Adófórum

Adózási és számviteli információk

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

Számlázás

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. jan. 19, 2008 11:50 am

Készpénzes számlát véleményem  szerint akkor kell kiállítani, ha a teljesítés és pénzügyi rendezés egynapon történik.

Ha a teljesítés napján nem fizetik ki a számlát, akkor csak számla állítható ki, amely a következő adatokat kell, hogy tartalmazza:

A számla kiállításának napja

Teljesítés ideje

Fizetés módja

Fizetési határidő

A fizetés módja nem lehet kp, mert ez félreérthető.A célszerű az "UTALÁS" megnevezés. Ha kp-vel fizet, akkor bevételi pénztárbizonylatot adsz ki.

Üdv: Judit

 

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: adotanacs » szomb. jan. 19, 2008 12:14 pm

Szia Judit! "Számla tartalmi eleme - áfaérték" szeptemberi kérdésnél beszéltünk róla. A kérdésfeltevő és az 1.sz. válaszadó ügyfele  büntetést kapott érte, mivel az APEH szerint ez igy nem helyes. Üdv. Ani 
adotanacs
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:14 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: M.Éva » szomb. jan. 19, 2008 2:12 pm

Szia! A fizetés módja miért nem lehet kp.? Ha egy számla kelte és a fiz. határidő eltérő,akkor biztos "később fizetett kp"-ről van szó.Ha a számla dátuma és a fizetési határidő ugyanakkor van,a számlát azon a napon kiegyenlítették.Az ellenérték megfizetéséről bevételi pt. bizonylat és a vevő részére nyugta kerül kiállításra.Ebben a két esetben a teljesítési idő eltérhet, ezért Vevőre van könyvelve. Az egyszerűsített számlának egy db. dátuma van (mindhárom eseményre!), ezért a pénztárban van a helye, mert csak kp-s vagy kp-t kiváltó (tikett, jegy,stb) kiegyenlítéskor lehet ilyet írni. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jan. 19, 2008 3:35 pm

A dolog teljesen egyszerű. A fizetés módjaként beírt kp. nem azonos a készpénzfizetési számlával. Ez utóbbinál mindhárom dátum azonos, míg a számlánál az időpontok eltérőek. A szerződés határozza meg, hogy milyen fizetési módozatban állapodnak meg a szerződő felek. A fizetés módja lehet: kp, átutalás, határidős inkasszó, vagy azonnali inkasszó, csekk. Miért lenne zavaró, ha a fizetés módját a pénzforgalmi előírások szerint jelöljük? Van egy teljesítés 2008.01.10-n, amelyet 2008.01.15-én számlázok, a fizetés határideje 2008.01.25, s a fizetés módja kp. vagy kp.csekk.  Ez azt jelenti, hogy a vevő bemegy az eladó-szolgáltató irodájába, s készpénzben kiegyenlíti a tartozását a fizetési határidő napján, vagy ugyanezen a napon kp.csekket bocsát a szolgáltató rendelkezésére, aki azt készpénzre váltja.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. jan. 19, 2008 6:12 pm

Sziasztok !

Azért írtam, hogy célszerű utalást ráírni, mert igy aki rögzíti tudja, hogy a szállítókhoz kell könyvelnie és nem a pénztárba, mert nem mindenki profi (ezt célszerűségből írtam ).

A kp számlával kapcsolatban pedig annyi a hozzáfűzni valóm, hogy több tucat APEH ellenőrzésnél az általam leírt kp számlákatt nem kifogásolták.

Szeptemberben még nem fórumoztam, és nem néztem utána, hogy ez már volt téma.

Köszönöm a segítő szándékokat, mindíg tanúl az ember.Magamról annyit, hogy magányos farkas vagyok, segítségűl néha fiam beszáll rögzíteni.

Üdv: Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: madora100 » szomb. jan. 19, 2008 6:36 pm

Tényleg nem a kötözködés vezérel abban, hogy mégis ellentmondjak.  Maga a biznylat elnevezése különböző. Az egyik "SZÁMLA", a másik "KÉSZPÉNZFIZETÉSI SZÁMLA" elnevezéssel bír. Az első elnevezésű bizonylat szállítóval szemben könyvelendő, az utóbbi pedig lehet pénztár mellé csatolandó bizonylat is.
madora100
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:11 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » szomb. jan. 19, 2008 6:58 pm

Biztos vagyok jó szándékodban és köszönöm. Én csak azt próbáltam elmondani, hogy kp számla kell akkor, ha a teljesítés és a kifizetés egynapon történik. Amennyiben a teljesítés ideje és a pénzügyi rendezés eltér, akkor számlát bocsátunk ki.Egyébként is figyelembe kell venni a kp összegét (jelentés).

Csak azt szerettem volna elmondani, hogy talán azért nem büntethetnek meg, mert a kp  számlán feltünteted a 20 ill.16,67%-ot. Sajnos ez a gyakorlat szinte mindenki így állítja ki a számlát.Minden vállalkozót nem zavarhatok vissza több kűlönböző beszerzési helyére javítatni a számlát. Lehet, hogy mindenkit meg kellene ilyen egyszerű dologra, mint a számlaírás megtanítani. A vállalkozás megkezdésekor esetleg egy írásos anyagban...Nálam az is gyakori, hogy számlát állítanak ki, de természetesen itt minden dátum egyező , ha kp-ben fizették.

Szia : Judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: szucspit » hétf. jan. 21, 2008 8:36 am

Kedves Judit!

Kezd körvonalazódni a dolog, köszönöm hozzászólásaidat!

Tehát: Azt kérem az alvállakozómtól, hogy a teljesítés legyen a tényleges (példa szerint) 2007.12.31. A kiállítás és fizetés pedig lehet eltérő, a fizetés módja pedig utalás, vagy kp, de mindenképpen a szállítóba kerül könyvelésre és így tud a könyvelőm teljesítés dátuma szerint könyvelni.

Kérdésem: Ha minden hónapban átutalás kerül a fizetési módhoz és készpénzben történik a fizetés, az nem jogsértő? Nem célszerűbb kp-t ráírni és szállítóként könyvelni???

A másik kérdésem pedig, hogy a bevételi pénztárbizonylat kiállítása kötelező, nem elég a számla megléte?????

És még egy: Egy régebbi hozzászólás szerint nem áll korlátlan idő rendelkezésre a számla kiállítására. A teljesítés és kiállítás között mennyi idő telhet el? És a fizetésre mennyi időt lehet szabni?? Azért kérdezem, mert a szerződésünkben két egyenlő számla kiállításában állapodtunk meg, 15. és 31. kifizetéssel: Telj.: 2007.12.31. Kiállítás és fizetés 2008.01.15., illetve 2008.01.30. Ez így jó, vagy célszerűbb lenne a kiállítást és fizetést is különválasztani??

Válaszaidat és mások válaszait is köszönöm.

Üdv.: István

szucspit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:18 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: M.Éva » hétf. jan. 21, 2008 9:02 am

Szia! Mivel a számla idei kiállítású, javaslom: Teljesítés 12.31 szla kelte 01.15 mindkét esetben, és a fizetési határidő, amiben megállapodtatok!A fizetési határidőre nincsen tv.-i kikötés, de a számla kiállítására már a hatályos telj.idő+15 nap maximum érvényes.Mivel eltérő időben lesz a pü. teljesítés, technikailag- hogy a pt-ban legyen bizonylat, kell egy nyugta, ami szerint kiadásba helyezed.Az , hogy az alvállalkozód milyen nyugtát ad, függ a könyvvitelétől.Egy szabályos átvételi elismervény alapján is beteheted szerintem. Üdv:Éva
M.Éva
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:12 am

Készpénzes számla kiállítása, lekönyvelése

HozzászólásSzerző: Kardos.Judit » hétf. jan. 21, 2008 9:52 pm

Kedves István !

A számlát 2008 évben a teljesítésig, de legkésőbb az attól számított 15 napon belűl ki kell bocsátani.Jó kérdés , hogy kp-t, vagy utalást írj rá. Mindíg a szerződés a meghatározó, mert alvállalkozóval szerződést kell kötni ,amelyben minden fontos dolgot (határidő, szerz.összege,fizetés módja stb)kell szerepeltetni .Ez alapján állítsd ki a fizetés módját.

Nem hiszem, hogy kőbe vésett a kp, vagy utalás, mert sokszor örülünk, ha a vevő valamilyen módon fizet.A kp bevételt mindenképen rögzíteni kell mert az a számlából nem derűl ki, hogy mikor kerűl a pénztárba, főleg ha késik a fizetés a banki utalás sima ügy.A szállítókat is ez alapján tudod kiegyenlíteni, mert bizonylat nélkűl nem lehet. A bevételi számla használata egyéb esetben nem kötelező, kis vállalkozásoknál, ha az ügyvezető a pénztáros.

Fizetési időpont általában 8-30 nap, amit saját magad határozol meg. Nagyon jó ügyfélnél ez hosszabb is lehet.

Üdv: judit

Kardos.Judit
 
Hozzászólások: 0
Csatlakozott: kedd ápr. 05, 2016 10:17 am

ElőzőKövetkező

Vissza: Számlázás

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég