Adófórum

Adózási és számviteli információk

Adószám feltüntetése

Számlázás

Adószám feltüntetése

HozzászólásSzerző: szucsine » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Január 1-től valóban fel kell tüntetni minden számlán a VEVŐ adószámát is ?

Csak átutalásos számlán, v. a kp-s számlán is?

köszi Icus 

szucsine
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Adószám feltüntetése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. feb. 10, 2008 6:31 pm

Szia Icus!

Csak akkor kell feltüntetni a vevő adószámát, ha ő az adófizetésre(áfa) kötelezett, tehát ha fordítottan adózó termékről, szolgáltatásról van szó.

Áfa tv 169§

Üdv:Nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adószám feltüntetése

HozzászólásSzerző: viragmarta60 » vas. feb. 10, 2008 6:34 pm

Sziasztok ! Nellynek van igaza, a sok huza-vona után , ez már tényszerűen igaz, csak akkor kell ha fordított adózású. Üdv: Márti
viragmarta60
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

Adószám feltüntetése

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. feb. 10, 2008 6:39 pm

A sok huzavona csak azért van, mert sokan lusták elolvasni az ominózus jogszabályhelyet. És inkább elhisznek minden féligazságot. Igaz, hogy baromian nehézkes a többszörös visszahivatkozásokkal, de azért simán össze lehet rakni.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am

Adószám feltüntetése

HozzászólásSzerző: tothkornelia69 » vas. feb. 10, 2008 6:47 pm

Nekem a 169 §-ból egyértelműnek tűnik, úgyhogy ha ceruzát vagy géppapírt vásárolok a bugyimat legfeljebb megmutatom, de az adószámom nem adom!!!

169. § A számla kötelező adattartalma a következő:

a) a számla kibocsátásának kelte;

b) a számla sorszáma, amely a számlát kétséget kizáróan azonosítja;

c) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának adószáma, amely alatt a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítette;

d) a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének adószáma, amely alatt, mint adófizetésre kötelezettnek a termék értékesítését, szolgáltatás nyújtását teljesítették, vagy amely alatt a 89. §-ban meghatározott termékértékesítést részére teljesítették;

e) a termék értékesítőjének, szolgáltatás nyújtójának, valamint a termék beszerzőjének, szolgáltatás igénybevevőjének neve és címe;

 

Nem olvastátok a napokban a "boltban csak személyivel vásárolhatok" kérdést itt a fórumon? Elképesztő!! Még van ahol személyit is kérnek!!!!

Üdv:nelly

tothkornelia69
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:15 am

Adószám feltüntetése

HozzászólásSzerző: kaloczy » vas. feb. 10, 2008 6:58 pm

Nekem meg egy - helyi szintem - elég neves autókereskedés küldte vissza számítógép-javításról szóló két számlánkat, hogy legyünk szívesek az adószámot feltüntetni rajta. Visszaírtam, hogy mit hol talál meg a törvényben, és azt hogyan kell értelmezni.

Azért a könyvelőjük is menjen a fenébe. Már ha Ő adta a tanácsot.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég