Adófórum

Adózási és számviteli információk

Kerekítés számlán

Számlázás

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: andulka » szer. feb. 20, 2008 8:50 am

Szia!

 

Megtalálod aa http://www2.pm.gov.hu  oldalán a jogszabálytervezetek között (T/4856.sz. törvényjavaslat).

 

Vagy itt: http://www.mkogy.hu/internet/plsql/ogy_irom.irom_adat?p_ckl=38&p_izon=4856

 

Még nem hatályos, csak tervezet.

Üdv. Andi

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: garbo50 » szer. feb. 20, 2008 9:22 am

garbo50
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: andulka » szer. feb. 20, 2008 9:45 am

Hűűű, ez még nagyon friss :)

A PM meg le van maradva. :(((

andulka
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: LARA » szer. feb. 20, 2008 9:52 am

 

Az MNB 2008. március 1-jén bevonja az 1 és 2 forintos érméket
A Magyar Nemzeti Bank 2008. március 1-jén bevonja a készpénzforgalomból az 1 és 2 forintos érméket. Márciusig mindenkinek lehetősége lesz arra, hogy a nála lévő érméket vásárlásai során felhasználja, vagy jótékony célra elajándékozza. A kereskedők címletenként 50 darabot kötelesek elfogadni egy-egy érméből fizetéskor. A posta és a kereskedelmi bankok címletenként 100 darab érmét díjmentesen váltanak be. 2008 év február 29. után nem lehet majd az 1 és 2 forintossal fizetni.Mivel márciustól már nem lehet 1 és 2 forintossal fizetni, így a kereskedőknek a készpénzes fizetéseknél az egyes tételeket nem, de a számla végösszegét kerekíteniük kell. Az egyes vásárolt tételek tehát nem, a végösszeg azonban készpénzes vásárláskor mindenképpen 0-ra vagy 5-re végződik majd a kerekítés után. A kerekítési kötelezettség a bankkártyás fizetéseket és elektronikus pénzmozgást (átutalásokat) nem érinti, hiszen az 1 forint mint elszámolási egység a jövőben is megmarad.Szintén márciustól a kereskedelmi bankokban, a takarékszövetkezetekben valamint a posta fiókjaiban legalább fél évig lehet beváltani az 1 és 2 forintosokat, a Magyar Nemzeti Bankban pedig egészen 2013. március 1-ig.  A kerekítés szabálya a következõ:a) a 0,01 forinttól 2,49 forintig végzõdõ összegeket lefelé, a legközelebbi 0;b) a 2,50 forinttól 4,99 forintig végzõdõ összegeket felfelé, a legközelebbi 5;c) az 5,01 forinttól 7,49 forintig végzõdõ összegeket lefelé, a legközelebbi 5;d) a 7,50 forinttól 9,99 forintig végzõdõ összegeket felfelé, a legközelebbi 0forintra végzõdõ összegre kell kerekíteni A kerekítési különbözetek elszámolása. A kerekítési különbözet fizetési tranzakciók sorozata során 0-hoz konvergál, az esetlegesen fennmaradó összeg – a jelenlegi pénztári gyakorlathoz hasonlóan – egyéb bevétel vagy ráfordítás jogcímen számolható el. A vállalkozásoknak a készpénzkezelési szabályzatukban rendelkezniük kell a pénztártöbblet/hiány kezelésérõl. A pénzkezelési szabályzatban a vállalkozásoknak ma is szabályozniuk kell az ellenõrzés gyakoriságát és módját, így értelemszerûen a kerekítési különbözet kezelését és ellenõrzését is. Kerekítés összege utáni ÁFA fizetési kötelezettség. A kerekítési különbözet tartalmában egyéb ráfordítás vagy egyéb bevétel (a számvitelrõl szóló 2000. évi C. törvény 71. és 81. §), mivel a vállalkozás mûködése során rendszeresen felmerülõ tételrõl lesz szó, amely nem része az árbevételnek, a pénzügyi bevételeknek vagy ráfordításoknak és nem minõsül rendkívülinek. A kerekítési különbözet az új áfa törvény (2007. évi CXXVII. törvény) értelmében sem adóköteles „ügylet”: az új törvény szerint a termékértékesítés a birtokba vehetõ dolog átengedése, de a pénzt a törvény nem birtokba vehetõ dologként határozza meg (9. §). Szolgáltatásnyújtásnak sem minõsül az ügylet, mert az ügylet célja az ellenérték pénzzel való megtérítése (13. §).

 


 

LARA
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: csengeria » szer. feb. 20, 2008 6:50 pm

Összefoglalva az alábbiakat nyomoztuk ki az APEH-nál... Átutalás esetén a számla könyvelése biztosan a számlán szereplő nem kerekített összeg alapján történik és az átutalást sem kerekítve kell lebonyolítani. A kerekítés sztem csak a pénztárt fogja érinteni.
csengeria
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: norbix » szomb. feb. 23, 2008 10:45 pm

Én az Axel számlázó Programot használom már több éve.
Nagyon meg vagyok vele elégedve. Az 5 Ft-ra kerekítés szabályait kezeli a program, ráadásul nagyon egszerűen. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
norbix
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: lavina » kedd feb. 26, 2008 6:59 pm

Mindenki csak a pénztárgépekről és a kp. számlákról beszél ebben a témában. Mi van a munkabérekkel? Tudom hogy már ósdi dolog a munkabért készpénzben fizetni, de bizony van ilyen nem kevés. Minimál órabér 397 Ft, garantált órabér 497, ha ezt pótlékok is terhelik akár mi is lehet a nettó bér. Erre mi lehet a megoldás szerintetek? Question Question
A februári béreket hamarosan számfejteni kellene. No de hogyan?
lavina
 
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: M.Éva » kedd feb. 26, 2008 7:18 pm

Szia ! Szerintem ugyanúgy kell számfejteni, csak a nettó-t kifizetéskor a pénztárban kell kerekíteni, a különbözet megy az egyéb ráfordításba.Aki utalásos, az a netto-t kapja majd. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Kerekítés számlán

HozzászólásSzerző: ecoplussz » kedd feb. 26, 2008 7:36 pm

Az világos, hogy a kerekítés csak a pénztárat érinti, de hogyan fog ez kinézni? Pénztárgép napi zárás szalagon kapok egy összeget, ezt könyvelem, mint kp. árbevételt. Márciustól ez az összeg továbbra is az árbevételt mutatja, vagyis a pénztárgépbe a tényleges, számla szerinti összeget kell beütni, a kapott pénz pedig ettől eltér. A napi pénztárzárásnál kellene kimutatni, hogy a pénztárban mennyi kp. van (többlet vagy hiány),de az én ügyfeleimnél soha nem szokott eltérés lenni (nagggyon precízek!!!). Ezután majd ráírnak valamit, hogy ne legyen feltűnő, hogy nincs kerekítés? Előre félek mi lesz ebből!

A bérfizetésnél gondolom ugyanúgy számfejtünk, pénztárból kiadás a kerekített összeg, a "maradék" megy a kerekítésbe + vagy -. Itt meg tudom oldani, mert ismerem az adatokat. Én a bevétel könyvelésétől félek inkább, mert biztos vagyok benne, hogy nem fogok megfelelő adatokat kapni. Vagy csak a napi zárás összesenjét kerekítem? Az ugyanaz, mint a tételek kerekítéseinek összesenje? Hű nem megy ez a matek, túl fáradt vagyok már.

A csekkes fizetéseknél is nagyon kell figyelni, mert ott a postás csak a végösszeget kerekíti, akármennyi csekket is adunk fel. Ilyenkor azt is kell tudnunk, melyek azok a csekkek, amiket együtt fizetett be a vállalkozó. Ez az egész azt jelenti, hogy az eddiginél sokkal precízebb pénztárkezelésre lenne szükség, márpedig ismerjük hogy megy ez a kisvállalkozásoknál.

Hát remélem kialakul majd egy rend!

Üdv:eco

 

ecoplussz
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Következő

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég

cron