Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kerekítés számlán

Számlázás

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: lavina » csüt. feb. 28, 2008 5:54 am

Ha pénztárgép tudja kezelni az engedményt és felárat, én ezzel látom legegyszerűbben megoldani a problémát. Tudom, hogy kilóg a lóláb, hogy csak 1-2 forintok szerepelnek, de elvileg engedményt és felárat alkalmazhatok, ÁFA gyűjtő 20%, állítólag a nagyszámok törvénye szerint ki fog egyenlítődni. Szerintem ezzel kiküszöbölhető a sok felesleges munka. A pénztáros részösszeget kér, és a nyugta részösszegétől függően engedmény vagy felár 1 vagy 2 Ft.
Mi a véleményetek? Már csak 2 nap áll rendelkezésre, hogy megmondjuk a pénztárosnak mit csináljon.

lavina
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: LaukóMelinda » csüt. feb. 28, 2008 1:43 pm

Magyar Közlöny 29. szám:

2008. évi III. tv és a 2008. évi IV tv hatályba lépett.

LaukóMelinda
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: szegezdi » szer. márc. 05, 2008 11:22 am

Szia!

Ez így nem lesz jó szerintem. A kerekítési különbözet nem mehet a 20% áfás gyűjtőbe.

A pénztárgéppel nem kell semmit sem csinálni, a pénztárosok ügyesen tudnak fejben kerekíteni. A gép kiírja, hogy a fizetendő végösszeg 908 forint, a pénztáros 910-t kér. Ha a vevő pl 1000-t fizet, és a pénztárgép kiírja a visszajárót (1000-908 = 92 Ft), akkor pedig a visszajárót kerekíti fejben: vagyis 92 helyett 90-t ad vissza. A kerekítés összege nem kerül be a fekete dobozba, se a nyugtára.

Nap végén pedig elszámol: meg kell nézni nyugtánként, hogy melyiken mennyit kerekített (elméletileg), így kapsz egy összeget, hogy mennyi pénznek kell lennie a kasszában. Ha van hozzá programotok, akkor kérni kell a fejlesztőktől egy olyan listát, amin látod nyugtánként a kp-s fizetmények összegét, a program hozzáteszi a feltételezett kerekítést, és összegzi.

Lehet, hogy kicsit kések az ötlettel, de remélem, használhatónak tartod (mi így csináljuk).

Anna.

szegezdi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: mátéedit » hétf. ápr. 14, 2008 9:27 am

Sziasztok!

Ezzel kapcsolatban feltehetek egy új kérdést? Ügyfelem ma telefonált, hogy elrontotta a pénztárjelentést?! Lakásszövetkezet a napi bevételeket és kiadásokat  vezette. A pénztárbizonylatra a forintos összeget írta, a pénzt viszont kerekítve fizették. Hogyan tegyük rendbe a havi pénztárjelentést?

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Edit

mátéedit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: csengeria » hétf. ápr. 14, 2008 9:40 am

Utólag a bizonylatokra rá kell írni a kerekítéseket és egyéb pénztárba könyvelni kell...Így stimmelnie kell az egyenlegnek is hó végén...
csengeria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: andiszaz » kedd ápr. 15, 2008 10:05 am

Sziasztok! A pénztárgép oké, egyéb bev. vagy ráfordítás. De mi van a szállítói számlákkal? Ott is minden egyesnél könyveljem le ugyanígy? Ez egy vegyesboltnál horibilis pluszmunkát jelentene. Erről mit tudtok?
andiszaz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: csengeria » kedd ápr. 15, 2008 10:37 am

Én tegnap kérdeztem az apeh-tól, hogy mi a helyzet azokkal a számláknál, ahol feltüntetik a kerekítést és a fizetendőbe már a kerekített összeg szerepel.. Azt mondták, hogy sajnos így is külön kell könyvelni egyéb bevétel, ráfordításnak a kerekítést és nem lehet egybe venni még akkor sem, ha a fizetendő összesen a kerekített összeget tartalmazza...
csengeria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: Berzsu » kedd ápr. 15, 2008 10:56 am

Szia! Szállító számlánál a számla végösszegét könyveled. A kerekítés a kp forgalmakra vonatkozik. Üdv.: Zsuzsa
Berzsu
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: gyorkosolga » kedd ápr. 15, 2008 11:01 am

.

gyorkosolga
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd ápr. 15, 2008 11:48 am

Sziasztok!

Nekem vannak aggályaim, az előző cikk olyan szépen leírja, de mi van az életben?

A csekkek nem kerekítettek, hiszen a posta majd bankba utalja a pénzt, de én amikor feladom , bizony kp fizetem ki a pénztárból!!

Több csekk végeredményét kerekíti a Posta, de az ügyfelem ha felad külön 4db 2,--re végződőt, nyer 8,-ft-ot, ha együtt adja fel, akkor veszít 2,-t.

De mivel bérkönyvelő vagyok, a bélyegzőt kellene kiolvasnom, hogy vajon egyszerre, vagy külön adták fel.Nem vagyok biztos benne, hogy ez menne nekem!!

A hozott anyagok tele vannak kp-s számlával, amire a kibocsátók semmi kerekítést nem írnak!

Az egysz. kp-s számlák mellé nem kell nyugta, vagy a cikk írója úgy gondolja, hogy egy -1,+1 FT-os bevételit vagy kiadásit mellé kell teni, hogy legyen bizonylat??

Nem az aprópénzt, hanem ...... kellene kivonni a forgalomból!(........szabadon behelyettesíthető :))

Üdv:Éva

M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

cron