Adófórum

Adózási és számviteli információk

pénztárgép - sztornó

Számlázás

pénztárgép - sztornó

HozzászólásSzerző: monika13 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Kedves Fórumozók!
A segítségeteket kérném pénztárgép, negatív bizonylat témában.
Most alakult wellness-szolgáltató vagyunk, pénztárgéppel, mellyel csak pozitív végösszegű nyugtákat tudunk kiállítani, negatív sztornó bizonylatot nem. Viszont néha szükség lenne pénz visszafizetésére, vevői jogos reklamációk okán (pl. szaunánk nem fűtött fel a kívánt hőfokra, mert éppen elromlott). Hogyan, milyen bizonylattal adhatom ilyenkor vissza a vevőnek a pénzt? Az APEH illetékes bizottsága (pénztárgép és taxaméter) ún. sztornó bizonylatok nyilvántartó könyve vezetését javasolta, saját magam által szerkesztve. De hogy hogy nézzen ez ki, meg milyen ez, vagy hogy ilyen vagy hasonló esetet hogy kell megoldani? Ha segítenétek, köszönöm,
Monika13
monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép - sztornó

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » vas. feb. 10, 2008 5:16 pm

Szia!

Nagyon egyszerű a dolog:  Ugye a pénztárgép 2 példányos nyugtát állit ki. Első pld. a vendégé, a másolati benne marad a gépben, a  papirtekercsen.

Egy  papirboltból beszerzett füzet is elég  egy tökhivatalos STORNÓ FŰZET" rendszeresitéséhez. Sorszámozd  be, pecsételd le, aláirásoddal és dátummal hivatalositsad.

Elég ha az alábbi oszlopokat belerajzolog, fejléccel: Dátum, Nyugta sorszáma,  Storno oka,  Nyugta 1.pld-a, Aláirás 

Ha  stornózni kell, akkor a vendégtől / vásárlótól/  visszakéred az első példányt, értelemszerűen kitöltöd az oszlopokat, a stornós nyugtát beleragasttod, vagy tüzőgéppel betűzöd a Nyugta 1. pld oszlop sorába és kész.

Természetesen a havi zárások után a könyvelődet tájékoztasd / esetleg vidd el neki a stornós füzetet/

Hidd el, ebben nem találhatnak hibát, hacsak  a § tolerancia jegyében a sapkaszindrómát használják. /azaz, ha fenn van az a baj, ha nincs  pedig az/

Fura gépetek lehet, ma már a legtöbbnek taxaturáján  Stornó billentyű is van. 

Üdv: Pista 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

pénztárgép - sztornó

HozzászólásSzerző: fied » vas. feb. 10, 2008 5:18 pm

Pista! Azért ez igy szerintem igen merész megoldás ... pénzkezeléshez kapcs nyomtatványokat szigorú számadás alá kell vonni!!!! Én ezt nem tenném. Másik ugyanilyen kérdésre válaszoltam. Kriszta
fied
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

pénztárgép - sztornó

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » vas. feb. 10, 2008 5:36 pm

Szia!

Szerintem az ő vállalkozásának nagyságánál nem követelik meg. Egyébként ezen a fórumon már sok vélemény  volt ütköztetve, hogy hol, kinek mit kell vagy kellene  szigoru számadásba vonni.  Szerintem neki -mivel nem számitógépes számlákat bocsát ki-  csak kézi kp. fizetési számlákat  és a géphibásodás, áramkimaradás,  stb. miatt  ideiglenesen használt kézi nyugtatömböket kell szigoru számadásba vonni / Nem kell pl. a szállitóleveleket, bevételi és kiadási pénztárbizonylatokat, ami nem jelenti azt, hogy ne tartsa  ezeket is tökhivatalosan nyilván/

Vagyis szerintem nem minden pénzkezeléshez rendszeresitett nyomtatványt kell szigoru számadásba vonni.  DE egy nagy vállalkozáson belül lehet más is a helyzet.

Bocs a végére beteszek egy linket, ez alatt is volt sok vélemény. Mert ugye a "STORNÓ FÜZET" felfogható szigoru számadásba vételnek is! Egy a lényeg: legyen!

http://www.adoforum.hu/tema/2599/?cid=1841

Üdv: Pista        

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

pénztárgép - sztornó

HozzászólásSzerző: monika13 » vas. feb. 10, 2008 7:51 pm

Válaszokat megköszönve, a háromszori kérdésért meg bocs (új vagyok a fórumon). Szóval az APEH-es telefon-értekezés alapján is a füzet nekik elég (ne számítógépes tábla legyen, inkább füzetke szigorú számadású sorszámozással, valahogy így mondta), mellette lehet szerintük vezetni a Pénztárgép módosító tételeit is (de az nem az igazi, mert reklamáció oka, vevő adatai azon nem szerepelnek). Linkeket nézem, hátha okosabb leszek, köszi, M.
monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép - sztornó

HozzászólásSzerző: monika13 » vas. feb. 10, 2008 8:19 pm

Pista, Fura gépünkről meg annyit, hogy Fasy 1201 Wing, és a leírás, meg a próbálkozásaink alapján sem lehet vele negatív végösszegű bizonylatot kiállítani. A stornó billentyű csak a tételsoron belüli sztornózásra használható. Holnap könyvvizsgálót is megkérdem még, hogy melyik verzió tetszene neki, füzetke vagy miegyéb. M.
monika13
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:16 am

pénztárgép - sztornó

HozzászólásSzerző: lelik.istvan » hétf. feb. 11, 2008 4:16 am

Szia Mónika!

 A feltett kérdésedben eleve benne volt a válasz is: Irod, hogy "...APEH illetékes bizottsága...un. sztorno bizonylatok nyilvántarto könyve...vezetését javasolta.

Valami miatt elbizonytalanodtál, pedig a hatóság szakvéleménye jó volt. Én is ezt erősitettem meg az un. stornó füzettel. Végülis mindegy hogy  melyik elfogadható nevet adjuk neki, meg az is, hogy  egyes papirgyártók rámennek hasonló keresleti vonalra és ontják a vállalkozásoknak a belsőleg használható nyomtatványokat.  Én  csak a szigoru számadásba vételről is többfajtával találkoztam már, egyiken se volt rajta, hogy az APEH által engedélyezett és előirt formátum.  Kettő lehetőséged van, vagy papirboltból veszel valaki által megálmodott és legyártott storno nyilvántarto füzetet /én csak egyszer vettem és kellő adattartalom miatt saját magam alkottam  és hivatalossá is tettem -jó, mondjuk ugy, szigoru számadásba vettem, bár ez nem teljesen az a kategória, csak sokan ezt a kifejezést használják, mert "jól" és "hivatalosan" hangzik- egy másikat.

Végül hangsulyomom azt, amit hosszu évek tapasztalatából tudok, hogy mind a szigoru számadásunál, mind pedig a belsőleg hivatalosan/!/ használatosnál az adózó ellenőrzésekor két lényeget vizsgálnak:

1./ legyen

2./ és az adattartalom feleljen meg az előirásoknak/SZJA tö. és melléklete/ 

Mártinak pedig igaza van, ne pazarold a pontjaidat, szerezz vissza belőlük a  magam és Márti által jelzett uton, ez a mi segitségünk. Megnéztem, csak 40pontod maradt.  E fórumon nemcsak akkor kapsz véleményeket, ha nagyon sok pontot ajánlasz fel, nagyon sokan kis pontszámra is kaptak már rengeteg véleményt, mi több hosszu ideig egy "össznépi vita" is kialakult.

Üdv: Pista 

 

 

 

lelik.istvan
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég

cron