Adófórum

Adózási és számviteli információk

Számlázás változásbejegyzés alatt?

Számlázás

Számlázás változásbejegyzés alatt?

HozzászólásSzerző: Kata32 » csüt. jan. 01, 1970 1:00 am

Az alábbi kérdésem lenne:

Előző héten benyújtottuk változásbejegyzési kérelmünket, mivel székhelyünk megváltozik. A kérdésem az lenne, hogy most, hogy még nincs végzés, de már a változásbejegyzési kérelem be van nyújtva, milyen címről állítsuk ki a számlákat? Az új címet tüntessük fel a számlán, vagy még a régit? Eddig ahány könyvelőt kérdeztünk, annyi választ kaptunk. :(

 Minden válaszadónak köszönöm a segítséget! Kata

Kata32
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:19 am

Számlázás változásbejegyzés alatt?

HozzászólásSzerző: Túriandi » csüt. feb. 07, 2008 2:07 pm

Szia!

A székhely változásról van taggyűlási határozat, ez alapján kell a cégbírósághoz beadni a vált. bejegyzési kérelmet. Nos, gondolj bele, hogy az előtársaságnál sem volt végzés a cégbejegyzésről mégis számlázhatott, csak rá kellett írnia, hogy bejegyzés alatt. Én a helyetekben már az új címen számláznék, de a számlán feltüntetném, hogy a székhely 2008. hó. naptól az x-ről y-ral a változott, amely jelenleg bejegyzés alatt áll.

 

Túriandi
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Számlázás változásbejegyzés alatt?

HozzászólásSzerző: kaloczy » csüt. feb. 07, 2008 2:08 pm

Szia!

Szerintem bármelyik jó. Mert: a kérelmet akár el is utasíthatják. Ezért nem biztos, hogy jó az új cím.

Viszont ha bejegyzik, akkor az nagy valószínűséggel a benyújtástól lesz, de mindenképpen korábbi dátummal, mint ahogy arról értesültök. Szóval is 100 %-os megoldás nincs. Ezért kaphattok annyiféle választ.

Én azt mondom, nyugodtan számlázzatok a régi címmel.

Zsuzsa 

kaloczy
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:13 am


Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég

cron