevalló a számlát kiállító, akkor a számlán a negyedév utolsó napját kell feltűntetni! Ha havi áfa bevalló a számlát kiállító akkor, a hó utolsó napja lesz a teljesítés napja! Ha éves áfa bevalló, akkor az év utolsó napja a teljesítés napja!
Ha az elszámolás elmaradt, tehát az eladó/ szolgáltató nem állította ki időben a számlát, az áfa befizetési kötelezettsége akkor is fennáll, a fentiek szerinti teljesítési napra!
Az előző bekezdésekben leírtak miatt meg kell vizsgálni, hogy a folyamatos szolgáltatásokra kötött szerződésekben, meghatározták-e az elszámolás napját, és a jövőben annak értelmében kell a számlákat kiállítani, illetve a partnerrel egyeztetve módosítani lehet a szerződést, megjelölve az elszámolás időpontját, ha eddig az a szerződésben nem szerepelt!
Készpénzes számlákra továbbra is az a szabály vonatkozik, hogy a teljesítés időpontja nem lehet más, mint a számla kiállítási dátuma! Függetlenül attól, hogy a partnernek mi lenne jobb az áfa levonás szempontjából!
zspotorke
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron